Wokół Dziecka

Sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci

Wydaje się, że temat raczej bez znaczenia, ale uwierzcie mi – jeśli dziecko jest niejadkiem, warto spróbować wszystkiego. Z jednej strony estetyka, z drugiej bezpieczeństwo, ale warto też pamiętać, że dziecko musi chcieć ich używać. Nad wszystkimi kwestiami trzeba się zastanowić. Czyli dzisiaj jakie sztućce dla niemowlaka, dziecka.

Na samym początku mamy łyżeczkę dla niemowlaka. Widelce i noże pojawiają się później, pierwszym sztućcem malucha jest łyżeczka. Musi być ona wygodna i lekka, dopasowana do malutkiej rączki dziecka – warto zachęcać i robić wszystko by maluch zaczął jeść samodzielnie jak najwcześniej. W przypadku pierwszej łyżeczki najważniejsza jest ergonomia i bezpieczeństwo. Łyżeczka musi posiadać atest i być wykonana z materiałów dobrej jakości.

Kolejne sztućce również powinny być dobrej jakości, zwróćcie uwagę czy można myć je w zmywarce. Powinny być nieco większe, a jeśli chodzi o dziecko 4-5 letnie – spokojnie mogą być wykonane z metalu. Dla młodszych dzieci polecam małe sztućce z szeroką rączką, na których łatwiej dziecko nauczy się prawidłowego trzymania widelca.

Sztućce dla dzieci powinny być kolorowe, zachęcające do ich używania – dotyczy to zarówno pierwszych, jak i kolejnych sztućców. Normalne sztućce dla dziecka są po prostu nieatrakcyjne.

Jeśli chodzi o naukę samodzielnego jedzenia na rynku dostępne są różnego rodzaju rozwiązania, na które polecam zwrócić uwagę. Klasyczne, małe sztućce często nastręczają zbyt wielu problemów i zniechęcają malucha. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest np. łyżeczka z obrotową końcówką, która dzięki odważnikowi utrzymuje w poziomie część na którą nakłada się jedzenie. Inne rozwiązanie, to łyżeczka w kształcie łuku, ułatwiająca maluchowi trafienie do buzi.

Cena sztućców to 10-50 zł, również tych najbardziej nietypowych. Nie jest to duży wydatek, a jak najbardziej niezbędny.

Sztućce dla dzieci – Ranking

Poniżej bardzo ciekawe propozycje sztućców dla dzieci. Wybrane zostały najlepsze wg opinii oraz popularności.


tego szukacie najczęściej:

 • sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci - Opinie, Propozycje, Komentarze (4)

 1. ROmek

  To też fajny pomysł na prezent. Takie ładne sztućce są trochę drogie, także nie każdy się skusi, ale np. z okazji chrztu, czy na urodziny taki zestaw jest ekstra.

  Odpowiedz
  • Krysia

   Dokładnie o tym samym pomyślałam, świetne na prezent! Właśnie zbliża się roczek mojej chrześnicy i poważnie zastanawiam się nad sztućcami i zestawem naczyń. Siostra ostatnio się zachwycała, ale niestety cena odstraszyła skutecznie. Czego nie kupi mama, tym ciotka rozpieści 😉 Funny zoo wyglądają doskonale, ale widzę markę, także nawet nie szukam. Widziałam fajne sztućce w rozsądnej cenie np. w TKmaxx, jesli ktoś lubi angielski styl.

   Odpowiedz
 2. Inga

  My mamy sztućce plastikowe, które sprawdzają się super. W ogóle uważam, że każde dziecko od najmłodszych lat powinno mieć swoje sztućce i powinno się uczyć nimi jeść. Dzięki temu będzie wiedziało jak zachować się przy stole, może to być dla dzieciaków też dobra zabawa która jednocześnie sporo uczy. Te ze zwierzątkami czy innymi elementami są super!

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Sztućce dla dzieci?