Wokół Dziecka

Sterylizator do butelek

Sterylizator do butelek

Sterylizator do butelek

Sterylizacja butelek to podstawowa kwestia, jeśli chodzi o higienę i bezpieczeństwo. Butelka przed każdym użyciem powinna być wyparzona lub poddana właśnie sterylizacji. Wygotowywanie butelek jest dość czasochłonne i niezbyt komfortowe, dlatego większość rodziców decyduje się na zakup niewielkiego i stosunkowo niedrogiego urządzenia, które pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Sterylizatory do butelek niezbędne są przez pierwsze pół roku życia dziecka, a ich główną zaletą jest fakt, że właściwie nie wymagają żadnej kontroli, czy uwagi ze strony rodzica, czy opiekuna, co w przypadku tradycyjnej metody (wrzątek) było największym problemem.

Przy pierwszym dziecku nie posiadałam sterylizatora do butelek i uciążliwość tego faktu zauważyłam dopiero, gdy otrzymałam takie urządzenie po urodzeniu drugiego dziecka. Wcześniej nie poświęcałam zbyt wiele uwagi wyparzaniu, po prostu przelewałam kilka razy butelkę wrzątkiem, a i tak uważam, że był to dość spory kłopot. Gdybym chciała trzymać się kurczowo wytycznych, prawdopodobnie dużo wcześniej zdecydowałabym się na urządzenie, które będzie robić to za mnie, na szczęście wtedy byłam jeszcze niedoświadczoną matką. 🙂

Sterylizator parowy do butelek (elektryczny)

Najpopularniejszy typ sterylizatorów, to sterylizatory parowe. Są to urządzenia podłączane do prądu i generujące parę o temperaturze ok. 100 stopni Celsjusza. Tego typu urządzenia dostępne są w różnych wielkościach, w największych można jednocześnie wyparzyć nawet 8 butelek! Ich zaletą jest zapewnienie czystości przez kilka godzin, szybkość działania, a także fakt, że w większości tego typu urządzeń można przygotowywać również posiłki dla dzieci – posiadają funkcję gotowania na parze.

TOP 5 Sterylizatory parowe Producent Cena
1Chicco Sterylizator Elektryczny 3W1ChiccoAktualna Cena
2Canpol babies elektryczny sterylizator parowyCanpol babiesAktualna Cena
3Philips 284/03PhilipsAktualna Cena
4Chicco Sterylizator Elektryczny 2W1ChiccoAktualna Cena
5Babymoov Turbo CreamBabymoovAktualna Cena

Sterylizator do butelek do mikrofali

Inną opcją jest sterylizator przeznaczony do używania w kuchence mikrofalowej. Ich działanie jest zbliżone do klasycznych sterylizatorów parowych, parę jednak generuje nie prąd elektryczny, a mikrofale. Główną zaletą tego urządzenia jest niewielki rozmiar, a także dużo niższa cena. Są to ponadto urządzenia dość uniwersalne, w których wysterylizować można nie tylko butelki, ale inne przedmioty, które używane są przez rodziców – np. laktatory, smoczki itd.

TOP 5 Sterylizatory mikrofalowe Producent Cena
1Canpol babies Canpol Sterylizator do Sterylizator mikrofalowy 3002847Canpol babiesAktualna Cena
2Beurer JBY 76BeurerAktualna Cena
3Babymoov Sterylizator do kuchenki mikrofalowej CreamBabymoovAktualna Cena
4Chicco Sterylizator Do Kuchenki MikrofalowejChiccoAktualna Cena
5Tommee Tippee Closer to Nature Sterylizator mikrofalowyTommee TippeeAktualna Cena

Sterylizator do butelek – podgrzewacz

Często wybieranym rozwiązaniem jest podgrzewacz posiadający funkcję sterylizacji. Urządzenie to jest kompaktowe i wielofunkcyjne, jest dobrym rozwiązaniem, jeśli wszystko robimy na bieżąco, a nie np. pod koniec dnia sterylizujemy wszystkie butelki. Ich wadą może być to, że wysterylizowane w ten sposób butelki nadają się do natychmiastowego użycia, ale nie można odstawić ich na kilka godzin – nie posiadają takiej gwarancji, jak sterylizatory parowe.

Jak kupić dobry sterylizator do butelek?

