Jaka Wanienka dla noworodka najlepsza? Ranking 2020

wanienka dla noworodka

Wanienka dla dziecka - Wiaderko kąpielowe

Kąpiel wbrew pozorom nie musi być męczarnią. Nie jest to czynność trudna, powinna być przyjemna dla dziecka i dla rodzica. Podczas wybierania wanienki dla niemowląt warto rozważyć 3 rozwiązania – klasyczną wanienkę, fotel kąpielowy lub wiaderko. Oczywiście dostępne są również wanienki dmuchane, przypominające basenik, komody kąpielowe, w których wanna wbudowana jest w mebel. Jednak zasadniczo istnieją 3 rodzaje wanienek, o których napisałam, reszta to tylko różne ich wykorzystanie.

To na jaką wanienkę dla dziecka się zdecydujemy zależy głównie od nas samych, od naszych możliwości, jeśli chodzi o miejsce w łazience, czy o poczucie bezpieczeństwa podczas kąpieli.

Najczęściej decydujemy się na zakup taniej, klasycznej wanienki dla niemowląt, w różnych rozmiarach. Jeśli czujecie się bezpiecznie, a maluch lubi codzienną higienę – nie ma powodów do zmiany tego stanu rzeczy. Pamiętajcie jednak o matach antypoślizgowych.

Dla mniej doświadczonych rodziców lepszym rozwiązaniem może wydać się zakup fotela kąpielowego, który zwykle mieści się w wannie, czy w brodziku, jest więc również wyjściem dla osób nie posiadających przestronnych łazienek. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany fotel, czy dziecko w nim posadzone nie przechyla się, czy mieści się w fotelu. Warto wybrać model wzbogacony o różne zabezpieczenia. Dostępne są również foteliki z różnego rodzaju udogodnieniami dla rodziców np. z wbudowanym termometrem, czy dozownikiem na mydło i szampon.

Ostatnia “wanienka”, którą chcę Wam przedstawić, to wiaderko. Sposób kąpieli bardzo przyjazny dla dziecka, które w przezroczystej misce-wiaderku przyjmuje pozycję embrionalną, wycisza się i relaksuje. Wyjście idealne dla dzieci nie przepadających za kąpielami. Miska zajmuje mało miejsca, a do kąpieli potrzebna jest niewielka ilość wody. Tę opcję osobiście polecamy, jako bardzo przyjazną i przyjemną dla dziecka!

Wanienka dla noworodka - Ranking 2020

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Wanienka dla noworodka aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

MiejsceWanienka dla noworodkaProducentCena
1Maltex LULU DESIGN WANIENKA Z KORKIEM I MATA NATYPOŚLIZGOWĄ 84 CM 5903067003449MaltexAktualna Cena
2Beaba Wanienka Cameleo niebieska 920289BBBeabaAktualna Cena
3Maltex Lulu Design wanna 100 cmMaltexAktualna Cena
4Childhome wanienka białaChildhomeAktualna Cena
5Tega Baby Wanienka mała 86 cm Safari niebieski TEWSF004NTega BabyAktualna Cena

Wanienka dla noworodka - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Sonia

  26 listopada 2014
  • Linda

   10 lutego 2015
 2. Kate

  14 sierpnia 2015
 3. Iwona

  17 lutego 2019
  • iwellia

   27 stycznia 2020

Dodaj Opinię