Wokół Dziecka

Waga dla niemowląt

waga dla niemowląt i dzieci

Waga dla niemowląt

Sprzęt nieodzowny dla wcześniaków, ale też bardzo potrzebny dla dzieci, które nie jedzą lub mają problem z przybieraniem na wadze. Wagę kontrolować można w przychodni, ale ze względu na wygodę waga niemowlęca w domu może być dobrym rozwiązaniem. To w jakim tempie dziecko rośnie ma ogromny wpływ na jego dalszy rozwój, nie można tego zaniedbać, a dzięki kontroli będziecie mogli podjąć odpowiednie kroki, możliwie najszybciej.

Jaką kupić wagę niemowlęcą? Najlepiej taką, która będzie służyć również gdy dziecko podrośnie. Wagi niemowlęce powinny być wyposażone w wanienkę, w której bezpiecznie będziecie mogli ułożyć dziecko do zważenia. Powinna być ona dość duża i posiadać wysokie brzegi chroniące przed upadkiem z wagi.

Wagi można podzielić na elektroniczne i mechaniczne – mechaniczne służyć będą jedynie przez okres niemowlęctwa, są też często mniej dokładne niż elektroniczne. A chodzi głównie o maksymalną dokładność – dlatego do pomiaru wagi dziecka nie nadają się wagi dla dorosłych, w których margines błędu jest dość duży. Jeśli chodzi o minus wag elektronicznych – jest to większa awaryjność oraz konieczność wymiany baterii.

Wagi dla niemowląt różnią się również pod względem dokładności pomiaru. Jeśli wasze dziecko ma wyraźnie problemy z przybieraniem na wadze – kupcie wagę z dokładnością do 5-2g; jeśli chcecie po prostu kontrolować wagę waszego dziecka – wystarczająca będzie dokładność 10-50g.

Kolejny parametr, to zakres pomiaru. Elektroniczne wagi dla niemowląt często można przekształcać na wagi dla starszych dzieci – i takie polecam. Wtedy zakres sięga nawet 50 kg. Jeśli jednak kupujecie wagę tylko na czas niemowlęctwa zwróćcie uwagę na maksymalną wagę, która nie może być zbyt niska.

Ważna jest też waga samego urządzenia – niektóre wagi ważą nawet 8kg! Najlżejsze z kolei nie ważą nawet 2 kg. Ważne aby waga nie była zbyt ciężka, ale przy tym stabilna.

Waga dla dziecka powinna być starannie wykonana, z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie elementy muszą być ze sobą dobrze spasowane, szczególnie dużą uwagę zwróćcie na szalkę. Materiał powinien być przyjemny w dotyku, nie zimny. Unikajcie plastików i metalu, dużo lepsze są szalki z ceraty, bawełny lub frotte. Dobrze też by materiał można było zdjąć i uprać.

Zwróćcie uwagę na certyfikaty przyznane wadze – dzięki nim będziecie mieć pewność, że wasze dziecko będzie bezpieczne i że waga spełnia wszelkie standardy. Oto kilka znaczków, na które warto zwrócić uwagę.

M na zielonym tle – oznacza, że waga może być używana w branży medycznej, a więc jest trwała i dokładna.

CE na szarym tle – waga spełnia normy europejskie

ISO – waga spełnia normy produkcyjne

Symbole od I do III w owalnej obwódce oznaczają dokładność wagi. III to waga najdokładniejsza (2-5g)

Waga powinna również spełniać normy określone w dyrektywach 90/384/EEC oraz 90/384/EEC.

Na koniec – wyświetlacz i funkcje. Wyświetlacz powinien być czytelny, a sama waga prosta w użyciu, intuicyjna. Jeśli zdecydujecie się na wagę mechaniczną – podziałka powinna być duża, tak by dokładny odczyt był możliwy. Obecnie dostępne wagi posiadają szereg bardzo praktycznych funkcji, na które warto zwrócić uwagę, oto kilka ciekawszych i bardziej przydatnych:

Funkcja tarowania – umożliwia ważenie dziecka w ubraniu, czy owiniętego w kocyk – np. waga ADE M12010

Funkcja hold – dziecko może się wiercić, ruszać – nie ma to wpływu na pomiar. Funkcja niemal niezbędna dla dokładnego zważenia większości maluchów.

