Wokół Dziecka

Namiot dla dzieci

Namiot dla dzieci tipi

Namiot dla dzieci, tipi

Każde dziecko uwielbia różnego rodzaju kryjówki. Robienie baz przy użyciu krzeseł, koców i innych domowych gadżetów to dziecięca specjalność. Jeśli Twoja pociecha lubi takie zabawy, to może warto zafundować jej namiot? Oferta tego typu produktów jest bardzo bogata i różnorodna. Jak wybrać najlepszy namiot dla dzieci?

Namiot można wykorzystać do zabawy w domu lub na tarasie czy w ogrodzie. Jeśli korzystamy z niego na dworze, spełnia dodatkową funkcję – chroni przed słońcem lub wiatrem. W zależności od przeznaczenia, należy wybrać odpowiedni produkt. Nie jest to łatwe, bowiem oferta namiotów dla dzieci jest naprawdę imponująca. Podpowiadamy zatem, czym się kierować podczas tego zakupu.

Namiot dla dzieci – rodzaje

Na rynku znajdziemy całą masę różnorodnych namiotów dziecięcych. Mają one rozmaite kształty i kolory. Spotkamy namioty w kształcie aut, domków czy zwierzątek. Zdobione ulubionymi postaciami z bajek lub wypełnione kolorowymi piłeczkami. Wygląd namiotu należy dobrać do potrzeb dziecka, wówczas chętnie będzie z niego korzystać. Najogólniej, namioty dla dzieci możemy podzielić na:

 • Namiot dla dzieci domowy – przeznaczony do użytku domowego, służy wyłącznie do zabawy. Namioty domowe są zazwyczaj dużo mniejsze niż ogrodowe. Wśród namiotów domowych wyróżniamy:
  1. Namiot w kształcie domku – wyglądem przypomina prawdziwy dom. Ma namalowane okna i drzwi.
  2. Namiot tipi – wygląda jak indiański wigwam. Wykonany jest zazwyczaj z bawełny.
  3. Namiot – basenik z piłkami – wypełniony kolorowymi piłeczkami.
  4. Namiot z tunelem – w ofercie znajdziemy różnorodne konstrukcje, na przykład namiot z dołączonym niewielkim tunelem lub kilka namiotów z kilkoma tunelami i dodatkowo z basenem na kolorowe piłki. Większe konstrukcje sprawdzą się raczej na zewnątrz. Mniejsze, z powodzeniem, można wykorzystać również w domowych warunkach.
 • Namiot dla dzieci do ogrodu/na taras – wyglądem może zupełnie nie różnić się od tego przeznaczonego do domowego użytku. Wykonany jest jednak z innego materiału, przede wszystkim wodoszczelnego. To bardzo ważne, by był on wytrzymały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Namioty do ogrodu mogą mieć standardowe rozmiary i kształty, ale spotkamy również bardziej skomplikowane konstrukcje z tunelami, a nawet basenem z wodą. Namiot ogrodowy spełnia dodatkową funkcję – chroni przed słońcem lub wiatrem, a także przed insektami.
 • Namiot dla dzieci na plażę – w ofercie znajdziemy również duży wybór namiotów plażowych, które skutecznie ochronią dziecko przed słońcem czy wiatrem. Sprawdzą się przede wszystkim przy maluszkach, ale nie tylko. Mają różnorodne kształty i kolory. Powinny być przede wszystkim wodoszczelne oraz wiatroszczelne. Warto wybrać solidny produkt, który przy okazji łatwo się rozkłada i składa (namioty samorozkładające się). Należy pamiętać, że jeśli namiot ma być pomocny na przykład podczas wyjazdu nad morze, powinien być lekki, wygodny, mieć stabilną konstrukcję, a materiał, z którego został wykonany musi być odporny na działanie czynników zewnętrznych. Namiot plażowy można również wykorzystać do zabawy w domu.

W ofercie znajdziemy również całą gamę namiotów turystycznych. Jeśli jednak namiot ma służyć głównie do zabawy, powyższe opcje będą absolutnie wystarczające.

Jak wybrać dobry namiot dla dzieci?

