Jaki Fotelik samochodowy 9-36 najlepszy? Ranking 2021

Fotelik samochodowy 9-36 kg

Fotelik samochodowy 9-36 kg

Bez względu na to, czy podróżujesz często czy sporadycznie, o bezpieczeństwo dziecka powinieneś zadbać szczególnie. Do tego potrzebny będzie dobry fotelik samochodowy. Wybierzmy najlepszy model dla dziecka ważącego od 9 do 36 kilogramów.

Wybór fotelików samochodowych jest wyjątkowo bogaty. Producenci oferują coraz nowsze rozwiązania, a specjaliści testują wybrane modele. Dzięki temu przed zakupem możemy dokładnie sprawdzić jakość produktu. Warto, bo dobry fotelik samochodowy skutecznie zadba o bezpieczeństwo dziecka w podróży.

Dlaczego warto kupić dobry fotelik samochodowy?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista. Okazuje się jednak, że nie dla każdego. Nadal są osoby, które kupują najtańsze foteliki w marketach. Częstym powodem jest brak środków finansowych, ale nierzadko jest to również wynik niewiedzy. Kupujemy dzieciom najlepsze ubrania i markowe buty, a na akcesoriach typu fotelik samochodowy próbujemy zaoszczędzić. To błąd. Dobry fotelik może bowiem w niektórych sytuacjach uratować dziecku życie. Na pewno zapewni mu odpowiednią ochronę podczas ewentualnych, nieprzewidzianych, zdarzeń drogowych. Specjalistyczne testy, ale również rzeczywistość, pokazują, że dobry fotelik samochodowy może zagwarantować dziecku najwyższe bezpieczeństwo. Warto zatem postawić na sprawdzony i solidny model.

Dobry fotelik samochodowy wcale nie musi kosztować fortuny. To zakup, który należy dokładnie przeanalizować. W sieci dostępne są wyniki niezależnych testów, które oceniają jakość konkretnych modeli. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany fotelik był poddawany testom i jaką opinię uzyskał. Warto również poradzić się specjalisty, który podpowie, jaki model będzie dla naszej pociechy najlepszy. Fotelik należy dopasować również do samochodu. Tylko dobrze dobrany produkt będzie odpowiednio spełniał swoją funkcję.

Jakie foteliki samochodowe mamy do wyboru?

Do wyboru mamy pięć podstawowych kategorii fotelików samochodowych. To ważne, by wybrać odpowiedni model do wzrostu, wagi oraz wieku dziecka. Wyróżniamy:

 • Fotelik samochodowy – grupa 0 (0-10 kg)
 • Fotelik samochodowy – grupa 0+ (0-13 kg)
 • Fotelik samochodowy – grupa I (9-18 kg)
 • Fotelik samochodowy – grupa II (15-26 kg)
 • Fotelik samochodowy – grupa III (22-36 kg)

Ponadto w ofercie znajdziemy również:

 • Fotelik samochodowy – 0-18 kg
 • Fotelik samochodowy – 0-25 kg
 • Fotelik samochodowy – 9-25 kg
 • Fotelik samochodowy – 9-36 kg
 • Fotelik samochodowy – 15-25 kg

Fotelik samochodowy 9-36 – czy warto?

Bez wątpienia, fotelik samochodowy 9-36 to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Duża rozpiętość wagowa sprawia, że tego typu model znacznie dłużej nam posłuży. Taki fotelik „rośnie” razem z dzieckiem. Wszystko jednak zależy od indywidualnych cech pociechy. Jeśli maluch ma drobną budowę ciała, taki model może okazać się zbyt obszerny. Z kolei przy dziecku o pulchniejszych kształtach fotelik może po jakimś czasie stać się za wąski.

Eksperci zalecają zakup fotelika idealnie dostosowanego do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Biorąc to pod uwagę, najlepszym rozwiązaniem zdają się być modele o mniejszej rozpiętości wagowej. Producenci oferują jednak coraz nowsze rozwiązania i bez problemu kupimy również dobry fotelik samochodowy 9-36. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tego rodzaju produktom.

 Jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy 9-36?

