Wokół Dziecka

Karuzela do łóżeczka

karuzela do łóżeczka dla niemowląt

Karuzela do łóżeczka dla niemowlaka

Najmłodsze maleństwa mają bardzo ograniczony dostęp do wszelkich zabawek – nie są w stanie nic utrzymać, więc odpadają wszelkie zabawki do gryzienia, dotykani itp. Jedyna opcja to pokazywanie dziecku zabawek lub właśnie zawieszenie karuzeli do łóżeczka. Ma ona za zadanie zajęcie dziecka, ale też uspokojenie, czy zapewnienie komfortu, znajomych elementów po przebudzeniu. Jest też oczywiście jeszcze kwestia wpływu na rozwój – karuzela do łóżeczka ćwiczy umiejętności wzrokowo-ruchowe i słuchowe dziecka.

Najlepszy moment na zamontowanie karuzeli do łóżeczka, to już pierwszy miesiąc życia. Niekoniecznie od razy po urodzenia, ale kiedy dziecko zaczyna interesować się światem, wodzić wzrokiem za przedmiotami itp. Zdjęcie karuzeli powinno nastąpić wtedy gdy dziecko zaczyna łapać zabawki i je ściągać. Zwykle około 5-6 miesiąca życia. Ewentualnie karuzela do łóżeczka może być zawieszona nieco wyżej, jednak dziecko może bardzo się denerwować jeśli nie będzie w stanie dosięgnąć do zabawek, z kolei chwytanie może być niebezpieczne.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru karuzeli do łóżeczka? Jest to taki produkt, który kupuje się każdemu dziecku, a więc wybór jest ogromny. Oto kilka rad, jak sprawić by karuzela do łóżeczka była dopasowana do potrzeb.

Po pierwsze – kolory. Malutkie dzieci widzą tylko jaskrawe kolory, a więc zrezygnujmy z pasteli – może i ładniejszych, ale zdecydowanie gorzej spełniających swoje funkcje. Zabawki w karuzeli dla niemowląt mogą znajdować się 3-4, ale niech będą atrakcyjne i przykuwające wzrok.

Po drugie – atrakcyjne z punktu widzenia dziecka! Ważniejsze niż materiał – plastik, czy jakiś miękki materiał (kwestia gustu, i tak nie są to zabawki, którymi maluch ma się bawić, + plastik łatwiej utrzymać w czystości) jest znalezienie zabawek, które dobrze będą się prezentować z punktu widzenia dziecka, a nie rodzica.

Po trzecie pozytywka. Opcje są trzy – bez melodii, na baterię lub nakręcana. Pozytywki bez melodii często są dużo ładniej wykonane, choć ja osobiście uważam, że dźwięk w tej zabawce jest niezbędny. Nakręcana pozytywka, tradycyjna posiada zwykle jedną melodyjkę i co kilka minut trzeba ją nakręcać. To jest jej główny minus. Pozytywka na baterię zwykle posiada możliwość włączenia opcji długogrającej (przydatne w trakcie zasypiania), a także wybór piosenki. Melodyjkę wybierajcie spokojną i niezbyt głośną, lub z głośnością regulowaną. Nie denerwującą domowników! Na rynku dostępne są również bardzo ciekawa i z tego, co słyszałam świetnie się sprawdzające pozytywki z naturalnymi dźwiękami – np. odgłosami lasu, czy oceanu. Melodyjka zawsze może nie przypaść dziecku do gustu, takie naturalne “uspokajacze” wydają się dużo bezpieczniejszą opcją.

Czy coś jeszcze? To podstawa, ale rzecz jasna również ze zwykłej karuzeli do łóżeczka można zrobić coś luksusowego. Na rynku dostępne są takie sterowane pilotem, z wbudowaną lampką, czy z projektorem rzucającym światła na suficie, czy ścianie. Cena karuzeli dla niemowlaka waha się od 40 do 300 zł, jednak nie cena jest tu najważniejsza. W najwyższym przedziale cenowym można znaleźć zwykłe buble, a z kolei za 40 zł świetną i prostą karuzelę. Wystarczy wiedzieć czego się szuka.

Karuzela do łóżeczka – Ranking 2019

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie karuzele do łóżeczka aktualnie cieszą się największą popularnością oraz najlepszymi opiniami. Ten ranking karuzeli do łóżeczka aktualizuje się każdego dnia.


tego szukacie najczęściej:

 • karuzela do łóżeczka
 • karuzela do łóżeczka opinie
 • jaka karuzela do łóżeczka
 • karuzela do łóżeczka jaką wybrać

Karuzela do łóżeczka - Opinie, Propozycje, Komentarze (6)

 1. Ulka

  A gdzie nasza rodzima firma BabyOno w zestawieniu? Przecież karuzele są znacznie tańsze, a równie wykonane z dbałością o nasze pociechy. Trójka dzieci, a jedna karuzela z BO nie do zajechania. 🙂

  Odpowiedz
  • ela

   Niestety zabrakło miejsca w zestawieniu, które generuje się na podstawie najpopularniejszych aktualnie karuzel do łóżeczek dziecięcych 🙂
   Ale dzięki za informację w komentarzu o firmie BabyOno, na pewno będzie pomocna innych rodzicom 🙂

   Odpowiedz
 2. Karen

  Synek dostał w prezencie karuzele Smoby Cotoons. Karuzela ciągle się zacina, co chwilę chodzimy z mężem ze śrubokrętem żeby ją dokręcać, albo odkręcać, chwilę się pokręci i znowu przestaje. Kolejna rzecz jest taka, że kopuła na której jest projektor i motylki nie jest przykręcana do ramienia, a jedynie wsuwana, w efekcie czego pod ciężarem się osuwa i dwa razy już spadła dziecku na głowę. Nie wiem, czy tylko mi się trafił taki feralny egzemplarz, ale nie polecam tego produktu. Gdyby nie projektor, przy którym dziecko zasypia( na szczęście działa bez zarzutu), już dawno bym to wyniosła w kartonie, bo krew nas zalewa jak ciągle trzeba naprawiać. Dramat.

  Odpowiedz
  • Maciej

   Niestety mam ten sam problem. Muzyczka fatalna, karuzela się zacina, jedynie projektor działa jak należy.

   Odpowiedz
 3. Kapsel

  Karuzela do łóżeczka to świetna sprawa – rozwojowo. Jest ruch, kształt, kolor, dźwięk.
  Doskonale skupia uwagę, uspokaja i ułatwia zasypianie. Polecam poszukać w sieci marki Kiddyfave. Właściwie nie wiadomo którą karuzelę do łóżeczka wybrać 🙂

  Odpowiedz
 4. Adelina

  Mój syn dostał taką z Fisher Price ze zwierzątkami. Sama zastanawiałam się czy karuzela do łóżeczka będzie dobrym rozwiązaniem, ale cieszę się, że dostaliśmy ją w prezencie. Bardzo interesuje syna, lubi na nią spoglądać i zasypiać czy tej melodyjce.

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Karuzela do łóżeczka?