Wokół Dziecka

Biurko dla dziecka

biurko dla dziecka

Biurko dla dziecka Halmar

Jeśli myślicie, że wybór dobrego biurka dla dziecka, to prosta sprawa i że każde będzie dobre – nic bardziej mylnego. O ile biurka dla dorosłych mogą mieć i mają dość ustandaryzowane wymiary – głębokość, wysokość, długość, to dzieci są o tyle „specyficznymi użytkownikami”, że aby wybrać ergonomiczny i zapewniający utrzymanie dobrej i wygodnej postawy dziecka podczas nauki, czy zabawy – trzeba zwrócić uwagę na więcej elementów i przetestować zdecydowanie więcej modeli. Dobrym wyjściem wydaje się również wykonanie mebla na wymiar lub wybór mebla rosnącego z dzieckiem, które można regulować lub uzupełniać. Równie ważne, a może nawet ważniejszy jest oczywiście fotel lub krzesło, ale o tym innym razem.

Regulowane biurko dla dziecka

Ważna kwestia, to także ustawienie biurka i oświetlenie – generalnie rodzic musi zadbać o całe BHP, także po kolei. Zacznę od samego biurka – to z jakich materiałów wybierzecie mebel, nie ma większego znaczenia, choć ja osobiście jestem zwolenniczką inwestowania i wybierania mebli na lata, z lepszych materiałów. Tym bardziej, że na dobrym biurku naprawdę trudno przyoszczędzić, a jeśli już, to właśnie wybierając coś co będzie miało przynajmniej potencjał posłużenia przez całą szkołę. Najlepsze biurko dla dziecka, to biurko regulowane – maluch rosną nawet 10 cm rocznie, w związku z czym oczywistym wydaje się, że jeśli chcecie wybrać biurko, które będzie bezpieczne dla jego kręgosłupa, przy którym będzie mógł siedzieć wygodnie i w odpowiedniej pozycji mierząc i 120 cm i 150, musi być to mebel z regulowaną przynajmniej wysokością (najlepiej od 55 cm, do 75 cm). Ja postawiłam na biurko na metalowym stelażu i jestem bardzo zadowolona, odradzam natomiast biurka na teleskopowych nogach, które są zdecydowanie mniej stabilne i wymagają więcej zachodu podczas regulacji.

Biurko z regulowanym kątem nachylenia blatu

Możecie wybrać także biurko z regulowanym kątem nachylenia blatu, przydatnym podczas pisania i czytania, jednak jeśli planujecie ustawić na biurku komputer taka regulacja traci sens. Dobrym rozwiązaniem będzie także regulowana część blatu, wtedy możliwe będzie ustawienie monitora na części nieruchomej. Zalecanym kątem jest nachylenie 16 stopni, które wymusza na dziecku zachowanie prostej postawy, a co za tym idzie zapobiega rozwojowi wad postawy i schorzeń kręgosłupa.

Funkcjonalne biurko dla dziecka

Kolejna kwestia, to funkcjonalność – to co na biurku i wokół niego powinno być dostępne w zasięgu ręki dziecka – rozważcie zakup biurka kątowego lub narożnego, zwróćcie uwagę na szafki, szuflady, możliwość rozbudowy blatu i to czy nie jest dla dziecka zbyt głębokie, najbardziej jednak przestrzegam przed zakupem małych biurek, na których trudno zachować porządek, czy nawet rozłożyć się z książkami i zeszytami. Jeśli chcecie by na biurku stał również komputer wybierajcie modele z nadstawkami, szufladami na klawiaturę, miejscem na sprzęt itd.

Ustawienie biurka i oświetlenie biurka

I na koniec kwestie ustawienia – biurko należy ustawiać blisko okna, bokiem, w taki sposób by światło słoneczne oświetlało biurko, a jednocześnie nie raziło dziecka. Jeśli dziecko jest praworęczne – okno powinno znaleźć się po lewej stronie i odwrotnie – jeśli maluch jest leworęczny, po prawej stronie. Dzięki takiemu ustawieniu podczas pisania dziecko nie będzie zasłaniało sobie światła. Do tego koniecznie lampka biurkowa, regulowana, która umożliwi oświetlenie całej przestrzeni roboczej i miejsce do pracy gotowe! 🙂

Biurko dla dziecka - Ranking 2018

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Biurko dla dziecka aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Miejsce Biurko dla dziecka Producent Cena
1Bellamy Biurko FinoBellamyAktualna Cena
2Timoore Biurko BeepTimooreAktualna Cena
3Pinio Biurko LaraPinioAktualna Cena
4Pinio Biurko 120x60 uniwersalnePinioAktualna Cena
5Halmar Biurko dziecięce JULIAHalmarAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • lozeczko dzieciece

Biurko dla dziecka - Opinie, Propozycje, Komentarze (3)

 1. Marzena

  Ale super biurka tutaj prezentujecie 🙂 Może się na jakieś w przyszłości zdecyduję, bo teraz właśnie zastanawiam się jakie byłoby najlepsze i jakie mogłoby się sprawdzić. Na razie mamy stolik, ale teraz przyjdzie czas na szkołę, więc trzeba będzie pomyśleć o tym, żeby kupić biurko.

  Odpowiedz
 2. Basia

  Fajne biurka mają w Kieleckiej Fabryce Mebli. Bardzo porządne, nam służy już parę lat i wygląda jak nówka nieśmigana!

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Biurko dla dziecka?