Jaki Termometr do wody, kąpieli dla niemowląt najlepszy? Ranking 2021

Termometr do wody kąpieli dla niemowląt

Termometr do wody dla niemowląt

Dzieci uwielbiają spędzać czas w wannie. Kąpiel to dla wielu maluszków bardzo przyjemny obowiązek. W pierwszych dniach życia dziecka ta czynność bywa jednak stresująca dla obu stron. Najczęstszą wątpliwość wzbudza temperatura wody. Aby pozbyć się tego stresu, warto kupić termometr do wody. Jak jednak wybrać odpowiedni termometr do kąpieli?

Obecnie rodzice mają do wyboru całkiem sporo gadżetów ułatwiających codzienną pielęgnacje maluszka. Warto z nich korzystać, by pozbyć się niepotrzebnych stresów. Jednym z ważnych elementów wyprawki jest termometr do mierzenia temperatury wody dla dzieci. Tym razem na tym produkcie się skupimy i spróbujemy wybrać najlepszy.

Czy warto kupić termometr do kąpieli?

Dlaczego warto kupić termometr do wanienki? To bardzo proste urządzenie, które w szybki sposób zmierzy temperaturę wody. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci. Warto się trzymać odpowiednich zaleceń. Samodzielnie ciężko jest wyczuć, jaką temperaturę ma woda. Najczęściej kończy się to tym, że kąpiemy maluszka w zbyt gorącej lub zbyt chłodnej wodzie. Zanurzając dłoń w wodzie nie określimy temperatury prawidłowo. Trzeba pamiętać, że każdy odbiera ciepło nieco inaczej, a noworodek na pewno.

Jeśli jednak zdarzy się, że nie będziemy mieć pod ręką termometru do wanienki, a przyjdzie nam kąpać maluszka, wykorzystajmy starą metodę mierzenia temperatury za pomocą łokcia. Skóra w tym miejscu jest nieco cieńsza i wrażliwa na temperaturę. W tym celu zanurzamy łokieć w wodzie. Jeśli nie czujemy ani ciepła ani chłodu, temperatura jest właściwa. Pamiętajmy jednak, że nie jest to metoda niezawodna. Korzystajmy z niej tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Dobry termometr do kąpieli pozwoli uniknąć przegrzania lub wychłodzenia maluszka. Dzięki niemu zawsze będziemy pewni, że temperatura wody podczas kąpieli jest odpowiednia. To niedrogi gadżet, więc warto wpisać go na listę zakupów. Każdy może sobie na taki niewielki sprzęt pozwolić. Dodajmy, że termometry do mierzenia temperatury wody dla dzieci są najczęściej bardzo solidnie wykonane, dzięki czemu mogą służyć również jako zabawka do kąpieli. W ofercie znajdziemy termometry w przeróżnych kształtach, wzorach i kolorach. Taki gadżet z pewnością uprzyjemni codzienną kąpiel.

Termometr do mierzenia temperatury wody dla dzieci – rodzaje

Zakup odpowiedniego termometru do kąpieli nie jest skomplikowanym zadaniem. W ofercie znajdziemy jednak różne rodzaje tego typu produktów:

 • Termometr do kąpieli tradycyjny/cieczowy – ważne, by był bezpieczny. Zwróćmy uwagę na jego jakość i sposób wykonania. Najlepszym wyborem będzie termometr do kąpieli cieczowy, który pływa w wanience jako zabawka. Na bieżąco będziemy mogli wówczas monitorować temperaturę wody, bez obaw, że maluch może się skaleczyć.
 • Termometr do kąpieli elektroniczny – to bardzo wygodne rozwiązanie. Termometr do wanienki elektroniczny będzie doskonałą zabawką, a przy okazji poinformuje nas o temperaturze wody oraz powietrza w pomieszczeniu. Niektórzy rodzice obawiają się, że termometr elektroniczny w wodzie może wskazywać błędne wartości. Jeśli będziemy regularnie wymieniać w urządzeniu baterie, nie musimy się tego obawiać.
 • Termometr do kąpieli wbudowany w wanienkę – w ofercie znajdziemy wanienki dla niemowląt, które są wyposażone w termometr. Urządzenie wbudowane jest w ściankę. To ciekawa opcja, zwłaszcza jeśli nie chcemy, by podczas kąpieli coś pływało w wannie.
 • Termometr do wanienki – naklejka –  w ofercie znajdziemy również specjalne naklejki-termometry, które należy przykleić na ściance wanienki. Trzeba jednak pamiętać, by dostosować wielkość naklejki do rozmiarów wanienki.
 • Wielofunkcyjny termometr cyfrowy – tego typu urządzenie jest bardzo praktyczne. Z jego pomocą zmierzymy temperaturę wody w wannie, powietrza w pomieszczeniu, ale również temperaturę ciała maluszka oraz podawanych mu napojów czy posiłków.

Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest wyłącznie od naszych preferencji oraz potrzeb.

Jak wybrać najlepszy termometr do kąpieli dla dzieci?

Kupując termometr do kąpieli trzeba zwrócić uwagę na kilka cech urządzenia:

 • Rodzaj – o rodzajach termometrów pisaliśmy już wyżej. To w zasadzie pierwsza decyzja, jaką należałoby podjąć wybierając odpowiednie urządzenie. Znacznie ułatwi nam to zakup idealnego modelu. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.
 • Jakość – to bardzo ważne, by termometr do mierzenia temperatury wody dla dzieci był bezpieczny. Musi być wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów. Nie powinien mieć żadnych ostrych krawędzi czy małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.
 • Wygląd – jeśli chcemy, by termometr do wanienki służył dziecku również jako zabawka, postawmy na model typowo do tego przeznaczony. Na rynku spotkamy termometry w rozmaitych kształtach i kolorach. Bez trudu dostosujemy urządzenie do gustu dziecka.
 • Cena – nie jest to drogi gadżet. Termometr do wanienki kupimy już za kilka złotych, chociaż znajdziemy w ofercie droższe, bardziej zaawansowane modele.

Temperatura wody do kąpieli noworodka

Trzeba pamiętać, że dziecko będąc w brzuchu mamy cały czas miało stałą temperaturę. Warto zatem, szczególnie w tych pierwszych tygodniach życia dziecka, zwrócić uwagę na temperaturę, w jakiej przebywa. Dzięki temu będzie czuć się komfortowo. Przyjmuje się, że temperatura wody podczas kąpieli noworodka powinna wynosić 35-37 stopni Celsjusza. Maluszek na pewno zasygnalizuje, jeśli woda będzie dla niego zbyt chłodna lub zbyt ciepła. Starajmy się wyczuć jego potrzeby. Jeżeli kąpiel trwa dłużej, sprawdzajmy na bieżąco temperaturę wody i w razie potrzeby dodajmy trochę ciepłej.

Ważna jest również temperatura w pokoju do kąpania noworodka. Ta powinna wynosić 23-25 stopni Celsjusza, aby dziecko czuło się dobrze.

Jak często kąpać maluszka? Są różne szkoły. Jedni przekonują, żeby robić to codziennie, inni twierdzą, że w ten sposób narażamy skórę dziecka na przesuszenie i pozbawiamy ją warstwy ochronnej. Warto samodzielnie ocenić, co jest dla naszego dziecka najlepsze. Jeśli nie ma potrzeby, możemy czasem zrezygnować z kąpieli i tylko delikatnie umyć maluszka ciepłym, wilgotnym ręcznikiem. Jeżeli jednak na dworze jest gorąco i maluch się poci albo na przykład często ulewa podczas karmienia, lepiej nie rezygnować z tej codziennej czynności. Dla najmłodszych dzieci jest to pewien rytuał, który pozwala im lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Termometr do wody, kąpieli – Ranking

Przejrzyjcie poniższe propozycje, są to najpopularniejsze termometry do kąpieli dla dzieci w sklepach internetowych.

Termometr do wody, kąpieli dla niemowląt - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Maja

  24 kwietnia 2019
 2. Iga

  6 czerwca 2019

Dodaj Opinię