Wybierając sterylizator do butelek należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • pojemność – a więc to, ile i jakiego rodzaju butelek można jednocześnie sterylizować. Szukajcie tej informacji na opakowaniu.
 • jak długo butelki po użyciu są sterylne (do 24 godzin)
 • co można sterylizować – na rynku dostępne są urządzenia mniej i bardziej uniwersalne pod tym względem
 • szybkość sterylizacji – od 2 do 10 minut, przy czym weźcie poprawkę na to, że jeśli wasze dziecko płacze z głodu 10 minut może wydać się wiecznością
 • dodatkowe funkcje: wyświetlacz i to co na nim można przeczytać, opcja suszenia, sygnalizacja, automatyczne wyłączanie, możliwość gotowania na parze.
 • akcesoria – szczoteczka do czyszczenia butelek, szczypce do wyciągania przedmiotów ze sterylizatora
 • gwarancje – przede wszystkim gwarancja sterylności!
 • cena – sterylizatory to wydatek do 300 zł, przy czym na rynku znajdziecie też sporo tańszych modeli, które mogą okazać się dla was wystarczające.
 • Warto też zaznaczyć, że obecnie wiele zmywarek posiada tryb sterylizacji, który doskonale się sprawdzi przy małym dziecku i który pozwoli wam zrezygnować z zakupu sterylizatora.

  Sterylizator do butelek - Ranking 2018

  W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Sterylizator do butelek aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

  Miejsce Sterylizator do butelek Producent Cena
  1Chicco Sterylizator Elektryczny 3W1ChiccoAktualna Cena
  2Philips 284/03PhilipsAktualna Cena
  3Tommee Tippee Sterylizator 231000Tommee TippeeAktualna Cena
  4Babymoov Sterylizator do kuchenki mikrofalowej CreamBabymoovAktualna Cena
  5Chicco Sterylizator Elektryczny 2W1ChiccoAktualna Cena

  tego szukacie najczęściej:

  • sterylizator do butelek
  • sterylizator do butelek opinie
  • jaki sterylizator do butelek

  Sterylizator do butelek - Opinie, Propozycje, Komentarze (6)

  1. Sylwia

   Ja korzystałam ze sterylizatora firmy Canpol ( takiego jak powyżej) i w sumie byłam z niego zadowolona. Co prawda zepsuł się po ok. 6 miesiącach, ale firma Canpol stanęła na wysokości zadania i szybko, bez problemów otrzymałam nowy. Dużą zaletą jest jego wielkość – jednorazowo wchodziły do niego wszystkie butelki, akcesoria do laktatora i smoczek :). Także jak najbardziej polecam ten sprzęt.

   Odpowiedz
  2. Anita

   Ja dostałam taki sterylizator jednak muszę powiedzieć, że w ogóle z niego nie korzystałam. Nie dla wszystkich jest to dobry sprzęt i przydatny. Ja myłam butelki pod gorącą wodą, dodatkowo je wyparzałam po każdym użyciu i to był dobry sposób na pozbycie się jakiś wirusów itp. Butelki czyste i nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy 🙂

   Odpowiedz
  3. Agata

   Dostałam taki sterylizator jak rodzice przygotowywali wyprawkę dla wnuczki. Korzystałam z niego może dwa razy. Później już mi się nie chciało, zdecydowanie za dużo pracy jest z takim urządzeniem, lepiej i szybciej wyparzyć i umyć samemu butelki 🙂

   Odpowiedz
  4. Gosia

   Jak najbardziej polecam sterylizator do butelek. Wkladasz butelki i mozesz robic w tym czasie cos innego. Urzadzenie poinformuje Cie o zakonczonym procesie dzwiekiem. Przy wyparzaniu butelek np w garnku butelki mialy nalot od wody przynajmniej w moim przypadku (byc moze zalezy to od twardosci wody). Teraz nie ma takiego problemu.

   Odpowiedz
  5. Ciężarówka

   Opinie jak zwykle podzielone, kupić czy nie kupić? 😉 A ja się cały czas zastanawiam, bo lubię takie gadżety, a ten mnie strasznie kusi:P

   Odpowiedz
  6. Malwina

   Dobry sterylizator do butelek to jak dla mnie podstawa w karmieniu dziecka. Większość z nich ma krótki czas pracy (około 5 min). Podgrzanie wody w garnku też zajmuje trochę czasu – nie oszukujmy się. Jak dla mnie sterylizator jest lepszy. Ostatnio moja koleżanka poleciła mi sterylizator z podgrzewaczem i funkcją automatycznego suszenia marki Mamajoo. Firma jest nowa i dopiero co wchodzi na polski rynek ale widać po sterylizatorze, że godna uwagi.

   Odpowiedz

  Jakie jest Twoje zdanie na temat: Sterylizator do butelek?