Jaki Aspirator do nosa najlepszy? Ranking 2020

Aspirator do nosa

Aspirator do nosa

Dziś temat na pierwszy rzut oka nieprzyjemny, sama bardzo długo miałam opory przed tego typu urządzeniami i nie korzystałam ani z gruszek, ani z aspiratora do nosa. Do czasu – prawdziwy, długotrwały katar jest w stanie skłonić do różnych rzeczy. Chyba żaden rodzic nie chciałby patrzeć jak jego dziecko męczy się któryś dzień z rzędu, nie może oddychać, co je męczy i przeraża, a w dodatku może skończyć się zapaleniem ucha lub zatok. Ja sięgnęłam po aspirator do nosa w ostateczności i żałowałam, że nie zrobiłam tego wcześniej.

Aspirator do nosa czy gruszka?

Pierwsza myśl – gruszka, chyba każdy ma jednak choć małą traumę z dzieciństwa związaną z tym urządzeniem, poczytałam troszkę o alternatywach i ostatecznie postanowiłam wypróbować aspiratory. A że temat ważny – zabawiłam się w testerkę i postanowiłam sprawdzić działanie różnych aspiratorów.

*poniżej najpopularniejsze sprzedawane aktualnie gruszki do nosa

Wszystkie – i ręczne i automatyczne – aspiratory do nosa działają na tej samej zasadzie – wysysają wydzielinę zalegającą w nosku. Automatyczne podłącza się do odkurzacza, natomiast w przypadku ręcznych (czy może ustnych) samodzielnie zasysa się wydzielinę. Spokojnie – wszystko zostaje w filtrze i odpowiednim pojemniku, wasze zadanie nie polega na zjadaniu dziecięcych smarków, a jedynie wytworzeniu ciągu 🙂

Właściwie wszystkie testowane przeze mnie aspiratory do nosa były… porównywalne. Szczególnie te ręczne. Najbardziej spodobał mi się Marimer, ze względu na najwygodniejsze czyszczenie. Właściwie jest to jedyne kryterium, które warto wziąć pod uwagę. Bardzo popularna Frida w tym względzie mnie zawiodła.

Aspirator do nosa do odkurzacza

Polecam natomiast przełamanie się i skuszenie na aspirator podłączany do odkurzacza. Jego koszt, to około 50 zł, czyli jakby nie patrzeć zdecydowanie więcej, niż aspiratora klasycznego, ale moim zdaniem warto. Przede wszystkim dlatego, że jest to zdecydowanie mniej stresujące dla dziecka. Cały zabieg trwa dosłownie kilka sekund, maluszek nawet nie orientuje się, że dzieje się coś dziwnego, a czyszczenie nosa przebiega spokojnie. Po drugie wydzielina odciągana jest dużo dokładniej, a nosek odtyka się na dłużej. Jeśli chodzi o minusy, to na pewno fakt, że wyciąganie odkurzacza jest czasami dość kłopotliwe, szczególnie jeśli dziecko zanosi się płaczem w środku nocy. Sprawdźcie też, czy wasz odkurzacz w ogóle nadaje się do podłączenia aspiratora i odradzam korzystanie z tego rozwiązanie jeśli dziecko boi się odkurzania.

Czy aspirator do nosa jest bezpieczny?

Sama miałam początkowo sporo obaw co do bezpieczeństwa używania aspiratora, z całym przekonaniem mogę jednak teraz powiedzieć, że jest on w pełni bezpieczny i bardzo pożyteczny. Nawet aspiratory podłączane do odkurzacza nie mają dużego ciągu. Większe szkody poczynić może nieumiejętne użycie gruszki, którą trzeba włożyć do noska, co może wiązać się z uszkodzeniem śluzówki. Generalnie mniej bezpieczne może być także samo zaniedbanie kataru, szczególnie u najmłodszych dzieci, które nie wydmuchają noska i którym wydzielina może przenieść się do zatok i uszu.

Pamiętajcie też o dokładnym czyszczeniu aspiratora, które w przypadku wszystkich urządzeń jest dość czasochłonna, jest to ważne ze względu na obecność zarazków i bakterii, które w źle oczyszczonym aspiratorze mogą się namnażać i prowadzić do nasilenia kataru. Możecie też skusić się na droższe urządzenie (np. Cleanoz), w którym wykorzystywane są nakładki higieniczne, dzięki którym samego aspiratora nie trzeba czyścić.

Aspirator do nosa elektryczny – Ranking

Poniżej najlepsze elektryczne aspiratory do nosa. Wybrane na podstawie popularności oraz opinii użytkowników.

tego szukacie najczęściej:

 • aspirator do nosa elektryczny ranking
 • aspirator do nosa
 • aspirator do nosa opinie
 • elektryczny aspirator do nosa ranking

Aspirator do nosa - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Marta

  14 sierpnia 2015
 2. akzi

  30 listopada 2015
 3. Joanna

  8 marca 2016
  • Sylwia

   27 października 2017
  • Kamila

   9 stycznia 2019
 4. Olaaa Kosmiczna

  8 lipca 2016
 5. Gosia

  20 września 2016
 6. Karolinkaaa

  24 listopada 2016
 7. miszka

  14 kwietnia 2017
 8. Joanna

  8 maja 2017
 9. Marlena

  19 maja 2017
 10. Wenti

  12 września 2017
 11. menu

  12 września 2017
 12. Boguśka

  8 grudnia 2017
  • Maciek

   27 czerwca 2018
 13. Piotr

  26 marca 2019
 14. Piotr

  26 marca 2019

Dodaj Opinię