Wokół Dziecka

Smoczek dla noworodka

Smoczek dla noworodka

Smoczek dla noworodka

Na rynku dostępne są dwa rodzaje smoczków – silikonowe i kauczukowe (lateksowe). Aby wybrać odpowiedni smoczek dla noworodka po prostu przeprowadzić test – dziecku smoczek może zwyczajnie nie smakować. Nie należy kierować się podczas wyboru radami koleżanek, czy wcześniejszymi doświadczeniami – pozostaw wybór dziecku.

Smoczki kauczukowe mają ciemny kolor i są bardziej miękkie i plastyczne niż silikonowe. Szybko jednak się niszczą i deformują, należy je więc wymieniać mniej więcej raz w miesiącu. Należy pamiętać, że lateks może powodować reakcję alergiczną.

Silikonowe smoczki dla dzieci są dużo trwalsze niż kauczukowe, są bezbarwne i bezwonne. Nie zmieniają swojej barwy pod wpływem śliny, czy temperatury. Jako jednak, że jest twardszy nie sprawdza się już tak dobrze w przypadku dzieci, którym wyrosły już ząbki. Smoczek na którym pojawią się ślady zębów, czy dziurki należy natychmiast wymienić.

Kolejny etap, to kształt smoczka dla niemowlaka. Możesz wybrać pomiędzy smoczkami anatomicznymi, okrągłymi i symetrycznymi. Smoczek anatomiczny, najpopularniejszy, posiada jedną spłaszczoną stronę na gumce, od strony języka. Wkłada się go do buzi określoną stroną, tak jak jest wyprofilowany. Smoczek okrągły nie posiada spłaszczenia, nie jest też profilowany – nie ma znaczenia którą stroną dziecko będzie go ssało. Smoczek symetryczny z kolei posiada dwa spłaszczenia – od strony podniebienia i języka – można ssać go więc z dwóch stron.

Podobnie jak w wypadku materiału z którego wykonany jest smoczek dla noworodka również wybór kształtu zależy od upodobań dziecka. Jeśli maluch wypluwa smoczek, znaczy to, że mu on nie smakuje, bądź nie odpowiada kształtem.

Jako rodzic powinieneś zwrócić uwagę również na inne kwestie. Smoczek dla noworodka powinien być wykonany z odpowiedniego materiału i dobrze napowietrzony – to znaczy w momencie naciśnięcia powinno z niego uchodzić powietrze, a gdy zwolnisz nacisk natychmiast wracać do odpowiedniego kształtu. Unikaj wszelkich elementów plastikowych, smoczków twardych lub zbyt łatwo trwale się odkształcających – to wszystko ma wpływ na bezpieczeństwo dziecka oraz prawidłowy rozwój jego uzębienia.

Smoczek dla noworodka - Ranking 2019

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Smoczek dla noworodka aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

MiejsceSmoczek dla noworodkaProducentCena
1Lovi Smoczek Symetryczny INDIAN SUMMER 6-18m, 2szt. : Kolor - NiebieskiLoviAktualna Cena
2Lovi Dynamiczny smoczek uspokajający silikonowy RETRO 3-6m 2szt. RóżowyLoviAktualna Cena
3Lovi Smoczek silikonowy, dynamiczny FOLKY od urodzeniaies. 2 szt. - filetowy, różowy 30LoviAktualna Cena
4Chicco Smoczek do uspokajania Physio Soft silikon bezbarwny 6m+ 180901ChiccoAktualna Cena
5Canpol babies Canpol Smoczek silikonowy anatomiczny 6-18m 23/272 Bunny&Company 41922Canpol babiesAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • jaki smoczek dla noworodka
 • smoczki dla niemowląt ranking

Smoczek dla noworodka - Opinie, Propozycje, Komentarze (5)

 1. Mela

  Nie jestem taka pewna, czy w ogóle smoczek dla niemowlaka jest konieczny. Odzwyczaić jest czasem bardzo trudno, także może lepiej nie przyzwyczajać? Ja swojej córci nie dawalam i w porównaniu z innymi dziećmi szybko sama zaczeła opanowywać płacz. Ja sama przez smoczek miałam krzywe zęby, a przynajmniej tak się mówiło. Jak to teraz się o tym mówi, to nie wiem. W sumie to teraz są smoczki w innych kształtach itd, więc może problem rozwiązano?

  Odpowiedz
 2. Gonia

  Moja córka niestety ma uczulenie na lataeks i jesteśmy poniekąd skazani na smoczki kauczukowe. Faktycznie niszczą się, ale nie jest to wielki problem, przynajmniej mamy bardziej naturalny materiał, sprawia dużo lepsze wrażenie. Kiedyś wszyscy takich używali i było dobrze. Jedyne co, to troszkę przeszkadza w butelkach, bardzo szybko się przebarwiają i zawsze mam lekki stres, czy mała nie przegryzie w trakcie picia i się nie zaksztusi, ale to już raczej lęk wynikający z doświadczeń, sama miałam taką nieprzyjemną sytuację w dzieciństwie.

  Odpowiedz
 3. Monika

  Znam wszystkie te marki z rankingu i ze wszystkimi miałam do czynienia. Dziwne, że ranking nie obejmuje firmy Nuk…teraz używamy smoczków dla dzieci wlasnie tej firmy i szczerze mowiac nie wiedziałam ze maja az takie wybor!

  Odpowiedz
 4. Sasha

  My w pierwszych miesiącach korzystaliśmy z NUKa właśnie. Smoczek dla noworodka to nie jest konieczność, ale niekiedy to jedyne rozwiązanie żeby dziecko chociaż trochę się uspokoiło i zasnęło. Ja swoje dziecko bardzo szybko oduczyłam od smoczka i nie było z tym problemu. Ale rzeczywiście trzeba to szybko robić.

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Smoczek dla noworodka?