Jakie Łóżeczko dostawne najlepsze? Ranking 2020

Łóżeczko dostawne

Łóżeczko dostawne dla niemowlaka

Rodzice poszukują różnorodnych rozwiązań, które ułatwiłyby opiekę nad maluszkiem, zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia. Coraz większą popularność w ostatnim czasie zdobywa łóżeczko dostawne. Dlaczego? Jakie wady i zalety ma tego rodzaju produkt? Jak wybrać najlepsze łóżeczko dostawne?

Lista wyprawkowa współczesnych rodziców ma już całkiem imponujące rozmiary, a co rusz pojawiają się nowe gadżety, które mogą ułatwić codzienną opiekę i pielęgnację maluszka. Jednym z nich jest łóżeczko dostawne. Czy warto w nie zainwestować i jak wybrać najlepsze? Podpowiadamy.

Łóżeczko dostawne – co to takiego?

Łóżeczko dostawne ma niewielkie gabaryty i konstrukcję, która pozwala dokładnie przystawić je do zwykłego łóżka. Dzięki temu dziecko śpi w swoim łóżeczku, ale jednocześnie jest blisko rodziców. To bardzo wygodne rozwiązanie dla obu stron. Maluch ma własną bezpieczną przestrzeń, a rodzic może cały czas nad nim czuwać. Takie rozwiązanie sprawdza się między innymi podczas karmienia. Nie trzeba za każdym razem wyjmować i wkładać maluszka do łóżeczka, wystarczy go delikatnie przesunąć.

Łóżeczko dostawne zyskuje coraz większą popularność wśród rodziców, a producenci oferują coraz większy wybór tego typu modeli. Za taki gadżet musimy zapłacić kilkaset złotych. Najtańsze dostawki kosztują około 300 złotych, najdroższe natomiast kilka tysięcy złotych (!).

Zalety i wady łóżeczek dostawnych

Rodzice często zastanawiają się, czy pozwolić dziecku na wspólne spanie w ich łóżku czy od małego przyzwyczajać do spania we własnym łóżeczku dziecięcym. Model dostawny to swego rodzaju kompromis pomiędzy tymi dwoma sytuacjami. Dowiedzmy się, jakie są zalety i wady takiego rozwiązania.

Bez wątpienia, dużą zaletą łóżeczka dostawnego jest fakt, że zapewniamy maluszkowi bliskość rodziców. Dziecko może czuć się bezpiecznie, ale jednocześnie ma swoją własną przestrzeń do spania. Nie ma ryzyka, że podczas snu przygnieciemy maluszka. Każdy ma swoje bezpieczne, wygodne miejsce. Bliskość rodziców zapewnia dziecku spokojny sen. Rodzic może swobodnie głaskać maluszka czy nawet trzymać go za rączkę. To duży komfort również dla karmiącej mamy, która nie musi za każdym razem wstawać z łóżka, by nakarmić malucha. Wystarczy delikatnie go przysunąć. Takie rozwiązanie ułatwia także późniejsze przenosiny do własnego łóżeczka.

Łóżeczko dostawne jest niewielkie, lekkie i mobilne. Bez trudu można je przenosić i dostawiać z każdej strony łóżka. To idealnie rozwiązanie między innymi w niewielkich pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na łóżeczko niemowlęce. Warto dodać, że tego rodzaju produkt sprawdzi się również jako łóżeczko turystyczne, ale też wolnostojące – w zależności od potrzeb.

Jedyną wadą łóżeczka dostawnego jest to, że maluch z niego wyrasta. Tego rodzaju produkt ma niewielkie wymiary, więc siłą rzeczy, po kilku miesiącach trzeba przełożyć dziecko do większego łóżeczka. Ze względu na coraz większą popularność, łóżeczko dostawne można jednak bez trudu odsprzedać innym rodzicom.

Podsumowując, łóżeczko dostawne sprawdzi się tak naprawdę w każdej sytuacji. Szczególnie polecane jest jednak osobom, które nie mają miejsca na standardowe łóżeczko niemowlęce oraz rodzicom, dla których bliskość z maluszkiem jest ważna. To produkt dedykowany mamom, które po porodzie mają trudność z normalnym funkcjonowaniem, karmią piersią na żądanie i chcą mieć maluszka na oku. Łóżeczko dostawne sprawdzi się również w podróży.

