Wokół Dziecka

Pościel dla niemowląt

Pościel dla niemowląt, noworodka

Pościel dla niemowlaka

W czasie pierwszych miesięcy życia dziecko spędza w łóżeczku, a więc w pościeli zdecydowanie więcej czasu niż poza nim. Niezwykle ważne jest więc takie wyposażenie łóżeczka, które zapewni maluszkowi komfort i bezpieczeństwo.

W łóżeczku nie powinno znajdować się dużo przedmiotów, w pierwszych miesiącach nie ma potrzeby wkładania do niego żadnych zabawek (dobrym wyjściem jest karuzela do łóżeczka), właściwie w powinny się w nim znaleźć jedynie kołderka i ochraniacze na szczebelki. Z poduszki lepiej zrezygnować, ze względów bezpieczeństwa, ale też dlatego, że dla niemowlaka spanie na poduszce nie jest naturalną pozycją.

Podczas wyboru pościeli dla niemowląt przede wszystkim należy szukać naturalnych tkanin, najlepiej czystej bawełny. Sztuczne materiały mogą okazać się toksyczne i wywoływać reakcje alergiczne. Również prześcieradło (na gumce) powinno być wykonane z bawełny. Podczas zakupów wybierajcie produkty atestowane i koniecznie antyalergiczne – inne mogą zawierać domieszki niebezpiecznych substancji chemicznych.

Na początek wystarczy kupienie 2-3 zestawów pościeli dla niemowlaka. Zmieniać ją należy co najmniej raz w tygodniu, a w razie potrzeby częściej – maluszek nie może spać w brudnej, poplamionej pościeli! Wybierajcie pościele jedno lub dwubarwne, bez wzorków, które mogą zbyt nadwerężać dziecięcy wzrok.

Warto zwrócić również uwagę na zalecaną temperaturę prania. Pościele bawełniane można prać w wysokich temperaturach, co jest ważne ponieważ pościel prana w temp 40 stopni po praniu nadal może zawierać kurz i roztocze.

Większość dostępnych produktów spełnia te wymogi, jednak i tak zawsze należy uważnie przeczytać informacje podawane przez producenta.

Pościel dla niemowląt – Ranking

Jaką poście dla niemowląt kupić? Polecam sprawdzić poniższe propozycje, są to popularne i bardzo dobrze oceniane komplety pościeli z różnych sklepów internetowych.


tego szukacie najczęściej:

 • kołdra dla noworodka antyalergiczna
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 opinie, średnia: 5,00 na 5)

Pościel dla niemowląt - Opinie, Propozycje, Komentarze (8)

 1. Ania

  A jaki rozmiar pościeli dla małych dzieci kupujecie? Taką 100 na 130 cm? Nie będzie problemu jeżeli kupię taką z pierzem gęsim?

  Odpowiedz
 2. Oliwia

  My zdecydowaliśmy się kupić pościel szytą przez krawcową. Sami wybraliśmy materiał, wzór i została uszyta taka pościel jaką chcieliśmy i jaka będzie pasowała do pokoju dziecka. Nie wydaliśmy na to dużej kwoty, dlatego dla mnie to najlepsze rozwiązanie, przynajmniej mamy to, czego chcieliśmy.

  Odpowiedz
 3. Mateusz

  My zamawiamy pościele z minky – piękne wzory są dostępne! I można znaleźć takie, że wszystko z certyfikatami robione ręcznie w Polsce.

  Odpowiedz
 4. MałaMi

  Dokładnie, jestem tego samego zdania, wole zdecydowanie kupować u krawcowej lub w bardzo małych firmach handmade, oczywiście polskich, myślę ze nie doceniamy własnych rzeczy – wiem ze wszystko będzie uszyte porządnie.

  Odpowiedz
 5. Tiny star

  Zgadzam się z poprzedniczkami. Polskie sklepy i krawcowe oferują piekną pościel dla niemowląt. Przynajmniej ta
  pierwszą powinnyśmy mieć oryginalną, tak żeby mieć co dać dziecku na pamiątke gdy dorośnie

  Odpowiedz
 6. Tiny Star

  Ja również uważam, że najlepszą jakoscią wyróżniają się pościele z polskich firm, coś na pograniczu manufaktury, ale na pewno zwracające uwagę na najwyższą jakośc materiałów. Sama posiadam dwa takie komplety

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Pościel dla niemowląt?