Jaka Wanienka dla noworodka najlepsza? Ranking 2020

wanienka dla noworodka

Wanienka dla dziecka - Wiaderko kąpielowe

Kąpiel wbrew pozorom nie musi być męczarnią. Nie jest to czynność trudna, powinna być przyjemna dla dziecka i dla rodzica. Podczas wybierania wanienki dla niemowląt warto rozważyć 3 rozwiązania – klasyczną wanienkę, fotel kąpielowy lub wiaderko. Oczywiście dostępne są również wanienki dmuchane, przypominające basenik, komody kąpielowe, w których wanna wbudowana jest w mebel. Jednak zasadniczo istnieją 3 rodzaje wanienek, o których napisałam, reszta to tylko różne ich wykorzystanie.

To na jaką wanienkę dla dziecka się zdecydujemy zależy głównie od nas samych, od naszych możliwości, jeśli chodzi o miejsce w łazience, czy o poczucie bezpieczeństwa podczas kąpieli.

Najczęściej decydujemy się na zakup taniej, klasycznej wanienki dla niemowląt, w różnych rozmiarach. Jeśli czujecie się bezpiecznie, a maluch lubi codzienną higienę – nie ma powodów do zmiany tego stanu rzeczy. Pamiętajcie jednak o matach antypoślizgowych.

Dla mniej doświadczonych rodziców lepszym rozwiązaniem może wydać się zakup fotela kąpielowego, który zwykle mieści się w wannie, czy w brodziku, jest więc również wyjściem dla osób nie posiadających przestronnych łazienek. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany fotel, czy dziecko w nim posadzone nie przechyla się, czy mieści się w fotelu. Warto wybrać model wzbogacony o różne zabezpieczenia. Dostępne są również foteliki z różnego rodzaju udogodnieniami dla rodziców np. z wbudowanym termometrem, czy dozownikiem na mydło i szampon.

Ostatnia “wanienka”, którą chcę Wam przedstawić, to wiaderko. Sposób kąpieli bardzo przyjazny dla dziecka, które w przezroczystej misce-wiaderku przyjmuje pozycję embrionalną, wycisza się i relaksuje. Wyjście idealne dla dzieci nie przepadających za kąpielami. Miska zajmuje mało miejsca, a do kąpieli potrzebna jest niewielka ilość wody. Tę opcję osobiście polecamy, jako bardzo przyjazną i przyjemną dla dziecka!

Wanienka dla noworodka - Ranking 2020

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Wanienka dla noworodka aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

MiejsceWanienka dla noworodkaProducentCena
1Shnuggle Wanienka z piankowym oparciem Ocean 0700461454953ShnuggleAktualna Cena
2Beaba Wanienka Cameleo niebieska 920289BBBeabaAktualna Cena
3Skip Hop WANIENKA WIELORYB MOBY WANIENKA WIELORYB MOBYSkip HopAktualna Cena
4Shnuggle Wanienka/Wiaderko do kąpania, RóżowyShnuggleAktualna Cena
5Childhome wanienka białaChildhomeAktualna Cena

Wanienka dla noworodka - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Sonia

  26 listopada 2014
  • Linda

   10 lutego 2015
 2. Kate

  14 sierpnia 2015
 3. Iwona

  17 lutego 2019
  • iwellia

   27 stycznia 2020

Dodaj Opinię