Wokół Dziecka

Zegarek dla dziecka

Całkiem sporo osób nosi na co dzień zegarek. Kolekcja czasomierzy u niektórych nie kończy się na dwóch sztukach. Znamy przecież osoby, które mają kilka różnych modeli, bo jeden pasuje do pracy, inny do sukienki czy do garnitury. Zwykle takie osoby zachęcają swoje dziecko do szybkiego zapoznania się z funkcjonowaniem zegarka i noszeniem go z dumą.

Jednak kiedy właściwie można sprezentować dziecku pierwszy zegarek? Bardzo dużo modeli przypomina z wyglądu kolorową zabawkę do noszenia na nadgarstku. Inne modele są już bardziej zegarkowe i mają klasyczną okrągłą tarczę ze wskazówkami, skórzany pasek i wymagają umiejętności odczytywania liczb. Możemy znaleźć też elektroniczne zegarki dziecięce, które mają całkiem sporo funkcji.  Ale znowu pojawia się pytanie: Czy warto dziecku kupować zaawansowany technicznie zegarek? A może wybrać bardziej kolorowy?

Omówmy dwie propozycje. Pierwsza przeznaczona jest dla mniejszych dzieci, które dopiero uczą się obsługi zegarka, a druga dla starszych, które chcą czegoś więcej.

Timex dla dzieci

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej zegarek.net

W ofercie marki Timex można znaleźć śliczne i kolorowe zegarki dziecięce. Zarówno propozycje dla chłopców jak i dl;a dziewczynek. Oba zaprezentowane modele T75201 i T7B151 są świetne dla dzieci w wieku 4-6 lat, które otrzymują swój pierwszy zegarek. Do wyboru są jeszcze inne wzory, ale warto zwrócić uwagę na tarczę, bowiem to jest w zegarku najważniejsze. Tutaj zastosowano wyraźne cyfry, więc dziecko łatwo odczyta godzinę. A jak jest z minutami? Tu jest jeszcze łatwiej. W modelu T75201 na tarczy pojawiają się też oznaczenia 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55 – przyporządkowane odpowiednim godzinom. A więc wystarczy, że dziecko odróżnia wskazówki minutnika i godzinową, aby móc odczytać płynnie godzinę! A w modelu T7B151 w miejscu minut pojawiają się cyfry 5, 10, 15, 20, 25,30 a potem 25,  20, 15, 10, 5… czyli dziecko może nauczyć się, kiedy mówimy za 5 minut godzina dwunasta, a nie jedenasta pięćdziesiąt pięć. To też jest bardzo przydatne!

casio dziecięce

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej zegarek.net

Za to wśród zegarków Casio znajdziemy zegarki dziecięce przeznaczone dla starszych maluchów. Czym się różnią? Przede wszystkim pokazane na zdjęciach modele SDB-100-1A i SDB-100-4A to zegarki elektroniczne. Na wyświetlaczu pokazuje się godzina i data. Zegarki wyposażone są w automatyczny kalendarz, podświetlenie Auto LED, Timer i Stoper. Można też ustawić pięć różnych alarmów. Tego typu zegarek na pewno ucieszy dziecko chodzące już do szkoły.

Ale nie można dokładnie powiedzieć, że dziecko powinno dostać taki a taki zegarek w wieku lat 7. Sami powinniśmy ustalić czy nasze dziecko dostatecznie umie odnaleźć się w świecie cyfr, aby móc odczytać godzinę.

Zegarek dla dziecka - Ranking 2018

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Zegarek dla dziecka aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Miejsce Zegarek dla dziecka Producent Cena
1Timex T7B151TimexAktualna Cena
2Lorus R2313FX9LorusAktualna Cena
3Timex T78141TimexAktualna Cena
4Neff Estate Watch (CAMO)NeffAktualna Cena
5Casio Classic LTP-1094Q-9ACasioAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • zegarek dla dziecka
 • zegarek kolorowy
 • zegarek dla dziewczynki
 • zegarki dla dzieci

Zegarek dla dziecka - Opinie, Propozycje, Komentarze (3)

 1. Ulka

  Do dzisiaj noszę swój zegarek komunijny i swojemu synowi również kupię właśnie zegarek. Właściwie chyba najczęściej wybieram właśnie ten prezent i wbrew pozorom bardzo zawsze cieszy. Wyróżnia się na tle tych wszystkich tabletów, telefonów, komputerów. Zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki to fajny pomysł, pierwszy “dorosły” zegarek.

  Odpowiedz
 2. Lukierka

  Ja też mam do dziś zegarek z komuni! Kiedyś to było coś, pamiętam że czekałam na ten prezent, myśląc o nim z pół roku przed wydarzeniem. Nie chcę rezygnować z tego zwyczaju na rzecz jakiejś elektroniki, która wytrzyma miesiąc, dwa. Mam na oku bardzo fajny, chłopięcy zegarek elektroniczny, co prawda kosztuje swoje, ale ma takie bajery, że przebije niejeden telefon 🙂 Zastanawiam się też co sądzicie o smart watchach? Czy coś takiego na komunie to fajny pomysł, czy dziecko zupełnie nie będzie spobie z tym radzic?

  Odpowiedz
 3. Beata

  a co sadzicie o marce oceanic? bo ostatnio znajoma polecala ze dobry ale nie slyszalam wczesniej nic o nich, szukam zegarka dla 12letniego synka 😉

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Zegarek dla dziecka?