Jaki Leżaczek bujaczek najlepszy? Ranking 2021

leżaczek bujaczek dla dziecka

Leżaczek bujaczek dla dziecka

Leżaczek bujaczek to bardzo dobra opcja jeśli chodzi o najmłodsze dzieci, można używać ich praktycznie od pierwszego momentu, kiedy dziecko zacznie interesować się światem, mniej spać, mniej więcej po pierwszym miesiącu życia, a nawet i wcześniej, w zależności od modelu – niektóre bujaczki dla niemowląt z powodzeniem zastąpią kołyskę. Nie ma żadnej ramy „od kiedy”, jest raczej górna granica wieku, ale o tym za chwilę. Leżaczek bujaczek, to bardzo fajny sprzęt, który mi osobiście bardzo ułatwił życie. Dzieciaczek wytrzymuje w nim dłużej niż np. w łóżeczku, czy nawet jakimś foteliku, ma fajną perspektywę, może przyglądać się co robi mama, czy tata, a przy okazji dzięki temu że może się pobujać ma też sporo zabawy. Zauważyłam, że maluszek dużo lepiej radzi sobie w leżaczku z nudą, a nawet jest w stanie sam się uspokoić, co jest wręcz w pierwszych miesiącach życia niespotykane.

Jaki leżaczek bujaczek wybrać?

Bardzo gorąco polecam, dzięki leżaczkowi można zyskać trochę swobody, a dziecko w tym czasie dobrze się bawi i jest bezpieczne. Ciągłe noszenie malucha, czy to na rękach, czy w nosidełku jest uciążliwe, a na dłuższą metę też zwyczajnie obciążające – zarówno dziecko, jak i opiekuna. Ale bardzo ważne jest wybranie dobrego leżaczka bujaczka dla niemowlaka. Bezpiecznego, praktycznego, funkcjonalnego.

Na początek, oczywiście bezpieczeństwo – bujaczek dla dziecka musi być maksymalnie stabilny, wykonany z dobrych materiałów, bez żadnych ostrych części, z szeroką podstawą. Bardzo ważne by wyposażony był w trzypunktowe szelki (ale także by szelki były regulowane, tak by nie krępowały ruchów dziecka – jeśli maluchowi będzie niewygodnie, na pewno nie będzie chętnie siedział w leżaczku). Zwróćcie uwagę na atesty, kraj produkcji, a także zalecenia producenta. Nie kupujcie zbyt małych leżaczków, ponieważ po jakimś czasie, kiedy dziecko będzie większe, jego konstrukcja może okazać się niewystarczająco stabilna. Tu warto też wspomnieć, że kiedy maluch zaczyna samodzielnie siadać może przestać mu się podobać w leżaczku i warto zacząć przyzwyczajać go do wysokiego krzesełka. Kiedy dziecko zaczyna siadać pamiętajcie też o tym, by nie zostawiać go samego, ponieważ jeśli szelki będą zbyt luźne może zwyczajnie przeważyć bujaczek. Obejrzyjcie także dokładnie mechanizm składania i regulacji – wszelkie pokrętła, przyciski i regulatory powinny znaleźć się poza zasięgiem rączek malucha, a najlepiej byłoby gdyby wyposażone były w dodatkowe zabezpieczenia, tak by maluch nie mógł sam nic przypadkowo zmajstrować.

Składane leżaczki bujaczki

Jeśli chodzi o funkcjonalność polecam leżaczki, które można składać, nie zajmują one dużo miejsca i można je wygodnie przechowywać i transportować. Po drugie leżaczki powinny mieć regulowaną wysokość i kąt nachylenia, a przynajmniej to drugie. Szczególnie istotne jest to kiedy maluch jest sadzany i zostaje sam, a także np. kiedy go karmicie. Początkowo najwygodniejszą i najlepszą pozycją dla szkraba będzie pozycja leżąca, ale już po kilku miesiącach maluch będzie chciał siedzieć, ogarniać wzrokiem większą powierzchnię, leżąc będzie marudny. Nie ma jednej uniwersalnej pozycji, dlatego warto mieć możliwość dopasowania leżaczka do tego, co lubi wasz malec i do tego jak te upodobania się zmieniają. Z kwestii praktycznych zwróćcie też uwagę na to czy pokrowiec leżaczka można wyprać i z jakiego materiału jest on wykonany. Powinien być nie tylko łatwy w utrzymaniu, ale również przyjemny w dotyku. Przyjrzyjcie się także szelkom, powinny być szerokie i posiadać ściągane ochraniacze.

Leżaczek bujaczek 3w1 i leżaczek bujaczek elektryczny

Na rynku dostępne są również bardziej wyszukane modele, np. bujaczki dla dzieci, które można przekształcić w łóżeczko, kołyskę, czy stabilniejsze krzesełko (szczególnie przydatne podczas karmienia), a nawet takie które mogą służyć starszym dzieciom jako fotelik. Niektóre leżaczki mogą bujać się również automatycznie, przydaje się to głównie kiedy maluszek jest malutki i nie stara się samodzielnie rozkołysać bujaczka, a nie możesz natychmiast się nim zająć gdy zaczyna marudzić. Kupując leżaczek dla dziecka zwracajcie uwagę na funkcje i wyposażenie. Fajnie jeśli w zestawi od razu są jakieś zawieszki, czy sznur z grzechotkami. Dla bardziej wymagających wspomnę o modelach, które mogą delikatnie wibrować, są wyposażone w pozytywkę, czy elementy podświetlane. Natomiast bardzo praktycznym dodatkiem jest składany daszek chroniący przed słońcem, przydaje się on szczególnie latem, kiedy chcesz spędzić z dzieckiem czas w ogrodzie, czy tarasie.

Leżaczek bujaczek – Ranking 2021

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie leżaczki bujaczki aktualnie cieszą się największą popularnością oraz najlepszymi opiniami. Ten ranking leżaczków bujaczków aktualizuje się każdego dnia.

tego szukacie najczęściej:

 • leżaczek bujaczek
 • leżaczek bujaczek opinie
 • leżaczek bujaczek ranking
 • bujaczek leżaczek

Leżaczek bujaczek - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Iza

  25 listopada 2014
 2. lulu

  4 lutego 2015
 3. lena

  28 lipca 2015
 4. Sylwia

  23 października 2015
  • Anonim

   6 listopada 2015
 5. Zbyszek

  17 lipca 2016
 6. Aśka

  6 października 2016
 7. Kamila

  28 grudnia 2016
 8. Ania

  2 maja 2018
 9. maja

  20 sierpnia 2018
 10. Ania

  5 listopada 2018
 11. Agatka

  17 września 2019

Dodaj Opinię