Aby kupić najlepszy fotelik samochodowy 9-36 należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

 • Homologacja i testy zderzeniowe – dobry fotelik musi mieć specjalną homologację ECE 44/03 lub 44/04 (Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa). Daje ona gwarancję, że produkt został wykonany zgodnie z wymaganiami technicznymi, określonymi przez prawo europejskie. Przepisy określają jednak wymagania techniczne w minimalnym zakresie, więc ten czynnik, choć ważny, nie powinien być decydujący. Warto sprawdzić, jakie wyniki osiągnął wybrany przez nas model fotelika podczas testów zderzeniowych. Takie testy wykonuje kilka europejskich klubów. W sieci można bez trudu znaleźć ich wyniki. Dobry fotelik samochodowy 9-36 powinien mieć ocenę minimum 3. Przed zakupem produktu warto również sprawdzić opinie innych użytkowników.
 • Dopasowanie do samochodu – trzeba wiedzieć, że nie każdy fotelik możemy stabilnie i poprawnie zamontować w danym samochodzie. Warto zatem przed zakupem przymierzyć wybrany model do swojego auta. Tylko stabilnie zamocowany fotelik zapewni dziecku bezpieczeństwo.
 • Regulacja położenia siedziska – im większy zakres, tym większa wygoda dla malucha.
 • Regulacja pasów oraz innych elementów – jeśli decydujemy się na fotelik 9-36 powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na różne możliwości jego regulacji. Po pierwsze regulacja pasów, która powinna zapewnić bezpieczeństwo dziecku na każdym etapie. Nie powinna sprawiać większych trudności. Musi być płynna, ale jednocześnie bardzo solidna. Ważna jest również regulacja wysokości zagłówka. Ta opcja zapewni dziecku wygodę oraz bezpieczeństwo. Dobry fotelik samochodowy 9-36 powinien mieć również regulowane boki, które będzie można poszerzyć, kiedy dziecko podrośnie. Kupując tego rodzaju fotelik, warto cały czas mieć na uwadze, że będzie nam służył również za kilka lat. Dokładnie zatem sprawdźmy, jakie możliwości nam oferuje.
 • Pokrowiec – warto wybrać pokrowiec wykonany z dobrej jakości tkanin, które zapewnią odpowiednią wentylację. Dzięki temu dziecko nie będzie się pociło podczas jazdy. Dobrze, jeśli pokrowiec można łatwo zdjąć do prania, a następnie bez trudu zamontować.

To podstawowe parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika samochodowego 9-36. Przyjrzyjmy się jeszcze dokładnie innym ważnym cechom tego produktu.

Fotelik samochodowy 9-36 z funkcją spania

Dobry fotelik samochodowy 9-36 oferuje szeroki zakres regulacji siedziska. Wielu rodzicom zależy między innymi na tym, by wybrany model miał funkcję spania. Taka opcja zapewni dziecku komfort, zwłaszcza podczas dłuższych podróży. Ważne jednak, by to bezpieczeństwo, a nie komfort malucha odgrywało kluczową rolę. Przed zakupem wybranego modelu warto dobrze zapoznać się z instrukcją i sprawdzić, czy funkcja spania może być stosowana podczas jazdy czy tylko w czasie postoju.

Warto dodać, że funkcja spania nie oznacza, że dziecko będzie znajdować się w pozycji leżącej. Taka pozycja byłaby bowiem bardzo niebezpieczna podczas jazdy (szczególnie, gdy fotelik jest zamontowany tyłem do kierunku jazdy). Fotelik z funkcją spania oferuje regulację siedziska pod odpowiednim kątem – tak, by maluchowi było wygodniej, ale przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa. Fotelik samochodowy 9-36 z funkcją spania ma specjalnie zaprojektowane oparcie, które można przesunąć do tyłu, wówczas przód siedzenia unosi się lekko do góry.

Fotelik samochodowy 9-36 tyłem do kierunku jazdy czy przodem?