Jeśli zdecydujemy już, do czego będzie służył namiot i jak powinien wyglądać, zwróćmy uwagę na kilka ważnych parametrów:

 • Namiot dla dzieci – certyfikaty i atesty – bezpieczeństwo ponad wszystko, zwłaszcza, jeśli chodzi o produkty dla dzieci. Wybrany namiot powinien mieć odpowiednie atesty oraz certyfikaty. Dotyczy to głównie materiału, z którego został wykonany. Nie może on zawierać żadnych szkodliwych substancji. Dziecko będzie bowiem bezpośrednio się  z nim stykać. Ważny jest także system zamykania namiotu – powinien być łatwy i bezpieczny, tak by osoba z zewnątrz mogła bez trudu namiot otworzyć, gdy dziecko zamknie się od środka. Warto również sprawdzić, czy namiot nie ma żadnych wystających, niebezpiecznych elementów czy sznurków.
 • Namiot dla dzieci – materiał – jak już wspominaliśmy, materiał, z którego został wykonany namiot powinien mieć wszelkie atesty. Jest to produkt dla dzieci, więc dobrze, żeby był solidny, wytrzymały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli namiot ma służyć w domu, warto wybrać model wykonany z naturalnych tkanin. Jeżeli decydujemy się na namiot ogrodowy lub plażowy ważne, by materiał skutecznie chronił przed słońcem, wiatrem, był wodoszczelny i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Drugorzędną, ale równie istotną kwestią jest czyszczenie namiotu. Warto wybrać model, który można szybko i łatwo oczyścić.
 • Namiot dla dzieci – montaż – większość dostępnych w ofercie namiotów dla dzieci to modele samorozkładające się. Jeśli wybierzemy bardziej skomplikowaną konstrukcję, na przykład z tunelami, wówczas nieco bardziej napracujemy się podczas montażu. Część produktów posiada dodatkowe elementy, które trzeba odpowiednio przytwierdzić do podłoża. Warto wybrać namiot, który nie będzie sprawiał większych trudności podczas rozkładania i składania.
 • Namiot dla dzieci – rozmiar i kształt – najważniejsze, by wybrać namiot, który spodoba się dziecku – z ulubionym bohaterem czy w ulubionym kształcie. Dzięki temu mamy pewność, że maluch chętnie będzie z niego korzystał. Jeśli chodzi o rozmiar namiotu, należy go przede wszystkim dostosować do możliwości.
 • Namiot dla dzieci – dodatkowe wyposażenie – z całą pewnością dziecięcy namiot szybko wypełni się ulubionymi zabawkami, dlatego dobrze jest wybrać produkt wyposażony w dodatkowe kieszonki na zabawki czy inne gadżety. Sprawdzą się one zwłaszcza w namiotach plażowych. Można w nich trzymać napoje dla dzieci, pieluchy czy kosmetyki. Dzięki temu wewnątrz namiotu można utrzymać względny porządek.

Czy warto kupić namiot dla dziecka?

Namiot może być doskonałym miejscem do zabawy. Zachęci malucha do aktywności i rozwinie jego kreatywność. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Każde dziecko, bez wątpienia, doceni taki prezent. Warto na początek kupić niewielki namiot i sprawdzić, czy nasz maluch jest tego typu produktem zainteresowany.

Ile kosztuje namiot dla dzieci?

Namiot dla dzieci kupimy już za niecałe 50 złotych. Jeśli jednak chcemy zafundować maluchowi bardziej skomplikowaną konstrukcję, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od rodzaju namiotu, jego wielkości i funkcjonalności.

Namiot dla dzieci - Ranking 2018

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Namiot dla dzieci aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Miejsce Namiot dla dzieci Cena
1John Gdzie jest Dory NAMIOT samorozkładający sięAktualna Cena
2John Namiot samorozkładający się, Psi PatrolAktualna Cena
3John Namiot MinionkiAktualna Cena
4John Namiot samorozkładający się Cars GXP-585828Aktualna Cena
5Simba Toys NAMIOT OGRODOWY FROZENAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • jaki fotelik dla dziecka ranking
 • jaka zabawka dla rocznego chłopca
 • podgrzewacz butelek ranking
 • rowery dla rocznego dziecka

Namiot dla dzieci - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Fiola

  Dobry namiot dla dzieci można kupić w wielu sklepach, ale można go też samodzielnie wykonać. My swój kupiliśmy w sklepie, gdzie były namioty z manufaktury, czyli miejsca, gdzie pani samodzielnie je szyje i robi 🙂 Bardzo mi się podoba i przede wszystkim młoda ma świetną zabawę.

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Namiot dla dzieci?