Wokół Dziecka

Fidget spinner

Fidget spinner

Fidget spinner

Świat oszalał na punkcie nowej (czy aby na pewno?) zabawki i uwaga, uwaga – nie jest to żaden elektroniczny gadżet. Już choćby dlatego w moim domu nie mogło jej zabraknąć. Jak młodzi czegoś chcą i nie jest to coś wirtualnego – z miłą chęcią spełniam zachcianki. Mowa oczywiście o maleńkim, niepozornym, prościutko zbudowanym gadżecie o nazwie fidget spinner.

co to jest Fidget spinner?

Porównuje się to to do starego, dobrego jo-jo, z tym że brak mu sznurka. Zbudowany jest z ukrytych w „skrzydłach” łożysk i najczęściej przypomina wyglądem trójkąt (choć może również posiadać tylko dwa ramiona lub nawet sześć i przybierać inne kształty). Fidget spinner kręci się w dłoniach – ewentualne ewolucje, czy triki robimy w powietrzu lub na sobie. Dobrze wyważony fidget spinner, dzięki wbudowanym łożyskom, kręci się po wprawieniu w ruch, bez żadnej zachęty nawet około minuty (!) – imoponujące! Biorąc pod uwagę, że praca z jo-jo wymagała nieco więcej wysiłku. Może właśnie dlatego dzieciaki szaleją za spinnerami – pierwsze kroki są łatwe i zachęcają do stawiania kolejnych, zabawka nie nudzi się i nie zniechęca. Co ciekawe fidget spinner, to wcale nie nowy wynalazek – używany jest od lat 90., ale był raczej zabawką niszową, wykorzystywaną przede wszystkim jako terapeutyczna. Rok 2016 i 2017 był jednak dla niego wyjątkowo łaskawy, obecnie jest to najmodniejsza zabawka sezonu.

Cała zabawa polega na tym, żeby po wprawieniu fidget spinner’a w ruch, ten ruch trwał dzięki odpowiedniemu balansowaniu zabawką. Dla dziecka tutaj kończy się opowieść. Dobry fidget spinner powinien być dobrze wyważony i mieścić się w przestrzeni pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym. Koniec wymagań. Tym ostatnim nie trzeba się jednak przejmować, ponieważ rozmiar jest taki sam w przypadku niemal wszystkich modeli i nie powinien stanowić problemu. Na szczęście zabaweczki są śmiesznie tanie, a więc nawet jeśli nie traficie na najlepszy model za pierwszym razem – świat się nie zawali. My bawimy się spinnerami Fidget Ninja i bardzo sobie chwalę, ale zabaweczki te różnią się takimi drobiazgami, że przypuszczam, iż jest to bardziej kwestia gustu i indywidualnych preferencji, niż obiektywnej oceny.

Gdzie kupić fidget spinner?

Okej, to już wiemy z czym to się je, jeśli chodzi o to gdzie kupić fidget spinner– póki co najprościej w Internecie, ale kwestią czasu jest pojawienie się ich w każdym sklepie z zabawkami. Ich potencjał jest zabójczy – jestem pewna, że już za parę miesięcy każde dziecko będzie się tym bawić, a wśród urodzinowych prezentów od rówieśników jubilaci będą znajdować ich kilka sztuk (cena idealna jeśli chodzi o prezent dla kolegi/koleżanki).

Mam natomiast jeszcze kilka dobrych wiadomości dla rodziców. Otóż fidget spinner, jest zabawką polecaną przez… psychologów. Ćwiczy koncentrację, pozwala się wyciszyć, odreagować stres, polecany jest również dla dzieci z zaburzeniami uwagi, stanami lękowymi, ADHD, autyzmem. I faktycznie – potwierdzam, moi synowie i ich koledzy potrafią bawić się tym naprawdę długo, porównywalnie z komórką, tabletem, ale jo-jo, czy bączek w łaskach były zdecydowanie krócej i nigdy nie absorbowały uwagi w całości. Może również tatuś i mamusia wieczorami powinni bawić się fidget spinnerami? Na pewno nie zaszkodzi.

Kolejnym plusem jest też ćwiczenie precyzji ruchów, ogólnej koordynacji. Dziecko chce się bawić na świeżym powietrzu, bo w domu jest mało miejsca (doświadczyłam). Pozwala na zdrową rywalizację. Same plusy, tylko kupować.

Fidget spinner – Ranking TOP 5

Poniższa lista zawiera najpopularniejsze Fidget spinnery. Polecam przejrzeć te produkty w poszukiwaniu najlepszego Fidget spinnera dla dziecka. Ranking aktualizowany jest codziennie.


tego szukacie najczęściej:

 • fidget spinner
 • spinner opinie
 • fidget spinner opinie

Fidget spinner - Opinie, Propozycje, Komentarze (10)

 1. majka

  Bardzo niepozorna zabawka a naprawdę zajmująca i trochę odciaga dzieciaki od wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych. Nie eksperymentowala bym z dziwnymi kształtami tylko polecam na początek kupić klasyczny fidget spinner.

  Odpowiedz
 2. fabian

  fidget spinnery zo gówno i badziewie sa nudne i nikomu nie potrzebne ): jeśli myslicie nie kupujcie tego badziewia

  Odpowiedz
 3. przechodzień

  Czy możesz powiedzieć, które fidget’y w tym zestawieniu mają łożyska w ramionach? To ważne, bo pozwala zabawce kręcić się dluzej. Kręcioł z ciężarkami w ramionach, to rozczarowanie i frustracja. Nie kupować pod żadnym pozorem, bo nie nadają się na “wyprubowanie”.Te z tabeli wyglądają obiecująco, ale nie znalazłem informacji o liczbie łożysk.

  Odpowiedz
 4. brzoza

  A co takiego jest złego w elektronice? Może mi ktoś wytłumaczyć skąd ta cała nagonka o to? Rozwój nie jest zły, a odciąganie dzieciaków od nowinek technologiczych w dzisiejszych czasach nie ma sensu. Tak czy siak będą korzystać w przyszłości z tego dobrobytu, więc radzę im tej radości nie odbierać 🙂

  Odpowiedz
 5. PIT

  Witam. Ostatnio natknąłem się na fajnego spinnera na portalu Allegro. Jest w pełni aluminiowy.> Wygląda klasycznie ale jakość wykonania powala na głowę. Bawiłem się już wieloma i te są niewątpliwie najlepsze. Ma także ładne opakowanie. Kupiłem czarnego. Jak znajdę aukcje to zadzwonię.

  Odpowiedz

Jakie jest Twoje zdanie na temat: Fidget spinner?