Lusterko do obserwacji dziecka

Lusterko do obserwacji dziecka

Lusterko do obserwacji dziecka

Czasem niepozorny gadżet może nam znacznie ułatwić życie. Jednym z takich produktów jest lusterko samochodowe do obserwacji dziecka. Dzięki niemu podróżowanie z maluchem stanie się bardziej komfortowe. Bez wątpienia, każdy rodzic doceni taki wynalazek. Dowiedzmy się zatem, jak wybrać najlepsze lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie.

Wizyta u lekarza, wyjazd na zakupy czy na wakacje – powodów do podróżowania z dzieckiem jest sporo. Każdy rodzic doskonale wie, że jazda samochodem z maluchem bywa stresująca, zwłaszcza, gdy jedziemy z pociechą sami. Aby nieco ułatwić to zadanie, producenci stworzyli specjalne lusterko do obserwacji dziecka w podróży. Poznajmy ten produkt bliżej.

Zalety lusterka do obserwacji dziecka w samochodzie

Ten niewielki gadżet może w dużej mierze poprawić komfort podróżowania z dzieckiem. Dzięki niemu kierowca może bowiem na bieżąco obserwować malucha. Wpływa to, przede wszystkim, na bezpieczeństwo jazdy. Nie ma potrzeby odwracać wzroku od drogi, by sprawdzić, czy u pociechy wszystko w porządku.

Dodatkową zaletą takiego lusterka jest to, że zapewnia ono dziecku atrakcję podczas podróży. Maluch może się w nim przeglądać, ale też obserwować elementy samochodu czy krajobraz za oknem. Taki gadżet może zainteresować malucha i uprzyjemnić mu jazdę. Producenci oferują coraz nowocześniejsze rozwiązania.

Lusterko do obserwacji dziecka w podróży jest proste w obsłudze i nie wymaga skomplikowanego montażu. Po prostu zapinamy je wokół zagłówka lub montujemy za pomocą przyssawki. W ofercie dostępne są różne modele lusterek. Bez trudu możemy je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Jakie lusterko do obserwacji dziecka kupić?

Wydawałoby się, że lusterko do obserwacji dziecka to wyjątkowo prosty gadżet. Na rynku spotkamy jednak różne ich modele. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru dobrego lusterka do obserwacji dziecka w samochodzie?

Sposób montażu lusterka do obserwacji dziecka

Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest głównie od tego, w jakim foteliku samochodowym przewozimy maluszka. Jeśli dziecko podróżuje przodem do kierunku jazdy, takie lusterko montujemy za pomocą specjalnej przyssawki na przedniej szybie, tuż pod lusterkiem wstecznym – to tak zwane lusterko wsteczne do obserwacji dziecka. Jeżeli jednak nasz maluch siedzi w foteliku zamontowanym tyłem do kierunku jazdy, lusterko mocujemy do zagłówka na tylnym siedzeniu. Trzeba je jednak odpowiednio ustawić, by dobrze widzieć pociechę. Taki model wyposażony jest najczęściej w specjalne paski z klamerkami, dzięki czemu w łatwy sposób możemy zamontować i zdemontować lusterko.

Wymiar lusterka do obserwacji dziecka

W ofercie dostępne są lusterka o różnych wymiarach, na przykład: 12 x 8 cm, 29 x 19 cm czy 21 x 19 cm. Ten wybór uzależniony jest od naszych preferencji. W większym lusterku, bez wątpienia, wygodniej będzie nam obserwować malucha. Dotyczy to szczególnie modeli montowanych na zagłówku. Lusterko wsteczne do obserwacji dziecka nie powinno być zbyt duże, aby za bardzo nie rozpraszało uwagi podczas jazdy samochodem. Pamiętajmy, że podróż z maluchem powinna być przede wszystkim bezpieczna.

Dodatkowe funkcje w lusterku do obserwacji dziecka

Bardziej zaawansowane modele oferują dodatkowe udogodnienia. Dobre lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie posiada między innymi bezstopniową regulację kąta pochylenia, opcję ustawiania we wszystkie strony czy możliwość odpięcia samego lusterka.

Warto dodać, że lusterka montowane na przedniej szybie samochodu wykonane są ze szkła, w odróżnieniu od tych, które umieszczamy na zagłówku tylnego siedzenia. W tym wypadku szkło byłoby zbyt niebezpieczne. Lusterka montowane na zagłówku wykonane są ze specjalnego, syntetycznego materiału, który nie stanowi żadnego zagrożenia w razie ewentualnej kolizji. Warto zaznaczyć, że widoczność w tego typu lusterkach jest nieco gorsza niż w szklanych, ale mimo wszystko umożliwiają one dokładną i swobodną obserwację malucha.

W ofercie dostępne są obecnie rozmaite lusterka do obserwacji dziecka, w różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu są również bardziej atrakcyjne dla malucha.

Interaktywne lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie

Na osobną uwagę zasługują interaktywne lusterka do obserwacji dziecka. Przyciągają one wzrok malucha i są dodatkową atrakcją, która uprzyjemnia podróżowanie. Takie modele wyposażone są w wiele funkcji, między innymi:

  • Rozmaite melodyjki – piosenki i kołysanki
  • Różnorodne odgłosy – zwierząt czy pojazdów
  • Światełka
  • Lampkę nocną

Co ciekawe, takie lusterka nierzadko wyposażone są także w pilot do zdalnego sterowania. Dzięki temu rodzic podczas jazdy, bez odwracania się, może uruchamiać dźwięki czy światełka, a także w razie konieczności wyłączać je.

Takie lusterka posiadają najczęściej miękkie ramki o rozmaitych, ciekawych kształtach, przez co przyciągają uwagę malucha. Wybrane modele wyposażone są w dodatkowe akcesoria, na przykład zabawki na tasiemkach. Dzięki temu dziecko nie nudzi się w trakcie jazdy. Co więcej, takie interaktywne lusterko bez trudu możemy odpiąć i po podróży zabrać do domu.

Ile kosztuje dobre lusterko do obserwacji dziecka w podróży?

Ceny lusterek do obserwacji dziecka w samochodzie są mocno zróżnicowane. Za najprostszy model zapłacimy 10-12 złotych. W ofercie dostępne są jednak również lusterka warte 250-300 złotych. Wyższa cena dotyczy modeli interaktywnych.

Wśród najpopularniejszych producentów lusterek do obserwacji dziecka wymienić należy takie marki jak BeSafe, Axkid, Munchkin, Kees, Diono, Baby Monsters czy Dreambaby. Pojawia się ich jednak na rynku coraz więcej, więc przed zakupem warto dobrze przeanalizować ofertę i zastanowić się, czego od tego produktu oczekujemy. Czy ma służyć wyłącznie do obserwacji dziecka czy ma być również samochodowym centrum rozrywki. Bez wątpienia, każdy znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Lusterko do obserwacji dziecka – Ranking 2020

Poniższa lista zawiera najpopularniejsze lusterka do obserwacji dziecka. Ranking aktualizowany jest codziennie.

Dodaj Opinię