Jakie Sztućce dla dzieci najlepsze? Ranking 2020

Sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci

Wydaje się, że temat raczej bez znaczenia, ale uwierzcie mi – jeśli dziecko jest niejadkiem, warto spróbować wszystkiego. Z jednej strony estetyka, z drugiej bezpieczeństwo, ale warto też pamiętać, że dziecko musi chcieć ich używać. Nad wszystkimi kwestiami trzeba się zastanowić. Czyli dzisiaj jakie sztućce dla niemowlaka, dziecka.

Na samym początku mamy łyżeczkę dla niemowlaka. Widelce i noże pojawiają się później, pierwszym sztućcem malucha jest łyżeczka. Musi być ona wygodna i lekka, dopasowana do malutkiej rączki dziecka – warto zachęcać i robić wszystko by maluch zaczął jeść samodzielnie jak najwcześniej. W przypadku pierwszej łyżeczki najważniejsza jest ergonomia i bezpieczeństwo. Łyżeczka musi posiadać atest i być wykonana z materiałów dobrej jakości.

Kolejne sztućce również powinny być dobrej jakości, zwróćcie uwagę czy można myć je w zmywarce. Powinny być nieco większe, a jeśli chodzi o dziecko 4-5 letnie – spokojnie mogą być wykonane z metalu. Dla młodszych dzieci polecam małe sztućce z szeroką rączką, na których łatwiej dziecko nauczy się prawidłowego trzymania widelca.

Sztućce dla dzieci powinny być kolorowe, zachęcające do ich używania – dotyczy to zarówno pierwszych, jak i kolejnych sztućców. Normalne sztućce dla dziecka są po prostu nieatrakcyjne.

Jeśli chodzi o naukę samodzielnego jedzenia na rynku dostępne są różnego rodzaju rozwiązania, na które polecam zwrócić uwagę. Klasyczne, małe sztućce często nastręczają zbyt wielu problemów i zniechęcają malucha. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest np. łyżeczka z obrotową końcówką, która dzięki odważnikowi utrzymuje w poziomie część na którą nakłada się jedzenie. Inne rozwiązanie, to łyżeczka w kształcie łuku, ułatwiająca maluchowi trafienie do buzi.

Cena sztućców to 10-50 zł, również tych najbardziej nietypowych. Nie jest to duży wydatek, a jak najbardziej niezbędny.

Sztućce dla dzieci – Ranking

Poniżej bardzo ciekawe propozycje sztućców dla dzieci. Wybrane zostały najlepsze wg opinii oraz popularności.

tego szukacie najczęściej:

 • sztućce dla dzieci

Sztućce dla dzieci - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. ROmek

  25 listopada 2014
  • Krysia

   11 lutego 2015
 2. Inga

  14 sierpnia 2015
 3. Ania

  1 września 2015
 4. Monika

  4 grudnia 2019

Dodaj Opinię