Jak wybrać najlepsze łóżeczko dostawne?

Oferta łóżeczek dostawnych jest coraz większa, dlatego wybór idealnego modelu staje się coraz trudniejszy. Kupując idealny model powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Kluczową kwestią jest, oczywiście, bezpieczeństwo dziecka. Ważne zatem, by łóżeczko dostawne było wykonane z najwyższej jakości, bezpiecznych, atestowanych materiałów. Powinno spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa dopuszczające je do użytkowania. Przed zakupem warto dokładnie to sprawdzić. Zwróćmy uwagę na wykończenie. Łóżeczko dostawne nie powinno mieć żadnych niebezpiecznych elementów. Niezwykle istotny w przypadku tego rodzaju produktu jest sposób jego mocowania. Łóżeczko po dostawieniu powinno być bardzo stabilne. Ważne jest również to, by dostawka nie była całkowicie zabudowana, bo to uniemożliwi właściwą cyrkulację powietrza w łóżeczku.

W ofercie znajdziemy łóżeczka dostawne wyposażone w kółka, które znacznie ułatwiają transport. Tego typu model powinien mieć jednak odpowiednie blokady, które uniemożliwią przesuwanie się łóżeczka podczas spania. To ważne, by łóżeczko było stabilne i statyczne. Jeżeli dostawka ma pełnić funkcję łóżeczka turystycznego powinna łatwo i wygodnie się rozkładać. Przydatna w tej sytuacji będzie specjalna torba ułatwiająca transport łóżeczka. Warto dodać, że w ofercie znajdziemy również łóżeczka dostawne z funkcją kołyski.

Ważna w przypadku każdego łóżeczka niemowlęcego, również dostawnego, jest możliwość regulacji wysokości. Najlepiej, by była wielostopniowa, dzięki temu idealnie dostosujemy wysokość łóżeczka dostawnego do własnego łóżka. Przydatną funkcją jest także możliwość pochylenia łóżeczka. Dzięki temu możemy umieścić główkę maluszka nieco wyżej. To idealne rozwiązanie po jedzeniu, gdy chcemy uniknąć zachłyśnięcia lub podczas przeziębienia, kiedy chcemy ułatwić dziecku swobodne oddychanie.

Wybierając idealne łóżeczko dostawne zwróćmy uwagę na dołączony materac dla niemowlaka. Nie powinien być zbyt cienki ani zbyt miękki. To bardzo ważny element każdego łóżka. Materac powinien zapewnić wygodny, bezpieczny sen. Warto zwrócić uwagę na dodatki, na przykład pojemnik czy kosz pod łóżeczkiem, który umożliwi przechowywanie niezbędnych akcesoriów, na przykład do pielęgnacji maluszka. Przydatna może okazać się również moskitiera, dzięki której maluch będzie mógł spać na świeżym powietrzu.

W ofercie znajdziemy rozmaite łóżeczka dostawne, w różnych wzorach i kolorach. Bez trudu dopasujemy produkt do własnych potrzeb, oczekiwań oraz gustu. Ciekawym rozwiązaniem są łóżeczka wielofunkcyjne, na przykład łóżeczko dostawne 2w1, które może pełnić funkcję dostawki oraz łóżeczka wolnostojącego czy łóżeczko dostawne 3w1 – łączące funkcję dostawki, łóżeczka wolnostojącego oraz turystycznego.

Kupując łóżeczko dostawne dokładnie przeanalizujmy wszystkie jego parametry i dostosujmy je do własnych potrzeb. Sprawdźmy wymiary, możliwości regulacji, transportu oraz wszystkie funkcje dodatkowe.

Łóżeczko dostawne – Ranking

Poniżej zebrałam najpopularniejsze łóżeczka dostawne dostępne na rynku. Warto je przejrzeć. A jakie są Wasze propozycje?

tego szukacie najczęściej:

  • łóżeczko dostawne ranking

Łóżeczko dostawne - Opinie, Propozycje, Komentarze

  1. Marta

    6 czerwca 2019

Dodaj Opinię