Wokół Dziecka

Projektor dla dzieci

projektor dla dzieci

Projektor dla dzieci

Projektor dla dzieci to urządzenie, które w dużym stopniu może ułatwić życie zarówno maluchowi, jak i jego rodzicom. Wprowadzi magiczny nastrój do dziecięcego pokoju – delikatnie go rozświetli, a także zaciekawi maluszka różnorodnymi obrazami i wyciszy kojącymi dźwiękami. Wybór tego typu urządzeń jest wyjątkowo bogaty. Jak zatem wybrać dobry projektor dla dzieci?

Projektor dla dzieci dedykowany jest maluchom w każdym wieku, a zwłaszcza tym, które mają problem z zasypianiem lub boją się ciemności. Takie urządzenie doskonale rozwija wyobraźnię i potrafi uprzyjemnić czas dziecku. Przy okazji również pomaga rodzicom. Kiedy maluch przygląda się ciekawym obrazom wyświetlanym na suficie lub wsłuchuje się w uspokajające melodie, rodzic może na przykład ugotować obiad. Projektor może okazać się przydatny w wielu sytuacjach. Podpowiadamy, czym się kierować podczas wyboru tego typu urządzenia.

Jak wybrać dobry projektor dla dzieci?

Przed zakupem odpowiedniego projektora należy dobrze zastanowić się, jaką funkcję ma on przede wszystkim spełniać. Czy jego zadaniem ma być dyskretne oświetlenie pokoju? A może chodzi o to, by zająć maluszka kolorowymi obrazkami i zabawkami albo uspokoić dziecko kojącymi dźwiękami? W każdej z opisanych sytuacji znajdziemy projektor odpowiadający potrzebom malucha, a także jego rodziców. Możemy, oczywiście, wybrać urządzenie, które spełni wszystkie te funkcje. Bez wątpienia, projektor dla dzieci będzie doskonałym urozmaiceniem pokoju i posłuży maluchowi przez długi czas. Warto zatem wybrać model dobrej jakości.

Projektor dla dzieci – rodzaje

W ofercie znajdziemy różnorodne projektory dla dzieci. Do najpopularniejszych zaliczymy:

 • Projektor dla dzieci 3 w 1 – to jeden z najczęściej wybieranych modeli. Łączy w sobie kilka funkcji. Po pierwsze, delikatnie rozświetla pokój. Po drugie, pełni rolę projektora – wyświetla różnorodne obrazki na suficie lub na ścianie. Po trzecie, uspokaja malucha przyjemnymi melodiami – kołysankami lub dźwiękami natury. Tego typu projektor najczęściej ma regulację poziomi głośności melodii. Muzykę można również wyłączyć i wówczas urządzenie pełni wyłącznie funkcję lampki. Niektóre modele mają oddzielny tryb projekcji oraz lampki nocnej i posiadają możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia lub włączenia (na przykład urządzenie samoczynnie się włącza, gdy dziecko zaczyna płakać). Jeśli zależy nam, by lampka była uruchomiona całą noc (dziecko boi się ciemności lub chcemy po prostu widzieć malucha), sprawdźmy, czy wybrany model oferuje taką możliwość.
 • Projektor dla dzieci z karuzelą – równie chętnie wybierany przez rodziców. Spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim jest ciekawą atrakcją dla maluszka, który długie godziny spędza w pozycji leżącej. Różnorodne kształty, kolory, wiszące zabawki, które spokojnie się poruszają bez trudu przykują uwagę dziecka. Karuzele często wyposażone są dodatkowo w projektor oraz pozytywkę, która oferuje rozmaite melodie i dźwięki. Część modeli posiada również niewielką lampkę. Projektor dla dzieci z karuzelą to doskonały sposób na zabawę i rozwój sensomotoryczny malucha. Tego typu urządzenie sprawdzi się również podczas usypiania. Warto jednak dokładnie sprawdzić, jak uruchamiane są poszczególne funkcje w takim urządzeniu, czy na przykład można włączyć tylko lampkę bez uruchamiania muzyki albo odwrotnie.
 • Projektor dla dzieci – przytulanka – chętnie wybierany przez rodziców model. Służy jako przytulanka, a jednocześnie uspokaja światłem i dźwiękiem. W ofercie znajdziemy rozmaite projektory przytulanki, między innymi w formie zwierzątek lub ulubionych postaci z bajek. Ich zaletą jest niewielki rozmiar. Tego typu projektor można wszędzie ze sobą zabrać. Projektory przytulanki są najczęściej zasilane bateryjnie.
 • Projektor dla dzieci – lampka nocna – nieco podobny do poprzednika, jednak nie można się do takiego projektora przytulić. Wykonany jest zazwyczaj z jakiegoś tworzywa, na przykład plastiku. Tego typu urządzenie można ustawić na szafce nocnej jak lampkę i w razie potrzeby włączyć kojącą melodię lub wyświetlić rozmaite obrazki na ścianie czy suficie. Taki projektor zasilany jest bateryjnie.
 • Projektor dla dzieci z bajkami – to model dla nieco starszych maluchów. Projektory dla najmłodszych wyświetlają najczęściej gwiazdki, księżyce, figury geometryczne czy kwiatki. Te dedykowane starszakom oferują projekcje z ulubionymi postaciami czy nawet scenami z bajek. Mogą być w kształcie tradycyjnej lampki czy wybranego bohatera.
 • Projektor dla dzieci – latarka led – wśród starszaków sporą popularnością cieszą się również projektory w formie latarek led. To połączenie lampki nocnej i projektora ulubionych bohaterów z bajek na ścianie lub na suficie. Taki gadżet może wzbogacić wieczorny rytuał czytania bajek lub po prostu uprzyjemnić sam proces zasypiania. Projektor w formie latarki ma specjalny przełącznik, który umożliwia zamianę z lampki nocnej w projektor i odwrotnie. Urządzenie zasilane jest bateryjnie.

