Wokół Dziecka

Jeździk dla dzieci

jeździk pchacz dla dziecka

Jeździk pchacz

Jeździki to sprzęty dedykowane głównie dzieciom do 3 lat, również tym, które jeszcze nie chodzą. Jeździk jeździkowi nierówny – wybór tego najlepszego wcale nie należy do najprostszych. Sporo osób mówi również, że lepiej w ogóle jeździków nie kupować, szczególnie takich, którymi posługiwać mają się dzieci, które nie chodzą – z prostej przyczyny – aby dziecko nauczyło się chodzić.

Nie są to głosy bezpodstawne, sama mam mieszane uczucia jeśli chodzi o jeździki dla dzieci. Za to dla chodzących dzieci – jest to po prostu świetna, wartościowa i rozwijająca forma zabawy.

Jeździk dla dziecka musi być dopasowany do wieku i wzrostu! To bardzo ważne, dzieci nie rozwijają się identycznie, dlatego tego zakupu najlepiej dokonywać z dzieckiem. Dziecko musi siedzieć i odpychać się wygodnie, nie hacząc nóżkami. Lepiej kupić nieco większy model, niż taki z którego dziecko zaraz wyrośnie.

Dla dzieci niechodzących przeznaczone są jeździki, w których dziecko stoi i przebiera nóżkami, aby jechać – są one jednak coraz mniej popularne i często krytykowane. Dużo ciekawszą propozycją są jeździki, które dziecko może pchać, a więc takie które stanowią asekurację i jednocześnie zachęcają do stawiania pierwszych kroków. Takie „jeździk pchacz” można w późniejszym czasie przerobić na klasyczny jeździki.

Dla starszego dziecka wybierajcie jeździki raczej proste, bez pedałów, ewentualnie z rączką z tyłu, dzięki której rodzic może początkowo asekurować malucha. Najważniejsze, aby jeździk był solidny i nie pękł przy pierwszym zderzeniu. Często zdarzają się pojazdy z mnóstwem elementów, parasolkami, daszkami, różnymi udziwnieniami – ja radzę szukać minimalistycznych modeli, w których główną atrakcją będzie przemieszczanie się. Wszystkie praktycznie modele posiadają kilka melodyjek, czy grzechotek na kierownicy i to jest absolutnie wystarczające.

Wytrzymałość, wielkość i na koniec wygoda. Dziecko musi usiąść na jeździku, musicie sprawdzić jaką pozycję przyjmuje, czy siedzisko jest wystarczającej wielkości, czy kierownica jest w odpowiedniej odległości itd. Jeżdżenie ma być dla dziecka przyjemnością, dlatego jak najbardziej sugerujcie się jego opinią 🙂

Jeździk dla dzieci - Ranking 2019

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Jeździk dla dzieci aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

MiejsceJeździk dla dzieciProducentCena
1Anek Rośnij ze mną AN0804AnekAktualna Cena
2Chicco HIPPY 005905ChiccoAktualna Cena
3Hasbro Chodzik I Samochodzik 05545HasbroAktualna Cena
4Janod Chodzik Warsztat Magnetyczny Z NarzędziamiJanodAktualna Cena
5Baby Mix MULTICENTRUM STOLIK EDUKACYJNY SKOCZEK ZIELONO-SZARYBaby MixAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • jeździk dla rocznego dziecka
 • jeździk
 • jeździk opinie
 • jezdzik ddla dziecka

Jeździk dla dzieci - Opinie, Propozycje, Komentarze (5)

 1. Robert

  Jeździki są bardzo fajne, szczególnie dla dzieci, które uczą się np. chodzić. U nas jeździk bardzo dobrze się sprawdził. Syn go bardzo lubił i teraz kiedy jest starszy, nie ma żadnego problemu z korzystania z rowerku.

  Odpowiedz
 2. Paulina

  Bardzo fajny jeździć, ale trzeba zorientować się czy ma odpowiednie koła – my kupiliśmy taki z dmuchanymi, żeby był na dłużej. Oprócz tego czy ma wszystkie zabezpieczenia. Teraz fajny jeździk można kupić za niewiele pieniędzy.

  Odpowiedz
 3. Gala

  Ja bardzo żałuję, że u nas jeździk się nie sprawdził. Kupiłam naprawdę fajny model, wygodny, kolorowy ale Młody w ogóle nie był nim zainteresowany. Jeździk teraz użytkuje córka mojej siostry i tam robi furorę.

  Odpowiedz
 4. Anna

  Witam, ostatnio zastanawiałam się nad jeździkiem Injusa typu 6 w 1. Jaka byłaby Twoja opinia na ten temat? Będę wdzięczna za poradę. Ania

  Odpowiedz
 5. MamaTymka

  Mieliśmy jeździk dla dziecka z Chicco i przyznam szczerze, że był w ruchu może dwa tygodnie. Kompletnie się to nie sprawdziło w naszym domu. Zachwyt dziecka tylko przez chwilę a później już szło to w odstawkę. Moim zdaniem jeśli ktoś chce kupić na prezent, to warto zastanowić się nad czymś innym, bo to kompletnie się nie sprawdza.

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Jeździk dla dzieci?