Jaka Waga dla niemowląt najlepsza? Ranking 2021

waga dla niemowląt i dzieci

Waga dla niemowląt

Sprzęt nieodzowny dla wcześniaków, ale też bardzo potrzebny dla dzieci, które nie jedzą lub mają problem z przybieraniem na wadze. Wagę kontrolować można w przychodni, ale ze względu na wygodę waga niemowlęca w domu może być dobrym rozwiązaniem. To w jakim tempie dziecko rośnie ma ogromny wpływ na jego dalszy rozwój, nie można tego zaniedbać, a dzięki kontroli będziecie mogli podjąć odpowiednie kroki, możliwie najszybciej.

Jaką wagę dla niemowląt kupić?

Jaką wagę dla niemowląt kupić? Najlepiej taką, która będzie służyć również gdy dziecko podrośnie. Wagi niemowlęce powinny być wyposażone w wanienkę, w której bezpiecznie będziecie mogli ułożyć dziecko do zważenia. Powinna być ona dość duża i posiadać wysokie brzegi chroniące przed upadkiem z wagi.

Wagi można podzielić na elektroniczne i mechaniczne – mechaniczne służyć będą jedynie przez okres niemowlęctwa, są też często mniej dokładne niż elektroniczne. A chodzi głównie o maksymalną dokładność – dlatego do pomiaru wagi dziecka nie nadają się wagi dla dorosłych, w których margines błędu jest dość duży. Jeśli chodzi o minus wag elektronicznych – jest to większa awaryjność (no ale nie przesadzajmy) oraz konieczność wymiany baterii.

Wagi dla niemowląt różnią się również pod względem dokładności pomiaru. Jeśli wasze dziecko ma wyraźnie problemy z przybieraniem na wadze – kupcie wagę z dokładnością do 5-2g; jeśli chcecie po prostu kontrolować wagę waszego dziecka – wystarczająca będzie dokładność 10-50g.

Kolejny parametr, to zakres pomiaru. Elektroniczne wagi dla niemowląt często można przekształcać na wagi dla starszych dzieci – i takie polecam. Wtedy zakres sięga nawet 50 kg. Jeśli jednak kupujecie wagę tylko na czas niemowlęctwa zwróćcie uwagę na maksymalną wagę, która nie może być zbyt niska.

Ważna jest też waga samego urządzenia – niektóre wagi ważą nawet 8kg! Najlżejsze z kolei nie ważą nawet 2 kg. Ważne aby waga do ważenia niemowląt nie była zbyt ciężka, ale przy tym stabilna.

Waga dla dziecka powinna być starannie wykonana, z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie elementy muszą być ze sobą dobrze spasowane, szczególnie dużą uwagę zwróćcie na szalkę. Materiał powinien być przyjemny w dotyku, nie zimny. Unikajcie plastików i metalu, dużo lepsze są szalki z ceraty, bawełny lub frotte. Dobrze też by materiał można było zdjąć i uprać.

Waga dla niemowląt – certyfikaty i oznaczenia

Zwróćcie uwagę na certyfikaty przyznane wadze – dzięki nim będziecie mieć pewność, że wasze dziecko będzie bezpieczne i że waga niemowlęca spełnia wszelkie standardy. Oto kilka znaczków, na które warto zwrócić uwagę.

M na zielonym tle – oznacza, że waga może być używana w branży medycznej, a więc jest trwała i dokładna.

CE na szarym tle – waga spełnia normy europejskie

ISO – waga spełnia normy produkcyjne

Symbole od I do III w owalnej obwódce oznaczają dokładność wagi. III to waga najdokładniejsza (2-5g)

Waga powinna również spełniać normy określone w dyrektywach 90/384/EEC oraz 90/384/EEC.

Funkcje wag niemowlęcych

Na koniec – wyświetlacz i funkcje. Wyświetlacz powinien być czytelny, a sama waga prosta w użyciu, intuicyjna. Jeśli zdecydujecie się na wagę mechaniczną – podziałka powinna być duża, tak by dokładny odczyt był możliwy. Obecnie dostępne wagi niemowlęce posiadają szereg bardzo praktycznych funkcji, na które warto zwrócić uwagę, oto kilka ciekawszych i bardziej przydatnych:

Funkcja tarowania – umożliwia ważenie dziecka w ubraniu, czy owiniętego w kocyk.

Funkcja hold – dziecko może się wiercić, ruszać – nie ma to wpływu na pomiar. Funkcja niemal niezbędna dla dokładnego zważenia większości maluchów.

Zapamiętywanie wyników – waga prowadzi dziennik za was – zapamiętuje i porównuje . Niektóre wagi zapamiętują jednak tylko ostatni pomiar.

Wskaźnik BMI – sama określa, czy waga dziecka jest prawidłowa.

Pomiar wzrostu – na wadze również będziecie mogli zmierzyć dziecko.

Wydruk ­– umożliwia wydruk wyników.

Ceny wag są różne – dobra waga dla niemowląt, to wydatek minimum 150 zł, ale najdroższe modele potrafią kosztować nawet 500 zł. Zależy to od stopnia zaawansowania, dodatkowych funkcji, dokładności.

Poniżej wagi, na które warto zwrócić uwagę.

Waga dla niemowląt – Ranking

Jeżeli chcecie kupić dobrą wagę dla niemowląt, warto przejrzeć poniższe propozycje. Ranking ten jest ustalany na podstawie popularności i opinii o produktach.

tego szukacie najczęściej:

 • waga dla niemowląt
 • waga niemowlęca
 • waga dla niemowląt opinie
 • jaka waga dla niemowląt

Waga dla niemowląt - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Owalia

  25 listopada 2014
 2. Ilona

  4 lutego 2015
 3. Sabina

  14 sierpnia 2015
 4. patriszja56

  9 grudnia 2015
 5. Beata

  8 kwietnia 2018
 6. Aga24

  17 lutego 2019

Dodaj Opinię