Jaki Fidget spinner najlepszy? Ranking 2021

Fidget spinner

Fidget spinner

Świat oszalał na punkcie nowej (czy aby na pewno?) zabawki i uwaga, uwaga – nie jest to żaden elektroniczny gadżet. Już choćby dlatego w moim domu nie mogło jej zabraknąć. Jak młodzi czegoś chcą i nie jest to coś wirtualnego – z miłą chęcią spełniam zachcianki. Mowa oczywiście o maleńkim, niepozornym, prościutko zbudowanym gadżecie o nazwie fidget spinner.

Co to jest Fidget spinner?

Porównuje się to to do starego, dobrego jo-jo, z tym że brak mu sznurka. Zbudowany jest z ukrytych w „skrzydłach” łożysk i najczęściej przypomina wyglądem trójkąt (choć może również posiadać tylko dwa ramiona lub nawet sześć i przybierać inne kształty). Fidget spinner kręci się w dłoniach – ewentualne ewolucje, czy triki robimy w powietrzu lub na sobie. Dobrze wyważony fidget spinner, dzięki wbudowanym łożyskom, kręci się po wprawieniu w ruch, bez żadnej zachęty nawet około minuty (!) – imoponujące! Biorąc pod uwagę, że praca z jo-jo wymagała nieco więcej wysiłku. Może właśnie dlatego dzieciaki szaleją za spinnerami – pierwsze kroki są łatwe i zachęcają do stawiania kolejnych, zabawka nie nudzi się i nie zniechęca. Co ciekawe fidget spinner, to wcale nie nowy wynalazek – używany jest od lat 90., ale był raczej zabawką niszową, wykorzystywaną przede wszystkim jako terapeutyczna. Rok 2016 i 2017 był jednak dla niego wyjątkowo łaskawy, obecnie jest to najmodniejsza zabawka sezonu.

Cała zabawa polega na tym, żeby po wprawieniu fidget spinner’a w ruch, ten ruch trwał dzięki odpowiedniemu balansowaniu zabawką. Dla dziecka tutaj kończy się opowieść. Dobry fidget spinner powinien być dobrze wyważony i mieścić się w przestrzeni pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym. Koniec wymagań. Tym ostatnim nie trzeba się jednak przejmować, ponieważ rozmiar jest taki sam w przypadku niemal wszystkich modeli i nie powinien stanowić problemu. Na szczęście zabaweczki są śmiesznie tanie, a więc nawet jeśli nie traficie na najlepszy model za pierwszym razem – świat się nie zawali. My bawimy się spinnerami Fidget Ninja i bardzo sobie chwalę, ale zabaweczki te różnią się takimi drobiazgami, że przypuszczam, iż jest to bardziej kwestia gustu i indywidualnych preferencji, niż obiektywnej oceny.

Gdzie kupić fidget spinner?

Okej, to już wiemy z czym to się je, jeśli chodzi o to gdzie kupić fidget spinner– póki co najprościej w Internecie, ale kwestią czasu jest pojawienie się ich w każdym sklepie z zabawkami. Ich potencjał jest zabójczy – jestem pewna, że już za parę miesięcy każde dziecko będzie się tym bawić, a wśród urodzinowych prezentów od rówieśników jubilaci będą znajdować ich kilka sztuk (cena idealna jeśli chodzi o prezent dla kolegi/koleżanki).

Mam natomiast jeszcze kilka dobrych wiadomości dla rodziców. Otóż fidget spinner, jest zabawką polecaną przez… psychologów. Ćwiczy koncentrację, pozwala się wyciszyć, odreagować stres, polecany jest również dla dzieci z zaburzeniami uwagi, stanami lękowymi, ADHD, autyzmem. I faktycznie – potwierdzam, moi synowie i ich koledzy potrafią bawić się tym naprawdę długo, porównywalnie z komórką, tabletem, ale jo-jo, czy bączek w łaskach były zdecydowanie krócej i nigdy nie absorbowały uwagi w całości. Może również tatuś i mamusia wieczorami powinni bawić się fidget spinnerami? Na pewno nie zaszkodzi.

Kolejnym plusem jest też ćwiczenie precyzji ruchów, ogólnej koordynacji. Dziecko chce się bawić na świeżym powietrzu, bo w domu jest mało miejsca (doświadczyłam). Pozwala na zdrową rywalizację. Same plusy, tylko kupować.

Fidget spinner – Ranking TOP 5

Poniższa lista zawiera najpopularniejsze Fidget spinnery. Polecam przejrzeć te produkty w poszukiwaniu najlepszego Fidget spinnera dla dziecka. Ranking aktualizowany jest codziennie.

tego szukacie najczęściej:

 • fidget spinner
 • spinner opinie
 • fidget spinner opinie

Fidget spinner - Opinie, Propozycje, Komentarze

 1. majka

  3 czerwca 2017
 2. Julia

  5 czerwca 2017
  • Anonim

   19 czerwca 2017
 3. fabian

  6 czerwca 2017
 4. przechodzień

  10 czerwca 2017
 5. Klaudia

  15 czerwca 2017
 6. Julka

  24 czerwca 2017
 7. brzoza

  1 lipca 2017
 8. PIT

  6 lipca 2017
 9. edek

  11 lipca 2017

Dodaj Opinię