Jaka Szczotka do włosów dla dziecka najlepsza? Ranking 2021

szczotka do włosów dla niemowląt

Szczotka do włosów dla niemowląt

Dziś temat troszkę prostszy, a przedmiot rozważań mniej kosztowny. Niemniej – szczotka do włosów dla niemowląt to również ważne akcesorium, o którym nie należy zapomnieć w trakcie kompletowania wyprawki i którego wybór również należy przemyśleć.

Szczotki do włosów należy używać rzecz jasna już od niemowlęctwa, brak bujnej czupryny wcale nie jest przeciwwskazaniem, szczotka pozwoli nam na odpowiednią higienę i pielęgnację włosów i skóry głowy. 

Początkowo szczotkować włoski należy szczotką z miękkim, naturalnym włosiem, delikatną, specjalną dla niemowląt. W tym okresie rezygnujemy z grzebienia, jest on zbyt ostry dla delikatnej skóry niemowlaka. Po co czeszemy maluszkom włosy, o których można powiedzieć, że w zasadzie ich nie ma? Przede wszystkim jest to świetny masaż, poprawiający krążenie oraz stymulujący cebulki włosów. Z jednej strony sprawimy, że włoski maluszka będą lepiej rosły, z drugiej przy pomocy szczotki i codziennej pielęgnacji możemy zapobiec bardzo częstej przypadłości wśród niemowląt – ciemieniuchy, spowodowanej zaburzeniami pracy gruczołów łojowych na główce dziecka.

Szczotkę przed użyciem należy wyparzyć i wysuszyć suszarką, a przynajmniej raz w tygodniu dokładnie ją myć w ciepłej wodzie z delikatnym dziecięcym mydełkiem. Naturalne włosie jest dużo bardziej podatne na wszelkiego rodzaju bakterie, dlatego wymaga tak częstego czyszczenia.

Takie zasady szczotkowania obowiązują do 2 roku życia, kiedy to włosy zaczynają być mocniejsze, grubsze i przede wszystkim dłuższe i mniej delikatne. Wtedy możecie zastanowić się nad zmianą szczotki na taką z włosiem syntetycznym, a także nad zamianą szczotki na grzebień, szczególnie w przypadku krótkiej fryzury.

Szczotka do włosów dla dziecka - Ranking 2021

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Szczotka do włosów dla dziecka aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

MiejsceSzczotka do włosów dla dzieckaProducentCena
1Canpol Babies Babies Szczotka i grzebień dla niemowląt BiałyCanpol BabiesAktualna Cena
2BabyOno Szczotka i grzebyk dla dzieci i niemowląt, beżoweBabyOnoAktualna Cena
3Bebe Jou Szczoteczka z grzebykiem Fabulous Celestial Blue bébé-jou 4234057Bebe JouAktualna Cena
4Tommee Tippee Szczotka i grzebień do włosów NOWOŚĆTommee TippeeAktualna Cena
5Poupy Poupy, Grzebień do włosów z miękkimi i twardymi ząbkami, NiebieskiPoupyAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • szczotka do włosów dla niemowląt

Szczotka do włosów dla dziecka - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Ola

  26 listopada 2014
 2. Krysia

  11 lutego 2015
 3. Ela

  3 lipca 2015
 4. akzi

  3 grudnia 2015
  • Ola

   2 stycznia 2016
 5. Alicja

  22 marca 2019

Dodaj Opinię