Jaki Sterylizator do butelek najlepszy? Ranking 2020

Sterylizator do butelek

Sterylizator do butelek

Sterylizacja butelek to podstawowa kwestia, jeśli chodzi o higienę i bezpieczeństwo. Butelka przed każdym użyciem powinna być wyparzona lub poddana właśnie sterylizacji. Wygotowywanie butelek jest dość czasochłonne i niezbyt komfortowe, dlatego większość rodziców wybiera sterylizator do butelek. Niewielkie i stosunkowo niedrogie urządzenie, które pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Sterylizatory do butelek niezbędne są przez pierwsze pół roku życia dziecka, a ich główną zaletą jest fakt, że właściwie nie wymagają żadnej kontroli, czy uwagi ze strony rodzica, czy opiekuna. W przypadku tradycyjnej metody (wrzątek) było to największym problemem.

Przy pierwszym dziecku nie posiadałam sterylizatora do butelek i uciążliwość tego faktu zauważyłam dopiero, gdy otrzymałam takie urządzenie po urodzeniu drugiego dziecka. Wcześniej nie poświęcałam zbyt wiele uwagi wyparzaniu, po prostu przelewałam kilka razy butelkę wrzątkiem, a i tak uważam, że był to dość spory kłopot. Gdybym chciała trzymać się kurczowo wytycznych, prawdopodobnie dużo wcześniej zdecydowałabym się na urządzenie, które będzie robić to za mnie, na szczęście wtedy byłam jeszcze niedoświadczoną matką. 🙂

Sterylizator elektryczny do butelek (parowy)

Najpopularniejszy typ sterylizatorów, to sterylizatory parowe. Są to urządzenia podłączane do prądu i generujące parę o temperaturze ok. 100 stopni Celsjusza. Tego typu elektryczne sterylizatory do butelek dostępne są w różnych wielkościach, w największych można jednocześnie wyparzyć nawet 8 butelek! Ich zaletą jest zapewnienie czystości przez kilka godzin, szybkość działania, a także fakt, że w większości tego typu urządzeń można przygotowywać również posiłki dla dzieci – posiadają funkcję gotowania na parze.

*Jeżeli nie wiesz jaki elektryczny sterylizator do butelek wybrać, polecam sprawdzić poniższy ranking. Są to najpopularniejsze produkty i z najlepszymi opiniami w tej kategorii.

Sterylizator do butelek do mikrofali

Inną opcją jest sterylizator do butelek przeznaczony do używania w kuchence mikrofalowej. Ich działanie jest zbliżone do klasycznych sterylizatorów parowych, parę jednak generuje nie prąd elektryczny, a mikrofale. Główną zaletą tego urządzenia jest niewielki rozmiar, a także dużo niższa cena. Są to ponadto urządzenia dość uniwersalne, w których wysterylizować można nie tylko butelki, ale inne przedmioty, które używane są przez rodziców – np. laktatory, smoczki, itd.

*Poniżej lista najlepszych sterylizatorów butelek do mikrofali. Polecam sprawdzić produkty z tego rankingu.

Sterylizator do butelek – podgrzewacz

Często wybieranym rozwiązaniem jest podgrzewacz do butelek posiadający funkcję sterylizacji. Urządzenie to jest kompaktowe i wielofunkcyjne, jest dobrym rozwiązaniem, jeśli wszystko robimy na bieżąco, a nie np. pod koniec dnia sterylizujemy wszystkie butelki. Ich wadą może być to, że wysterylizowane w ten sposób butelki nadają się do natychmiastowego użycia, ale nie można odstawić ich na kilka godzin – nie posiadają takiej gwarancji, jak sterylizatory elektryczne.

Jak kupić dobry sterylizator do butelek?

Wybierając sterylizator do butelek należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • pojemność – a więc to, ile i jakiego rodzaju butelek można jednocześnie sterylizować. Szukajcie tej informacji na opakowaniu.
 • jak długo butelki po użyciu są sterylne (do 24 godzin)
 • co można sterylizować – na rynku dostępne są urządzenia mniej i bardziej uniwersalne pod tym względem
 • szybkość sterylizacji – od 2 do 10 minut, przy czym weźcie poprawkę na to, że jeśli wasze dziecko płacze z głodu 10 minut może wydać się wiecznością
 • dodatkowe funkcje: wyświetlacz i to co na nim można przeczytać, opcja suszenia, sygnalizacja, automatyczne wyłączanie, możliwość gotowania na parze.
 • akcesoria – szczoteczka do czyszczenia butelek, szczypce do wyciągania przedmiotów ze sterylizatora
 • gwarancje – przede wszystkim gwarancja sterylności!
 • cena – najlepszy sterylizator do butelek to wydatek do 300 zł, przy czym na rynku znajdziecie też sporo tańszych modeli, które mogą okazać się dla Was wystarczające.

Warto też zaznaczyć, że obecnie wiele zmywarek posiada tryb sterylizacji, który doskonale się sprawdzi przy małym dziecku i który pozwoli wam zrezygnować z zakupu sterylizatora.

*Dzielcie się też własnymi opiniami, które na pewno będą pomocne innym rodzicom.

tego szukacie najczęściej:

 • sterylizator do butelek
 • sterylizator do butelek opinie
 • jaki sterylizator do butelek

Sterylizator do butelek - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Sylwia

  25 czerwca 2015
 2. Anita

  14 sierpnia 2015
 3. Agata

  23 października 2015
 4. Gosia

  9 maja 2017
 5. Ciężarówka

  17 maja 2017
 6. Malwina

  10 stycznia 2018
 7. Aga

  9 maja 2018
 8. Maja

  17 stycznia 2019

Dodaj Opinię