Wokół Dziecka

Pościel dla niemowląt

Pościel dla niemowląt, noworodka

Pościel dla niemowlaka

W czasie pierwszych miesięcy życia dziecko spędza w łóżeczku, a więc w pościeli zdecydowanie więcej czasu niż poza nim. Niezwykle ważne jest więc takie wyposażenie łóżeczka, które zapewni maluszkowi komfort i bezpieczeństwo.

W łóżeczku nie powinno znajdować się dużo przedmiotów, w pierwszych miesiącach nie ma potrzeby wkładania do niego żadnych zabawek (dobrym wyjściem jest karuzela do łóżeczka), właściwie w powinny się w nim znaleźć jedynie kołderka i ochraniacze na szczebelki. Z poduszki lepiej zrezygnować, ze względów bezpieczeństwa, ale też dlatego, że dla niemowlaka spanie na poduszce nie jest naturalną pozycją.

Podczas wyboru pościeli dla niemowląt przede wszystkim należy szukać naturalnych tkanin, najlepiej czystej bawełny. Sztuczne materiały mogą okazać się toksyczne i wywoływać reakcje alergiczne. Również prześcieradło (na gumce) powinno być wykonane z bawełny. Podczas zakupów wybierajcie produkty atestowane i koniecznie antyalergiczne – inne mogą zawierać domieszki niebezpiecznych substancji chemicznych.

Na początek wystarczy kupienie 2-3 zestawów pościeli dla niemowlaka. Zmieniać ją należy co najmniej raz w tygodniu, a w razie potrzeby częściej – maluszek nie może spać w brudnej, poplamionej pościeli! Wybierajcie pościele jedno lub dwubarwne, bez wzorków, które mogą zbyt nadwerężać dziecięcy wzrok.

Warto zwrócić również uwagę na zalecaną temperaturę prania. Pościele bawełniane można prać w wysokich temperaturach, co jest ważne ponieważ pościel prana w temp 40 stopni po praniu nadal może zawierać kurz i roztocze.

Większość dostępnych produktów spełnia te wymogi, jednak i tak zawsze należy uważnie przeczytać informacje podawane przez producenta.

Pościel dla niemowląt - Ranking 2018

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Pościel dla niemowląt aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Miejsce Pościel dla niemowląt Cena
1Eurofirany Komplet pościeli dziecięcej z bawełny "Królik" 90x120 POS/D/ESTI/RÓŻAktualna Cena
2Maamut Pościel i komplet poszewek w ptaki 90x120+40x60Aktualna Cena
3PULP Pościel Las 90x120 cmAktualna Cena
4PULP Pościel Kreski kołdra 90x120cmAktualna Cena
5Maamut Komplet pościeli 90x120 cmAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • kołdrabdla noworodka antyalergiczna

Pościel dla niemowląt - Opinie, Propozycje, Komentarze (6)

 1. Ania

  A jaki rozmiar pościeli dla małych dzieci kupujecie? Taką 100 na 130 cm? Nie będzie problemu jeżeli kupię taką z pierzem gęsim?

  Odpowiedz
 2. Oliwia

  My zdecydowaliśmy się kupić pościel szytą przez krawcową. Sami wybraliśmy materiał, wzór i została uszyta taka pościel jaką chcieliśmy i jaka będzie pasowała do pokoju dziecka. Nie wydaliśmy na to dużej kwoty, dlatego dla mnie to najlepsze rozwiązanie, przynajmniej mamy to, czego chcieliśmy.

  Odpowiedz
 3. Mateusz

  My zamawiamy pościele z minky – piękne wzory są dostępne! I można znaleźć takie, że wszystko z certyfikatami robione ręcznie w Polsce.

  Odpowiedz
 4. MałaMi

  Dokładnie, jestem tego samego zdania, wole zdecydowanie kupować u krawcowej lub w bardzo małych firmach handmade, oczywiście polskich, myślę ze nie doceniamy własnych rzeczy – wiem ze wszystko będzie uszyte porządnie.

  Odpowiedz
 5. Tiny Star

  Ja również uważam, że najlepszą jakoscią wyróżniają się pościele z polskich firm, coś na pograniczu manufaktury, ale na pewno zwracające uwagę na najwyższą jakośc materiałów. Sama posiadam dwa takie komplety

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Pościel dla niemowląt?