Jakie Zabezpieczenia dla dzieci najlepsze? Ranking 2020

zabezpieczenia dla dzieci

Jakie zabezpieczenia dla dzieci w domu?

Kiedy pojawia się dziecko w domu, to co dotychczas wydawało się dobrze zaaranżowaną i przyjemną przestrzenią, zaczyna jawić się jako miejsce pełne niebezpieczeństw. Zanim dziecko zacznie poruszać się po domu, czy mieszkaniu samodzielnie, mamy sporo czasu na przystosowanie go do nowej sytuacji i odpowiednie jego zabezpieczenie. Na szczęście w sklepach mamy obecnie ogromny wybór i dostępne jest właściwie wszystko – nawet najbardziej przewrażliwieni rodzice mogą w satysfakcjonujący sposób chronić dziecko. Skupię się jednak tutaj na zabezpieczeniach dla dzieci koniecznych i takich, na które powinni zwrócić uwagę wszyscy rodzice.

Bramka ochronna dla dzieci

Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszystkie schody – wejścia i zejścia. Można jednak zdecydować się na inne rozwiązania – np. bramki w pokojach, w których dziecko nie powinno się znaleźć – np. gabinet, czy do ogrodzenia kominka. Podczas wyboru zwróćcie uwagę na sposób otwierania – powinien być jednocześnie taki, by dziecko nie potrafiło go rozgryźć, a jednocześnie wygodny dla rodzica i łatwy do odbezpieczenia jedną ręką – by móc to zrobić nawet z dzieckiem na ręku.

RankingBramki ochronne dla dzieciProducentCena
1Dream Baby Roll Up - bramka bezpieczeństwa czarna 9312742309435Dream BabyAktualna Cena

Zabezpieczenie balustrady przed dziećmi

Warto również zabezpieczyć odpowiednio taras, czy balkon, by dziecko mogło swobodnie z niego korzystać. Najlepszym rozwiązaniem są specjalne siatki zabezpieczające, które uniemożliwiają wspinanie się na balustradę, wyrzucanie z balkonu zabawek, czy wkładanie główki pomiędzy szczeble, a jednocześnie nie przeszkadzają w śledzeniu życia na zewnątrz, które maluchy uwielbiają.

Zabezpieczenie drzwi i okien przed dziećmi

Drzwi i okna, które nie mają być otwierane mogą być zamykane na klucz (w oknach zamki montowane w klamkach) lub spięte plastikowymi zabezpieczeniami, których użyć można również do zamknięcie np. szafek. Drzwi pomiędzy pomieszczeniami powinny być dodatkowo zabezpieczone przed przytrzaśnięciem małych paluszków – jeśli są cały czas otwarte najlepszym wyjściem będzie plastikowy stoper, który wsuwa się pod drzwi i który unieruchamia je z obu stron. Jeśli drzwi są używane – najlepiej sprawdzi się gąbka ochronna w kształcie litery “C”, który umieszczamy na górnej krawędzi drzwi, można również kupić amortyzatory, które uniemożliwią gwałtowne zatrzaśnięcie.

RankingZabezpieczenie drzwi przed dziećmiProducentCena
1BabyOno 954 Blokada drzwi 1sztBabyOnoAktualna Cena
2ALECTO ALECTO Nakładka zabezpieczająca na drzwi ALECTO BV-18 BV-18 BV-18ALECTOAktualna Cena
Zabezpieczenie drzwi przed dziećmi

Zabezpieczenie drzwi przed dziećmi BabyOno 954 Blokada drzwi 1szt

➾Szczegóły TOP1: BabyOno 954 Blokada drzwi 1szt

Zabezpieczenia przed dziećmi w kuchni

W kuchni zabezpieczamy przede wszystkim szafkę ze śmietnikiem i wszelką chemią. Wystarczy proste, plastikowe – dobrane do szafki i klamek. Po drugie warto przykleić na piekarnik folię ochronną, która ochroni przed oparzeniem. Koniecznie również zamontujcie osłonę na kuchenkę, tak by dziecko się nie oparzyło, czy nie zrzuciło czegoś z kuchenki.

Zabezpieczenia w łazience

I znów zabezpieczamy chemię, wszelkie domestosy i cify powinny być głęboko schowane. Niektórzy decydują się na zabezpieczenie klapy przed otwieraniem, ale mi wydaje się to niezbyt praktyczne i właściwie niepotrzebne. W szczególnych wypadkach, np. gdy dziecko umiłowało sobie wrzucanie do toalety zabawek, czy bawienie się wodą – ale nie w każdym domu. Na pewno przyda się mata antypoślizgowa do wanny i prysznica. Lepiej również pochować wszelkie kosmetyki – choćby po to by uniknąć przykrych niespodzianek.

Pozostałe zabezpieczenia przed dziećmi

Reszta – to mnóstwo drobiazgów. Zaczynamy od zabezpieczenia wszystkich szuflad, którymi bardzo łatwo zrobić sobie krzywdę. Następnie warto zniwelować ostre rogi szafek, stołów, parapetów przez naklejenie specjalnych gumowych osłonek. Dostępne są też miękkie taśmy, które wyglądają jak wykończenie mebla. Kiedy dziecko kończy spanie w łóżeczku nie zapomnijcie również o zabezpieczeniu łóżka – maluchy muszą się przyzwyczaić do tego, że nie chroni ich już barierka. I na koniec – bardzo ważne – zabezpieczenia kontaktów. Zaślepki wkładamy do wszystkich aktualnie nieużywanych gniazdek.

Oczywiście są maluchy, które będą potrzebowały dodatkowych środków – np. zabezpieczenia telewizora, lodówki czy doniczek z kwiatami. Ale te wymienione przeze mnie są chyba najważniejsze. Większość zabezpieczeń możemy po pewnym czasie zdemontować – np. odbezpieczyć gniazdka, czy szafki – dziecko nie powinno wychowywać się w domu z miękkimi ścianami – ale trzeba je uczyć co może, a czego nie, co jest bezpieczne. Każde zdemontowanie zabezpieczenia powinno odbyć się z dzieckiem i musi towarzyszyć mu zrozumiały komentarz.

Zabezpieczenia dla dzieci - Ranking 2020

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Zabezpieczenia dla dzieci aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

MiejsceZabezpieczenia dla dzieciProducentCena
1Lionelo BARIERKA ROZWIJANA OCHRONNA ROLL UP do 140cm CZARNY TuliaLioneloAktualna Cena
2Lionelo BARIERKA ROZWIJANA OCHRONNA ROLL UP do 140cm BIAŁA TuliaLioneloAktualna Cena
3Bramka TRUUS LED szaraAktualna Cena
4BabyOno 953/01 Uniwersalne zabezpieczenie szuflad i lodówek białe 2sztBabyOnoAktualna Cena
5Bramka TRUUS LED białaAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

  • zabezpieczenie balkonu przed dzieckiem

Zabezpieczenia dla dzieci - Opinie, Propozycje, Komentarze

  1. Mądry po szkodzie

    25 listopada 2014
  2. fela

    2 lutego 2015
  3. Gonia

    17 lutego 2019

Dodaj Opinię