Zapamiętywanie wyników – waga prowadzi dziennik za was – zapamiętuje i porównuje . Niektóre wagi zapamiętują jednak tylko ostatni pomiar.

Wskaźnik BMI – sama określa, czy waga dziecka jest prawidłowa.

Pomiar wzrostu – na wadze również będziecie mogli zmierzyć dziecko.

Wydruk ­– umożliwia wydruk wyników.

Ceny wag są różne – dobra waga dla niemowląt, to wydatek minimum 150 zł, ale najdroższe modele potrafią kosztować nawet 900 zł. Zależy to od stopnia zaawansowania, dodatkowych funkcji, dokładności.

Poniżej wagi, na które warto zwrócić uwagę.

Waga dla niemowląt - Ranking 2018

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Waga dla niemowląt aktualnie cieszą się największą popularnością na serwisie Skąpiec.pl. Ten ranking aktualizuje się każdego dnia!

Miejsce Waga dla niemowląt Producent Cena
1 ADLER Waga dziecięca ADLER AD 8139Aktualna Cena
2Beurer Waga dziecięca JBY-80BeurerAktualna Cena
3BabyOno Waga elektroniczna dla niemowląt 291BabyOnoAktualna Cena
4Miniland Waga elektroniczna dla dzieci i niemowląt, ML89041MinilandAktualna Cena
5MOMERT 6400MOMERTAktualna Cena

tego szukacie najczęściej:

 • waga dla niemowląt
 • waga niemowlęca
 • waga dla niemowląt opinie
 • jaka waga dla niemowląt

Waga dla niemowląt - Opinie, Propozycje, Komentarze (5)

 1. Owalia

  Moje maleństwo miało duże problemy z wagą i musieliśmy zainwestować, bo do lekarza dość daleko żeby jeździć na ważenie i niepotrzebny stres dla noworodka. Chyba bym umarła ze stresu gdybyśmy nie mieli wagi, a tak mogłam mieć wszystko pod kontrolą.

  Odpowiedz
 2. Ilona

  My dostaliśmy wagę z wyprawką i początkowo kompletnie nie widziałam dla tego sprzętu zastosowania. Śmialiśmy się nawet, że przerobimy na kuchenną. Ale faktycznie, ważyłam i raz na 2 tygodnie wpisywałam w kalendarz, dzięki temu jak pojawił się problem, ktorego pewnie sami gołym okiem byśmy nie zauważyli, to mogliśmy reagować błyskawicznie. Muszę przyznać ostatecznie, że warto, choć zajmuje miejsce i raczej rzadko się jej używa.

  Odpowiedz
 3. Sabina

  U nas waga dla niemowlaków była niezbędnym urządzeniem, które znajdowało się w domu. Musieliśmy ważyć swojego malucha regularnie i kontrolować jego wagę. Waga nie zajmuje dużo miejsca, więc bez trudności można ją schować albo może leżeć w łazience. My bardzo uważnie wybieraliśmy wagę, sprawdzaliśmy dokładnie to, jakie ma certyfikaty i jej dokładność.

  Odpowiedz
 4. patriszja56

  Jestem dopiero w 7 miesiącu ciąży a już dostałam w prezencie od swojej bratowej, która jest pielęgniarką, wagę medyczną – niemowlęcą trochę poczytałam na jej temat okazało się, że i to nie byle jaka, bo firmy Seco, model 834. Może być stosowana do ważenia dzieci od 20-50kg, posiada 2 szalki, które są stabilne i dzięki temu zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas ważenia. Jedna z funkcji tej wagi pozwala określić ilość wypitego mleka przez nasze maleństwo podczas karmienia piersią. Jest lekka i łatwa w obsłudze i może być również używana jako zwykła waga łazienkowa. Wiele informacji na temat wagi Seco 834 zasięgnęłam tutaj https://kredos.pl/waga-medyczna

  Odpowiedz
 5. Beata

  Całe szczęście jest coraz więcej miejsc, gdzie takie wagi można wypożyczyć za kilka złotych dziennie i nie ma potrzeby kupowania takiego urządzenia do domu. Zawsze warto sprawdzić czy w naszym mieście jest taka wypożyczalnia i ile kosztuje doba.

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Waga dla niemowląt?