Jaka Pościel dla niemowląt najlepsza? Ranking 2020

Pościel dla niemowląt, noworodka

Pościel dla niemowlaka

W czasie pierwszych miesięcy życia dziecko spędza w łóżeczku, a więc w pościeli zdecydowanie więcej czasu niż poza nim. Niezwykle ważne jest więc takie wyposażenie łóżeczka, które zapewni maluszkowi komfort i bezpieczeństwo.

W łóżeczku nie powinno znajdować się dużo przedmiotów, w pierwszych miesiącach nie ma potrzeby wkładania do niego żadnych zabawek (dobrym wyjściem jest karuzela do łóżeczka), właściwie w powinny się w nim znaleźć jedynie kołderka i ochraniacze na szczebelki. Z poduszki lepiej zrezygnować, ze względów bezpieczeństwa, ale też dlatego, że dla niemowlaka spanie na poduszce nie jest naturalną pozycją.

Podczas wyboru pościeli dla niemowląt przede wszystkim należy szukać naturalnych tkanin, najlepiej czystej bawełny. Sztuczne materiały mogą okazać się toksyczne i wywoływać reakcje alergiczne. Również prześcieradło (na gumce) powinno być wykonane z bawełny. Podczas zakupów wybierajcie produkty atestowane i koniecznie antyalergiczne – inne mogą zawierać domieszki niebezpiecznych substancji chemicznych.

Na początek wystarczy kupienie 2-3 zestawów pościeli dla niemowlaka. Zmieniać ją należy co najmniej raz w tygodniu, a w razie potrzeby częściej – maluszek nie może spać w brudnej, poplamionej pościeli! Wybierajcie pościele jedno lub dwubarwne, bez wzorków, które mogą zbyt nadwerężać dziecięcy wzrok.

Warto zwrócić również uwagę na zalecaną temperaturę prania. Pościele bawełniane można prać w wysokich temperaturach, co jest ważne ponieważ pościel prana w temp 40 stopni po praniu nadal może zawierać kurz i roztocze.

Większość dostępnych produktów spełnia te wymogi, jednak i tak zawsze należy uważnie przeczytać informacje podawane przez producenta.

Pościel dla niemowląt – Ranking

Jaką poście dla niemowląt kupić? Polecam sprawdzić poniższe propozycje, są to popularne i bardzo dobrze oceniane komplety pościeli z różnych sklepów internetowych.

tego szukacie najczęściej:

 • kołdra dla noworodka antyalergiczna

Pościel dla niemowląt - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Kaśka

  11 lipca 2014
 2. Ania

  29 listopada 2014
 3. Oliwia

  14 sierpnia 2015
 4. Mateusz

  11 czerwca 2018
 5. MałaMi

  1 sierpnia 2018
 6. Tiny star

  15 września 2018
 7. Tiny Star

  8 listopada 2018
 8. Szwalnia Snów

  21 sierpnia 2019

Dodaj Opinię