Oferta projektorów dla dzieci nieustannie się poszerza. Na rynku można znaleźć rozmaite urządzenia. Bez większego trudu każdy znajdzie odpowiedni produkt dostosowany do własnych potrzeb.

Projektor dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Jeśli zależy nam, by projektor dla dzieci przede wszystkim był rodzajem delikatnego oświetlenia pokoju, sprawdźmy, jakiego rodzaju światło emituje. Ważne, by nie było zbyt intensywne i jasne. Wybierzmy projektor oferujący stonowane kolory, które będą uspokajać malucha. Zbyt jaskrawe mogą go dodatkowo pobudzać i utrudniać zasypianie. W ofercie znajdziemy projektory dla dzieci z tradycyjną lampką lub oświetleniem w postaci gwiazdek czy innych projekcji wyświetlanych na ścianie lub suficie. Warto sprawdzić, w jaki sposób oświetlenie jest uruchamiane. W większości modeli wyłącza się ono samodzielnie po 15-45 minutach (w zależności od ustawienia). W niektórych projektorach światło włącza się wraz z uruchomieniem melodii i ciężko ustawić urządzenie tak, by korzystać tylko z lampki. Warto przed zakupem sprawdzić, jakie funkcje oferuje wybrany model.

Jeżeli zależy nam, by projektor miał być atrakcją dla dziecka, dostosujmy model do wieku malucha. W ofercie znajdziemy między innymi projektory z karuzelą do łóżeczka. Ważne, by zabawki były bezpieczne, pozbawione małych i ostrych elementów. Sprzęt powinien być solidny i wytrzymały. Kiedy dziecko zacznie wstawać, trzymając się za szczebelki łóżeczka, szybko zweryfikuje trwałość projektora. Zwróćmy uwagę na rodzaj wyświetlanych projekcji. Powinny być uspokajające i przyjemne dla małych oczu.

Wybierasz projektor głównie po to, by usypiać malucha przyjemnymi dźwiękami? Wybierz model, który oferuje szeroki wybór melodii. Ważne, by były spokojne i miłe dla ucha. Niezwykle przydatną funkcją w tym wypadku jest możliwość regulacji głośności, która pozwoli dostosować parametry urządzenia w zależności od potrzeb. W ofercie znajdziemy projektory dla dzieci z kołysankami lub dźwiękami natury – szumem fal czy śpiewem ptaków.

Projektor dla dzieci – cena

Bez wątpienia, każdy znajdzie projektor dostosowany do swoich możliwości finansowych. Wybór jest bardzo duży. Na rynku spotkamy modele już za 20-30 złotych. W granicach 100 złotych możemy dostać całkiem solidny model. Za urządzenie bogato wyposażone, znanej marki zapłacimy nawet kilkaset złotych.

Projektor dla dzieci - Ranking 2018

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Projektor dla dzieci aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Miejsce Projektor dla dzieci Cena
1Vtech projektor kołysanka usypianka TreflAktualna Cena
24M Kosmiczny ProjektorAktualna Cena
3Mega Creative Projektor plastikowy B O 361980Aktualna Cena
4 4W1 Tablica z projektorem stolik 8181 8181Aktualna Cena
5Skip Hop Projektor Sowa z lampką i pozytywkąAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • dzien dobry tvn foteliki samochodowe
 • bujaczek dla dziecka
 • jakie pampersy do wieku dziecka
 • dr care zniszczona część do laktatora

Projektor dla dzieci - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Ania

  Ja jestem zachwycona projektorem Skip Hop. Wyświetla gwiazdki, można używać jako lampki nocnej, ma wbudowane kołysanki i kojące muzyczki. Jest trochę drogi, więc może to być dobry prezent od zamożniejszego przyjaciela rodziny 🙂

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Projektor dla dzieci?