Wokół Dziecka

Łóżeczko turystyczne

łóżeczko turystyczne

Łóżeczko turystyczne

Wakacje tuż tuż, warto więc pomyśleć więc o „szczegółowym” wyposażeniu maleństwa na ten okres. No więc ze spraw poważnych: łóżeczko turystyczne. Koniecznie i zdecydowanie. Dla wygody, bezpieczeństwa itd. Wbrew pozorom sprzęt ten przydaje się dość często – ja wcześniej jakoś sobie radziłam z wizytami u babć, weekendowymi wyjazdami itd. – nie narzekałam, ale zakup łóżeczka turystycznego rozwiązał wiele, a również moje samopoczucie jako gościa jest o niebo lepsze.

Łóżeczko turystyczne – czy warto kupować?

Wiadomo – jeśli ma być to zakup na chwilę – może niekoniecznie, ale jeśli maluch jest jeszcze w okresie niemowlęctwa – myślę, że nie ma się co zastanawiać. A ze znalezieniem kolejnego właściciela dla takiego łóżeczka też problemu mieć nie powinniście. Łóżeczko przydaje się również kiedy to do was ktoś przyjeżdża, szczerze: nie spodziewałam się, że łóżeczko turystyczne będzie u mnie tak często w użyciu. Łóżeczko turystyczne może również z powodzeniem pełnić funkcję kojca. Dobrą wiadomością jest też fakt, że cena dobrego łóżeczka turystycznego nie powinna przekroczyć 300-400 zł. A i można znaleźć modele za 100 zł! Co tu dużo mówić – moim zdaniem warto.

Jakie łóżeczko turystyczne najlepsze?

Moim zdaniem ważnych jest tylko kilka podstawowych kwestii, nie dajcie złapać się na bajery! Łóżeczko powinno mieć w miarę możliwości porządny materac, ewentualnie rozważcie dokupienie zwykłego materaca, jeśli z łóżeczka będziecie korzystać np. przez całe wakacje. Druga rzecz to waga i rozmiar po złożeniu – łóżeczko ma być poręcznie, także kupcie po prostu takie, które bez problemu da się przenosić. Fajnie jeśli łóżeczko ma też poręczne uchwyty do przenoszenia, a najlepiej również kółka. Moje łóżeczko składa się do rozmiarów torby, a mogę również ciągnąć je jak walizkę – przy częstych podróżach, szczególnie jeśli nie zawsze są to podróże samochodem, odradzam inne rozwiązanie.

Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo – zwracajcie uwagę na atesty, stabilność łóżeczka, materiał z jakiego wykonany jest stelaż i siatka, a także maksymalny udźwig. Ważne też by łóżeczko łatwo się rozkładało, nie tylko chodzi o kwestię wygody, a o to, że łóżeczko, które będzie wam nastręczało trudności może okazać się trudnym do rozłożenia w sposób prawidłowy, a tym samym może zagrażać bezpieczeństwu malucha.

Ważna jest również długość łóżeczka, niestety można się naciąć na produkt krótszy, niż standardowe łóżeczko i może okazać się, że po roku maluch z niego zwyczajnie wyrośnie. Dla mnie mega ważną funkcją była również możliwość otwierania łóżeczka od boku, przez zamek, szczególnie w przypadku starszego malucha. Łóżeczko mogło pełnić funkcję nie tylko łóżeczka i kojca, ale również kącika zabaw. Może wydać się to mało istotne, ale kiedy spędzacie czas na niewielkiej przestrzeni, dajmy na to nad Polskim morzem, gdzie pogoda lubi zaskoczyć – taki kącik to zbawienie. Przydać mogą się również kółka (z hamulcem, koniecznie! lub jako alternatywa dla tradycyjnych nóżek), z podobnych powodów jak wyżej. Pamiętajcie – łóżeczko turystyczne ma zwiększać wygodą, a nie uprzykrzać życie.