Eksperci zalecają, by wozić dzieci tyłem do kierunku jazdy minimum do drugiego roku życia, a najlepiej tak długo, jak to możliwe. Mięśnie szyi dziecka są zbyt słabe, by w razie ewentualnego zderzenia utrzymać ciężar głowy. Warto zatem wybrać fotelik samochodowy, który daje możliwość przewożenia dziecka tyłem, tak zwany fotelik RWF. Trzeba jednak przymierzyć wybrany model do samochodu. Zamontowanie tego rodzaju fotelika może na przykład wymuszać maksymalne przesunięcie przedniego siedzenia, co może wpłynąć na komfort podróżowania osoby siedzącej z przodu.

Niemniej, w ofercie znajdziemy foteliki samochodowe 9-36, które oferują możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy. Spotkamy na przykład modele zapewniające taką możliwość w przedziale od 9-18 kg, a gdy dziecko osiągnie wagę ponad 18 kilogramów fotelik odwracamy przodem do kierunku jazdy. Niektórzy producenci określają wzrost, do jakiego dziecko może w danym foteliku być przewożone tyłem do kierunku jazdy.

Fotelik samochodowy 9-36 obrotowy

Ciekawą opcją są foteliki samochodowe obrotowe. Każdy rodzic wie, że umieszczanie dziecka w foteliku nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Producenci wyszli naprzeciw potrzebom rodziców i skonstruowali foteliki obrotowe.

Na rynku spotkamy foteliki samochodowe 9-36 obracające się w granicach 360 stopni, dzięki czemu można dużo wygodniej i szybciej umieścić malucha na siedzisku. Kiedy dziecko podrośnie, samo bez trudu również wsiądzie do takiego fotelika. Fotelik obrotowy ma jeszcze jedną zaletę – umożliwia odpowiednie zapięcie pasów. Wystarczy odwrócić fotelik w stronę drzwi i można komfortowo zapiąć dziecko. Tego rodzaju model możemy również bez większego trudu obracać tyłem lub przodem do kierunku jazdy.

Czy dziecko może samodzielnie obrócić fotelik podczas jazdy? Nie ma takiego ryzyka. Siedzisko posiada odpowiednie zabezpieczenia, które całkowicie uniemożliwiają taki manewr. Fotelik nie obróci się również podczas ewentualnego wypadku. Dobre foteliki obrotowe zyskują bardzo dobre oceny podczas testów zderzeniowych.

W ofercie znajdziemy również foteliki samochodowe, które obracają się o 90 stopni. Tego rodzaju modele również ułatwiają użytkowanie fotelika.

Fotelik samochodowy 9-36 ISOFIX czy na pasy?

To jedno z pierwszych pytań, które zadają rodzice podczas zakupu fotelika. Warto wiedzieć, że foteliki samochodowe mogą być montowane za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa lub z użyciem ISOFIX. Dotyczy to również modeli z kategorii 9-36 kg. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jednak, by fotelik był zamontowany prawidłowo i stabilnie.

Fotelik samochodowy 9-36 montowany za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa jest mobilny. Bez trudu można przełożyć go z jednego auta do drugiego. Taki model jest również bezpieczny. Pod warunkiem, oczywiście, że jest odpowiednio zamontowany. Co ważne, warto wybrać siedzenie, przy którym można bezpiecznie i stabilnie ulokować fotelik. Niestety, według statystyk aż 80% osób nieprawidłowo montuje fotelik za pomocą pasów, co znacznie obniża poziom bezpieczeństwa malucha. Najczęściej pas jest zawinięty lub niedostatecznie dociagnięty. Fotelik samochodowy powinien być montowany przez doświadczoną w tym temacie osobę.

Fotelik samochodowy 9-36 montowany na bazie ISOFIX gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Fotelik bezpiecznie montujemy jednym kliknięciem. Obecnie niemal wszystkie samochody są przystosowane do montażu fotelików ISOFIX. Ich montaż jest znacznie łatwiejszy niż modeli mocowanych za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa. Statystyki pokazują, że niemal 95% osób prawidłowo montuje fotelik ISOFIX. Tego rodzaju model można wyjątkowo szybko i łatwo zamontować. Część fotelików wyposażona jest w specjalną stabilizującą podporę, która zwiększa bezpieczeństwo i stabilność dziecka.

