Jaki Jeździk dla dzieci najlepszy? Ranking 2021

jeździk pchacz dla dziecka

Jeździk pchacz

Jeździki to sprzęty dedykowane głównie dzieciom do 3 lat, również tym, które jeszcze nie chodzą. Jeździk jeździkowi nierówny – wybór tego najlepszego wcale nie należy do najprostszych. Sporo osób mówi również, że lepiej w ogóle jeździków nie kupować, szczególnie takich, którymi posługiwać mają się dzieci, które nie chodzą – z prostej przyczyny – aby dziecko nauczyło się chodzić.

Nie są to głosy bezpodstawne, sama mam mieszane uczucia jeśli chodzi o jeździki dla dzieci. Za to dla chodzących dzieci – jest to po prostu świetna, wartościowa i rozwijająca forma zabawy.

Jeździk dla dziecka musi być dopasowany do wieku i wzrostu! To bardzo ważne, dzieci nie rozwijają się identycznie, dlatego tego zakupu najlepiej dokonywać z dzieckiem. Dziecko musi siedzieć i odpychać się wygodnie, nie hacząc nóżkami. Lepiej kupić nieco większy model, niż taki z którego dziecko zaraz wyrośnie.

Dla dzieci niechodzących przeznaczone są jeździki, w których dziecko stoi i przebiera nóżkami, aby jechać – są one jednak coraz mniej popularne i często krytykowane. Dużo ciekawszą propozycją są jeździki, które dziecko może pchać, a więc takie które stanowią asekurację i jednocześnie zachęcają do stawiania pierwszych kroków. Takie „jeździk pchacz” można w późniejszym czasie przerobić na klasyczny jeździki.

Dla starszego dziecka wybierajcie jeździki raczej proste, bez pedałów, ewentualnie z rączką z tyłu, dzięki której rodzic może początkowo asekurować malucha. Najważniejsze, aby jeździk był solidny i nie pękł przy pierwszym zderzeniu. Często zdarzają się pojazdy z mnóstwem elementów, parasolkami, daszkami, różnymi udziwnieniami – ja radzę szukać minimalistycznych modeli, w których główną atrakcją będzie przemieszczanie się. Wszystkie praktycznie modele posiadają kilka melodyjek, czy grzechotek na kierownicy i to jest absolutnie wystarczające.

Wytrzymałość, wielkość i na koniec wygoda. Dziecko musi usiąść na jeździku, musicie sprawdzić jaką pozycję przyjmuje, czy siedzisko jest wystarczającej wielkości, czy kierownica jest w odpowiedniej odległości itd. Jeżdżenie ma być dla dziecka przyjemnością, dlatego jak najbardziej sugerujcie się jego opinią 🙂

Jeździk dla dziecka – Ranking

Jeżeli nie wiesz jaki jeździk dla dziecka wybrać, polecam sprawdzić poniższe propozycje z rankingu. Są to najpopularniejsze i najlepsze wg ocen jeździki dla dzieci.

tego szukacie najczęściej:

 • jeździk dla rocznego dziecka
 • jeździk
 • jeździk opinie
 • jezdzik ddla dziecka

Jeździk dla dzieci - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Robert

  23 października 2015
 2. Paulina

  10 marca 2016
 3. Gala

  27 czerwca 2017
 4. Anna

  9 stycznia 2019
 5. MamaTymka

  17 lutego 2019

Dodaj Opinię