Łóżeczko turystyczne dwupoziomowe

Jeśli szukacie łóżeczka od pierwszych dni i na długi czas – szukajcie łóżeczek dwupoziomowych. Sprawdźcie przy tej okazję jaka jest maksymalna waga na wyższym poziomie oraz w jaki sposób zmieniana jest wysokość podwieszenia. Pamiętajcie, aby sprawdzić stabilność łóżeczka przy ustawieniu obu poziomów – mimo wszystko łóżeczka turystyczne nie dorównują tradycyjnym pod tym względem i lepiej dmuchać na zimne.

A może łóżeczko turystyczne z przewijakiem? – przydatne akcesoria

Na rynku dostępne są łóżeczka z każdym możliwym bajerem, ale nie dajmy się zwariować. Co się przyda? Na pewno jakiś schowek na drobne przedmioty – kieszeń, szufladka pod łóżeczkiem itp. W większości łóżeczek znajdziecie coś takiego. Bardzo przydatny jest również parawanik, którym można zasłonić łóżeczko, gdy maluch idzie spać, tak aby nie przeszkadzało mu światło i nie rozpraszał ruch w pokoju – w końcu w trakcie wakacji różne mamy warunki i maluch nie zawsze śpi w osobnym pomieszczeniu. Do tego bezdyskusyjnie moskitiera. Przewijak – jak najbardziej, jeśli łóżeczko jest dla niemowlaka oczywiście, tym bardziej, że jeśli nie będzie wam potrzebny można go po prostu zostawić w domu. I tyle, moim zdaniem wszelkie karuzele, wibracje i inne bajery, to już tylko zbędne koszta. My korzystamy z łóżeczka Kinderkraft i muszę powiedzieć, że mimo, że nie posiada ono wszelkich akcesoriów, to i tak jest w nim aż nadto. Karuzelę zdemontowaliśmy, półeczkę na picie również – pamiętajcie, że wszystko to zwiększa wagę, a zmniejsza poręczność.

Łóżeczko turystyczne dla niemowlaka

Ciekawą alternatywą, ale niestety tylko dla najmłodszych jest zakup leżaczka-bujaczka z funkcją przerobienia na kołyskę/łóżeczko turystyczne. Zwykle taki mebelek jest lżejszy od łóżeczka turystycznego, a jednak większość z nas zaopatruj się w leżaczek dla malucha, dlaczego by więc nie skorzystać? Zaznaczam jednak, że osobiście nie testowałam tego rozwiązania – słyszałam natomiast pozytywne opinie od mam z parku 😉

Łóżeczko turystyczne - Ranking 2018

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Łóżeczko turystyczne aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Miejsce Łóżeczko turystyczne Cena
1KinderKraft łóżeczko turystyczne Joy MINKAktualna Cena
2KINDERKRAFT JoyAktualna Cena
3Caretero Medio 124x65x74 cmAktualna Cena
4Caretero Simplo 124x65x74 cmAktualna Cena
5KinderKraft Łóżeczko turystyczne JOY MINT z akcesoriamiAktualna Cena

Łóżeczko turystyczne - Opinie, Propozycje, Komentarze (2)

  1. Celina

    Moim zdaniem łóżeczko turystyczne bardzo się przydaje. Szczególnie jeżeli dużo się podróżuje. My często jeździmy, najczęściej po Polsce i to po miejscach takich jak agroturystyki. Dziecko nie zawsze chce spać w łóżku dorosłych, a takie rozkładane łóżeczko to zawsze własne miejsce.

    Odpowiedz
  2. Maja

    Bardzo proszę jak któraś z Mam posiada łóżeczko turystyczne, niech napisze jakiego producenta i jak się jej sprawdza. Ja słyszałam dobre opinie o firmie Chicco, ale nie wiem czy to nie jest czasem marketing tylko. Podpowiedzcie jakie łóżeczko turystyczne będzie najlepsze w sensownej cenie.

    Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Łóżeczko turystyczne?