Foteliki z bazą ISOFIX nie są jednak bez wad. Po pierwsze, są zazwyczaj dużo droższe niż modele mocowane za pomocą pasów bezpieczeństwa. Są też od nich cięższe. Warto dodać, że w ofercie znajdziemy foteliki samochodowe 9-36, które można mocować na dwa sposoby – za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa lub ISOFIX.

Fotelik samochodowy 9-36 do 500 złotych

Poniżej możemy przejrzeć ranking fotelików samochodowych 9-36 do 500 zł.

Fotelik samochodowy 9-36 to spory wydatek. Znajdziemy jednak w ofercie godne uwagi modele w cenie już do 500 złotych. Nie jest ich może zbyt wiele, ale na pewno uda się coś wybrać.

Fotelik samochodowy 9-36 do 500 złotych może być montowany za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa lub ISOFIX. Niektóre modele w tej cenie mają nawet dodatkową podporę stabilizującą. Fotelik w tym przedziale cenowym posiada regulowany zagłówek, regulowaną głębokość siedzenia oraz regulację szerokości i wysokości oparcia. Można tu również liczyć na 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz całkiem solidny pokrowiec. To dowód na to, że wcale nie musimy wydać fortuny kupując dobrej jakości fotelik samochodowy 9-36.

Fotelik samochodowy 9-36 do 500 złotych może być naprawdę solidny i trwały. W tym przedziale cenowym nie znajdziemy jednak fotelików z najwyższą oceną w testach zderzeniowych.

Fotelik samochodowy 9-36 do 1000 złotych

Poniżej możemy przejrzeć ranking fotelików samochodowych 9-36 do 1000 zł.

Fotelik samochodowy 9-36 do 1000 złotych zaoferuje nam znacznie więcej funkcjonalności. W tej cenie znajdziemy modele montowane na dwa sposoby, wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Możemy liczyć na wyjątkowo wygodne i komfortowe produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów.

W cenie do 1000 złotych kupimy fotelik samochodowy wyposażony na przykład w specjalną skorupę pochłaniającą energię podczas uderzenia, z wielostopniowo regulowanym zagłówkiem, dodatkową ochroną boczną LSP, odchylanym oparciem, specjalną osłoną tułowia, licznymi regulacjami podnoszącymi komfort użytkowania i dobrą cyrkulacją powietrza. Co więcej, można dostać w tym przedziale cenowym fotelik z wysoką oceną w testach zderzeniowych.

Fotelik samochodowy 9-36 w cenie do 1000 złotych będzie z pewnością solidny, wytrzymały i bezpieczny. Warto jednak pamiętać, że to nie cena odgrywa kluczową rolę. Dobrej klasy fotelik możemy kupić już za 500-700 złotych. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy i jakie mamy możliwości finansowe.

Fotelik samochodowy 9-36 używany czy nowy?

Niewątpliwie, dobry fotelik samochodowy 9-36 to niemały wydatek. Eksperci zalecają jednak, by wybierać nowe modele. Daje nam to gwarancję, że fotelik jest w pełni sprawny i zapewni maluchowi maksymalne bezpieczeństwo. Fotelik używany mógł zostać uszkodzony (w niewidoczny sposób) i nie zagwarantuje już dziecku odpowiedniego bezpieczeństwa.

Opcję zakupu używanego fotelika samochodowego warto rozważyć, jeśli produkt kupujemy od zaufanej, bliskiej osoby. Wówczas możemy mieć pewność, że wybieramy model w dobrym stanie. Warto jednak pamiętać, że fotelik samochodowy 9-36 swoją maksymalną trwałość zachowuje przez 10-11 lat. Po tym czasie może już w ograniczonym stopniu spełniać swoją funkcję.

tego szukacie najczęściej:

 • foteliki samochodowe 9-36
 • fotelik samochodowy jane opinie
 • foteliki samochodowe 9-36 homologacja

Fotelik samochodowy 9-36 - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Kinga

  17 lutego 2019
 2. Aneta

  6 czerwca 2019

Dodaj Opinię