Wokół Dziecka

Szelki do nauki chodzenia

Szelki do nauki chodzenia

Szelki do nauki chodzenia

U jednych wzbudzają niechęć, innym niemal ratują życie. Szelki do nauki chodzenia zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Znajdziemy je w ofercie wielu firm. Etap stawiania pierwszych kroków przez dziecko jest niezwykle ważny, ale jednocześnie bardzo ciężki dla kręgosłupa rodzica. Szelki do nauki chodzenia nie tylko asekurują malucha, ale również dbają o komfort opiekuna. Jak jednak wybrać odpowiedni model?

Na rynku pojawia się coraz więcej rozmaitych szelek do nauki chodzenia. Pomagają one podtrzymywać malucha podczas stawiania pierwszych kroków – zapewniają bezpieczeństwo i stabilność, ale dbają również o kręgosłup rodzica. Warto w tego rodzaju sprzęt zainwestować. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie szelki do nauki chodzenia będą najlepsze? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Szelki do nauki chodzenia – rodzaje

Przed wyborem odpowiedniego produktu warto zapoznać się z aktualną ofertą. Przejrzeliśmy dostępne na rynku szelki do nauki chodzenia i na tej podstawie możemy wyróżnić kilka podstawowych typów:

 • Szelki do nauki chodzenia mocowane w kroku i na brzuchu dziecka – dedykowane szczególnie najmłodszym pociechom. Gwarantują pełną kontrolę nad ruchami dziecka i zapobiegają upadkom.
 • Szelki do nauki chodzenia mocowane na klatce piersiowej – polecane starszym dzieciom, które już nieco pewniej stawiają kroki. Sprawdzą się w sytuacji, gdy rodzic nie musi mieć już pełnej kontroli nad maluchem. Na pewno przydadzą się, gdy dziecko zaczyna biegać. Dzięki nim nie stracisz go z oczu.
 • Szelki do nauki chodzenia umieszczane na nadgarstku – powstały z myślą o dzieciach, które potrafią już samodzielnie chodzić, jednak ich nadmierna ruchliwość powoduje, że ciężko nad nimi zapanować. Sprawdzą się na przykład w zatłoczonych miejscach, gdzie łatwo zgubić malucha.

Jak wybrać dobre szelki do nauki chodzenia?

Aby wybrać dobre szelki do nauki chodzenia, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów:

 • Szelki do nauki chodzenia – wygoda stosowania – mamy tutaj na myśli wygodę dziecka, ale również rodzica. Niezwykle istotne jest to, by szelki nie obcierały dziecka. Ważny jest także komfort rodzica. Dobre szelki do nauki chodzenia powinny umożliwić opiekunowi utrzymywanie prostej, nie zgarbionej, sylwetki.
 • Szelki do nauki chodzenia – odpowiednie dopasowanie – bardzo ważne jest to, by szelki były idealnie dopasowane do dziecka, aby maluch mógł czuć się komfortowo i wygodnie. Dobrze jest wybrać szelki z opcją regulacji, które będzie można dostosować do wieku i wymiarów dziecka. Należy zwrócić uwagę na to, by maluch nie wisiał w szelkach.
 • Szelki do nauki chodzenia – stabilność – to kolejny ważny aspekt. Tylko odpowiednio stabilny model zapewni dziecku bezpieczeństwo. Przed zakupem warto poczytać opinie o wybranym produkcie w Internecie albo samodzielnie przetestować szelki w sklepie.
 • Szelki do nauki chodzenia – rodzaj materiału – warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału został wykonany produkt. Ważne, by był on miękki i posiadał na przykład dodatkową wyściółkę, która będzie zapobiegać obtarciom. Materiał powinien być również wytrzymały i odporny na przykład na gryzienie dziecka. Sprawdź, czy tkanina posiada specjalne atesty, które gwarantują, że jest wolna od szkodliwych substancji.

Jeśli uda się wybrać produkt odpowiadający naszym wymaganiom, pozostaje zwrócić uwagę na jego wygląd. W ofercie znajdziemy modele w różnorodnych kolorach i wzorach. Dziecko pewnie znacznie chętniej założy kolorowe szelki, a Ty będziesz mógł je szybciej dostrzec w tłumie (dotyczy szelek umieszczanych na klatce piersiowej i nadgarstku).

Szelki do nauki chodzenia – cena

Na rynku znajdziemy szelki do nauki chodzenia w różnych cenach, w zależności od producenta i rodzaju produktu. Najtańsze modele kosztują nie więcej niż 30 złotych. W ofercie znajdziemy również droższe szelki – w cenie około 100 złotych. Droższy produkt może być wykonany z kilku warstw materiału, co sprawi, że będzie bardziej miękki i tym samym wygodniejszy dla dziecka. Szelki do nauki chodzenia należy dostosować do indywidualnych potrzeb malucha oraz rodzica.


Szelki do nauki chodzenia - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. Aga

  Dobre szelki do nauki chodzenia mogą być fajnym dodatkiem do codziennych spacerów, szczególnie jeśli dziecko jest bardzo ruchliwe. Ja takich nie potrzebuję, ale do mojego brzdąca który bryka jak mała kózka niestety trzeba takie mieć, jak wychodzi z babcią to konieczność. Może śmiesznie wygląda, ale przynajmniej jest bezpieczny, a to dla mnie podstawa.

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Szelki do nauki chodzenia?