Jaka Mata edukacyjna najlepsza? Ranking 2020

Mata edukacyjna dla dzieci, niemowląt

Mata edukacyjna dla dzieci, niemowląt

Mata edukacyjna to super sprawa – dzieci uwielbiają na nich spędzać czas, a jednocześnie dla rodzica to bardzo wygodna rzecz. Dziecko nie nudzi się na niej i ma swobodę, a jednocześnie jest bardzo poręczna i nie zajmuje dużo miejsca. Rozwija też ciekawość i zajmuje dziecko różnymi elementami. Moim zdaniem warto zainwestować w dobrą matę edukacyjną – bezpieczną, dobrze zaprojektowaną i funkcjonalną.

Jaka mata edukacyjna będzie najlepsza? Przede wszystkim zwróćcie uwagę na jej wielkość – taka mata powinna służyć przez cały pierwszy rok, a nawet dłużej – nie może więc być nieodpowiednia dla dzieci siedzących. Mata edukacyjna powinna być na tyle duża, aby maluszek mógł swobodnie się obracać i zmieniać pozycje. Elementy powinny być zdejmowane – aby móc je po pierwsze łatwo wyprać, a po drugie wymienić w razie potrzeby, czy pozbyć się jakiejś zabawki, za którą dziecko nie przepada.

Niektóre maty edukacyjne można za pomocą rzepów spiąć w taki sposób, że tworzy się minikojec – ważne jest to szczególnie w przypadku najmniejszych dzieci, aby były bezpieczne nawet jeśli przez chwilę same zostaną na macie. Najlepiej wybrać matę z poduszeczką, która zapobiegnie wypadaniu.

Z punktu widzenia wygody najlepsze są maty edukacyjne, które można łatwo złożyć i nie zajmują dużo miejsca. Wybierajcie takie, które można spiąć lub związać, co jest sporym plusem jeśli chcemy matę ze sobą wozić.

Materiał, z którego wykonana jest mata dla dziecka również nie pozostaje bez znaczenia. Po pierwsze powinien być łatwy w utrzymaniu, a najlepiej ściągany i dający się wyprać w pralce. Z drugiej strony dla malucha najlepsza będzie mata wykonana z różnokolowrowych skrawków, z różnymi fakturami – aby stymulować rozwój i wzbudzić zainteresowanie. Mata edukacyjna powinna ponadto być dość gruba, a od spodu wykończona materiałem izolującym, aby zimna podłoga nie była problemem.

Kolejna kwestia to wyposażenie. Większość mat dla dzieci posiada pałąk na którym zawieszone są zabawki i lusterka, niektóre posiadają dodatkowo zabawki dla dzieci już siedzących – dobierz taką która będzie odpowiadać potrzebom dziecka. Zabawki powinny być różnorodne, różnokolorowe i z różnych materiałów, szeleszczące, piszczące i z lusterkami – to wszystko wpływa na rozwój różnych zmysłów. Maty edukacyjne posiadają również “efekty dźwiękowe”, wybierz takie niezbyt głośne i niekoniecznie z melodyjkami, a raczej z gamą, czy odgłosami zwierzątek. Fajne są również maty, w których dziecko pracuje dodatkowo nogami – np. kopiąc może grać na minipianinku itp.

Oczywiście zwróćcie uwagę też na wykonanie – zabawki nie powinny mieć ostrych i wystających elementów. Jak każda zabawka – bezpieczeństwo jest najważniejsza, a różne rzeczy trafiają na rynek, więc lepiej uważać. Dobra mata edukacyjna to wydatek 100-500 zł, ale w każdym przedziale można znaleźć dobre produkty, mogą różnić się wyposażeniem, ale w razie potrzeby doszycie czegoś, czy zawieszenie nie jest problematyczne.

Mata edukacyjna – Ranking 2019

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie maty edukacyjne aktualnie cieszą się największą popularnością i najlepszymi opiniami. Ten ranking mat edukacyjnych dla dzieci aktualizuje się każdego dnia.

tego szukacie najczęściej:

 • mata edukacyjna opinie
 • jaka mata edukacyjna
 • mata edukacyjna ranking
 • mata edukacyjna

Mata edukacyjna - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Liza

  25 listopada 2014
 2. Leo

  2 lutego 2015
 3. Malwina

  17 września 2015
 4. Kama

  23 sierpnia 2017
 5. karolinanowak

  25 czerwca 2018

Dodaj Opinię