Wokół Dziecka

Łóżeczko turystyczne

łóżeczko turystyczne

Łóżeczko turystyczne

Wakacje tuż tuż, warto więc pomyśleć więc o „szczegółowym” wyposażeniu maleństwa na ten okres. No więc ze spraw poważnych: łóżeczko turystyczne. Koniecznie i zdecydowanie. Dla wygody, bezpieczeństwa itd. Wbrew pozorom sprzęt ten przydaje się dość często – ja wcześniej jakoś sobie radziłam z wizytami u babć, weekendowymi wyjazdami itd. – nie narzekałam, ale zakup łóżeczka turystycznego rozwiązał wiele, a również moje samopoczucie jako gościa jest o niebo lepsze.

Łóżeczko turystyczne – czy warto kupować?

Wiadomo – jeśli ma być to zakup na chwilę – może niekoniecznie, ale jeśli maluch jest jeszcze w okresie niemowlęctwa – myślę, że nie ma się co zastanawiać. A ze znalezieniem kolejnego właściciela dla takiego łóżeczka też problemu mieć nie powinniście. Łóżeczko przydaje się również kiedy to do was ktoś przyjeżdża, szczerze: nie spodziewałam się, że łóżeczko turystyczne będzie u mnie tak często w użyciu. Łóżeczko turystyczne może również z powodzeniem pełnić funkcję kojca. Dobrą wiadomością jest też fakt, że cena dobrego łóżeczka turystycznego nie powinna przekroczyć 300-400 zł. A i można znaleźć modele za 100 zł! Co tu dużo mówić – moim zdaniem warto.

Jakie łóżeczko turystyczne najlepsze?

Moim zdaniem ważnych jest tylko kilka podstawowych kwestii, nie dajcie złapać się na bajery! Łóżeczko powinno mieć w miarę możliwości porządny materac, ewentualnie rozważcie dokupienie zwykłego materaca, jeśli z łóżeczka będziecie korzystać np. przez całe wakacje. Druga rzecz to waga i rozmiar po złożeniu – łóżeczko ma być poręcznie, także kupcie po prostu takie, które bez problemu da się przenosić. Fajnie jeśli łóżeczko ma też poręczne uchwyty do przenoszenia, a najlepiej również kółka. Moje łóżeczko składa się do rozmiarów torby, a mogę również ciągnąć je jak walizkę – przy częstych podróżach, szczególnie jeśli nie zawsze są to podróże samochodem, odradzam inne rozwiązanie.

Najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo – zwracajcie uwagę na atesty, stabilność łóżeczka, materiał z jakiego wykonany jest stelaż i siatka, a także maksymalny udźwig. Ważne też by łóżeczko łatwo się rozkładało, nie tylko chodzi o kwestię wygody, a o to, że łóżeczko, które będzie wam nastręczało trudności może okazać się trudnym do rozłożenia w sposób prawidłowy, a tym samym może zagrażać bezpieczeństwu malucha.

Ważna jest również długość łóżeczka, niestety można się naciąć na produkt krótszy, niż standardowe łóżeczko i może okazać się, że po roku maluch z niego zwyczajnie wyrośnie. Dla mnie mega ważną funkcją była również możliwość otwierania łóżeczka od boku, przez zamek, szczególnie w przypadku starszego malucha. Łóżeczko mogło pełnić funkcję nie tylko łóżeczka i kojca, ale również kącika zabaw. Może wydać się to mało istotne, ale kiedy spędzacie czas na niewielkiej przestrzeni, dajmy na to nad Polskim morzem, gdzie pogoda lubi zaskoczyć – taki kącik to zbawienie. Przydać mogą się również kółka (z hamulcem, koniecznie! lub jako alternatywa dla tradycyjnych nóżek), z podobnych powodów jak wyżej. Pamiętajcie – łóżeczko turystyczne ma zwiększać wygodą, a nie uprzykrzać życie.

Łóżeczko turystyczne dwupoziomowe

Jeśli szukacie łóżeczka od pierwszych dni i na długi czas – szukajcie łóżeczek dwupoziomowych. Sprawdźcie przy tej okazję jaka jest maksymalna waga na wyższym poziomie oraz w jaki sposób zmieniana jest wysokość podwieszenia. Pamiętajcie, aby sprawdzić stabilność łóżeczka przy ustawieniu obu poziomów – mimo wszystko łóżeczka turystyczne nie dorównują tradycyjnym pod tym względem i lepiej dmuchać na zimne.

A może łóżeczko turystyczne z przewijakiem? – przydatne akcesoria

Na rynku dostępne są łóżeczka z każdym możliwym bajerem, ale nie dajmy się zwariować. Co się przyda? Na pewno jakiś schowek na drobne przedmioty – kieszeń, szufladka pod łóżeczkiem itp. W większości łóżeczek znajdziecie coś takiego. Bardzo przydatny jest również parawanik, którym można zasłonić łóżeczko, gdy maluch idzie spać, tak aby nie przeszkadzało mu światło i nie rozpraszał ruch w pokoju – w końcu w trakcie wakacji różne mamy warunki i maluch nie zawsze śpi w osobnym pomieszczeniu. Do tego bezdyskusyjnie moskitiera. Przewijak – jak najbardziej, jeśli łóżeczko jest dla niemowlaka oczywiście, tym bardziej, że jeśli nie będzie wam potrzebny można go po prostu zostawić w domu. I tyle, moim zdaniem wszelkie karuzele, wibracje i inne bajery, to już tylko zbędne koszta. My korzystamy z łóżeczka Kinderkraft i muszę powiedzieć, że mimo, że nie posiada ono wszelkich akcesoriów, to i tak jest w nim aż nadto. Karuzelę zdemontowaliśmy, półeczkę na picie również – pamiętajcie, że wszystko to zwiększa wagę, a zmniejsza poręczność.

Łóżeczko turystyczne dla niemowlaka

Ciekawą alternatywą, ale niestety tylko dla najmłodszych jest zakup leżaczka-bujaczka z funkcją przerobienia na kołyskę/łóżeczko turystyczne. Zwykle taki mebelek jest lżejszy od łóżeczka turystycznego, a jednak większość z nas zaopatruj się w leżaczek dla malucha, dlaczego by więc nie skorzystać? Zaznaczam jednak, że osobiście nie testowałam tego rozwiązania – słyszałam natomiast pozytywne opinie od mam z parku 😉

Łóżeczko turystyczne - Ranking 2017

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Łóżeczko turystyczne aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Miejsce Nazwa Cena
1KinderKraft Joy Plus Granatowy 126 x 65 x 76 cmAktualna Cena
2Caretero Łóżeczko turystyczne Deluxe beżoweAktualna Cena
3Caretero Safari 120x60 cmAktualna Cena
4BabyOno 293/02Aktualna Cena
5BabyOno Łóżeczko turystyczne 283 120x60 cmAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

  • jakie łóżeczko turystyczne
  • ranking lozeczek turystycznych
  • łóżeczko turystyczne ranking

Łóżeczko turystyczne - Opinie, Propozycje, Komentarze

  1. Celina

    Moim zdaniem łóżeczko turystyczne bardzo się przydaje. Szczególnie jeżeli dużo się podróżuje. My często jeździmy, najczęściej po Polsce i to po miejscach takich jak agroturystyki. Dziecko nie zawsze chce spać w łóżku dorosłych, a takie rozkładane łóżeczko to zawsze własne miejsce.

    Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Łóżeczko turystyczne?