Jaki Nocnik dla dziecka najlepszy? Ranking 2021

Nocnik dla dziecka

Nocnik dla dziecka

Obecnie na rynku dostępnych jest ogromna ilość nocników dla dzieci, kuszą kształtami, kolorami, dodatkowymi funkcjami itd. Nocnik z pozytywką wygrywającą melodyjkę w momencie gdy dziecku uda się załatwić – to już standard. Nocniki przypominające tron, samochód, czy na przykład foczkę – przykuwają wzrok, ale czy warto w nie inwestować?

Po pierwsze wybór nocnika powinien zależeć również od dziecka – można samemu znaleźć kilka modeli, które wydają się najlepsze i ostatecznego wyboru dokonać z pociechą. Wtedy nocnik dla dziecka będzie dużo bardziej lubiany i chętniej używany. Ani do siadania na nim, ani do korzystania z przedmiotu którego się nie lubi nie należy zmuszać! Dziecko samo musi dojrzeć do tej decyzji, co najwyżej  zachęcane przez rodziców, a stanie się to dużo szybciej jeśli nocnik dla dziecka od początku będzie czymś wzbudzającym pozytywne emocje.

Skupię się na tym na co warto zwrócić uwagę i czego unikać. Wydawać by się mogło, że zakup nocnika dla dziecka nie może być niczym trudnym, a jednak – i tu mogą zdarzyć się przykre niespodzianki. Pierwszą kwestią jest wygoda w zachowaniu czystości nocnika. Klasyczne nocniki dla dzieci są nie tyle trudne w utrzymaniu, co po prostu nieporęczne ze względu na swój kształt i rozmiar. Obecnie kupić można nocniki z wyciąganym pojemnikiem, z którego dużo wygodniej usuwa się nieczystości i który można szybko i sprawnie umyć. Ja polecam właśnie nocniki z takim rozwiązaniem – nie różnią się one znacząco ceną, a pozwalają zaoszczędzić sporo nerwów i cennego czasu.

Jeśli chodzi o kształt, czy wygląd – tu wiele zależy od rodzica i dziecka. Nie każdemu maluchowi spodoba się pozytywka, nie każdemu też przypadnie do gustu najprostszy model. Chciałabym tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz – nocniki samochodziki, nocniki pieski, foczki itd. – przypominające raczej pojazd, czy krzesełko, wydają się ciekawe, ale mają ogromną wadę, która zwykle wychodzi dopiero w trakcie używania. Po pierwsze małe dzieci same nie są w stanie usiąść na takich nocnikach, przez które trzeba przełożyć nogę, a nie normalnie usiąść. Z tego powodu często po prostu nie są chętnie używane. Po drugie aby dziecko mogło z niego skorzystać musi być rozebrane – nie wystarczy zsunięcie spodni! Takich modeli radzę więc unikać jak ognia.

Oczywiście warto też zwrócić uwagę na to czy nocnik dla dziecka jest solidny, czy się nie chwieje, czy jest wykonany z dobrej jakości plastiku, ale ważniejsze jest to aby dziecko chciało go używać, a nocniki dostępne na rynku nie różnią się znacząco jakością. Dobry nocnik to wydatek rzędu około 50-100 złotych, ale cena zwykle nie jest uzależniona od jakości, ale właśnie od wyglądu.

Nocnik dla dziecka - Ranking 2021

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Nocnik dla dziecka aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

MiejsceNocnik dla dzieckaProducentCena
1BIG Nocnik dziecięcy z kierownicą 56801BIGAktualna Cena
2Tron Zapa jednorazowy nocnik dla dzieci 5 sztuk 5903240903009TronAktualna Cena
3Orion Podest ORION, 36x26x13OrionAktualna Cena
4Psi Patrol Podest dziecięcy Psi Patrol 5O33BJ 5O33BJ SAM 1Psi PatrolAktualna Cena
5Beaba Nocnik z wyjmowanym wkładem green blueBeabaAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • nocniki dla dzieci
 • nocnik dla dziecka

Nocnik dla dziecka - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Anka

  26 lutego 2014
 2. Zosia

  2 lutego 2015
 3. gaga

  14 sierpnia 2015
 4. Agnieszka

  12 marca 2019

Dodaj Opinię