Jakie Bajki dla dzieci najlepsze? Ranking 2021

Bajki dla dzieci tabaluga

Bajki dla dzieci (Tabaluga)

Każdy rodzic prędzej czy później stanie przed dylematem – czy i jakie bajki puszczać dzieciom, czym się kierować w trakcie ich doboru, jakie ustalić zasady.. Warto przemyśleć kilka kwestii, po to by czas spędzony przed ekranem przyniósł korzyści, a już na pewno nie zaszkodził.

Po pierwsze, coś co warto powiedzieć: najlepsze bajki dla dzieci, to te książkowe, ewentualnie słuchowiska. Te najbardziej rozwijają wyobraźnię dziecka, a czytanie razem z rodzicami, czy rodzeństwem to coś o czym się pamięta do końca życia – jest to czas niezwykle cenny i pozwala na zacieśnienie więzów rodzinnych.

Natomiast jeśli chodzi o bajki i filmy animowane dla dzieci, to starajmy się ustalić jakieś zasady. Najlepiej wybierać bajki edukacyjne, które obecnie zdominowały repertuar kanałów telewizyjnych skierowanych do najmniejszych dzieci. Bajki najlepiej wybrać samodzielnie i pokazywać maluchowi konkretne, wcześniej wybrane.

Czas oglądania zawsze powinien być z góry określony i ograniczony, tak by dziecko z seansu było w stanie coś wynieść. Najmniejsze dzieci nie będą w stanie skupić się dłużej niż 10-15 minut i właśnie tyle powinny trwać sesje przed telewizorem.

Podczas wyboru kierujmy się poza tym wartościami promowanymi w bajce. Unikać należy treści niedostosowanych do wieku, bajki powinny być względnie proste i pokazywać odpowiednie wzorce. Unikać należy przemocy, czy bajek opartych na ciągłej rywalizacji itd.

Ciekawe bajki dla dzieci można znaleźć zarówno wśród nowych produkcji, jak i sięgając po klasyki polskie, czy zagraniczne. Ich estetyka jest idealna dla dziecka, unikać z kolei radzę bajek przesyconych kolorami, hałaśliwych, zbyt dynamicznych. Dzieci się na nich nie skupiają, co może skutkować nadpobudliwością i kłopotami z koncentracją. Bajka powinna być dostosowana do wieku – dzieci ok. 6 letnie spokojnie mogą już oglądać animowane filmy z bardziej skomplikowaną akcją, ale lepiej nie stawiać zbyt wysoko poprzeczki, ponieważ dziecko może zacząć bardzo biernie oglądać bajki, nie zastanawiać się nad fabułą i ich przesłaniem.

Bajek nie można traktować również jako niani – rodzic powinien pomagać dziecku w odbiorze, w razie trudności tłumaczyć itd. Tylko wtedy ma to sens. Radzę również kupić kilka płyt DVD z ulubionymi bajkami, wybranymi wspólnie, dostosowanymi do wieku itd. i oglądać właśnie bajki na płytach – ilość reklam w telewizjach dziecięcych jest zabójcza, lepiej więc moim zdaniem wydać te 20 zł i mieć cały sezon jakiejś bajki, niż rozwijać nie intelekt, a konsumenckie potrzeby dziecka.

Bajki dla dzieci - Ranking 2021

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Bajki dla dzieci aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

MiejsceBajki dla dzieciProducentCena
1Papilon PZPN Bohaterowie z boiska Łukasz Fabiański Magiczne rękawice - Marcin RosłońPapilonAktualna Cena
2Zielona Sowa Ułóż wyprasuj pokochaj - Kaisa HolstingZielona SowaAktualna Cena
3Atlas Świata Dla Dzieci Praca zbiorowaAktualna Cena
4Montessori. Moja pierwsza księga leśnych zwierzątAktualna Cena
5Małe trolle i duża powódźAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • bajki dla dzieci

Bajki dla dzieci - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Joanna

  25 listopada 2014
 2. Linda

  2 lutego 2015
 3. Mamminka

  14 sierpnia 2015
 4. Zosia

  28 grudnia 2016

Dodaj Opinię